Rekonstrukce křižovatky Koruna začne v červenci, přinese dopravní omezení

Budoucí vzhled křižovatky Koruna
Budoucí vzhled křižovatky Koruna | autor: MmHK

Stavební práce na křižovatce Koruna, které jsou spojené s přestavbou jejího okolí, začnou přesně 1. července. První fáze se bude týkat pravé poloviny Gočárovy třídy ve směru do města, poté přijde na řadu okružní křižovatka s fontánou uprostřed a nakonec levá strana oblasti. Rekonstrukce za téměř 130 milionů korun se dotkne místních obyvatel, kteří musí počítat s dopravními omezeními. Změny kvůli rekonstrukci plánuje také Dopravní podnik města Hradce Králové.

Průjezd křižovatkou zůstane částečně zachován

Stavební práce spojené s rekonstrukcí křižovatky Koruna a přestavbou jejího okolí na zhruba 20 tisících metrech čtverečních, které zajistí sdružení firem M-Silnice a Sovis CZ, začnou podle plánu 1. července. „Společnost M-Silnice počítá s tím, že nejprve přijde na řadu pravá polovina Gočárovy třídy od kuklenského podjezdu až po Čedok včetně napojení Habrmanovy ulice. Dále se předpokládá stavba samotné okružní křižovatky s fontánou a na závěr zbývající levá strana oblasti včetně napojení přilehlých ulic a Všehrdovy ulice,“ uvedla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Kromě opravy okružní křižovatky se předělání dočká také rozsáhlé okolí. Město počítá s tím, že během přestavby vzniknou v místě další přechody pro pěší, jsou také slíbeny nové cyklistické stezky a další zeleň.

Během stavby, která je plánovaná na zhruba rok a půl, musí obyvatelé Hradce Králové počítat s dopravními omezeními. Stavba je rozdělená do několika etap, průjezd křižovatkou bude proto po celou dobu rekonstrukce s částečně zachován. „Stavba při zachování provozu je vždy náročná. Naším cílem je co nejméně zasáhnout do běžného života obyvatel města Hradec Králové a práce budeme koordinovat tak, aby omezení byla pouze v rozsahu nezbytně nutném,“ sdělila tisková mluvčí společnosti M-Silnice Irena Bubeníková.

Změny se týkají trolejbusových linek č. 2, 3 a 6

Přestavba křižovatky se dotkne také spojů hradecké městské hromadné dopravy. Kvůli tomu, že bude z křižovatky odstraněno trolejové vedení, neprojedou tudy trolejbusy. V místě bude vybudováno zcela nové trakční vedení. Největší změny se týkají linek č. 2, 3 a 6. Linky 2 a 6 nebudou nadále jezdit po Gočárově třídě, ale po Dukelské třídě a třídě Karla IV. Linka 3 bude končit na Terminálu HD a nahradí ji nový autobusový spoj číslo 4. „Dopravu do a z Kuklen – Plačic bude pod dobu výstavby křižovatky zajišťovat nová autobusová linka číslo 4," uvedl pro Hradecký deník vedoucí marketingu Dopravního podniku města Hradce Králové František Meduna.

Cestující budou muset podle informací Hradeckého deníku platit jízdné jak na trolejbusové lince 3, tak na nově vzniklé autobusové lince 4. Připlatí si především lidé, kteří jednotlivé jízdné hradí z elektronické peněženky, za přestup budou muset nyní dát další 3 koruny. Cestující, kteří používají klasickou papírovou jízdenku z předprodeje, se budou muset v každé lince odbavit zvlášť.

O přestavbě křižovatky Koruna jsme vás už v minulosti informovali. O tom, proč bude o desítky milionů dražší, než město původně předpokládalo, se můžete dočíst například v tomto článku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
25.6.2015 16:21
Kolemjdoucí (neregistrovaný)
Rok a půl
Tak jen doufejme, že to nebude jako v minulosti o polovinu dražší a podstatně delší.
Co nějaké záruky ?

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Semafory pro chodce nebo využití ulice S. K. Neumana. Pomůže to zrychlit provoz u Koruny?

Řidiči, kteří v odpoledních hodinách projíždějí přes křižovatku Korunu, se musejí smířit s několikaminutovým zpožděním. Dlouhé kolony jsou v těchto místech kromě víkendů každý den. Zpoždění nabírají nejen řidiči osobních aut ale především vozy městské hromadné dopravy. Příčinou…
Čtěte více

Historická budova střední školy v Ruseku má novou střechu. Začala tak její celková rekonstrukce

Historická budova, kde sídlí Střední škola vizuální tvorby - dříve Floristická škola, má zbrusu novou střechu. Jde o první ze čtyř etap celkové rekonstrukce budovy. Správa nemovitostí Hradec Králové, která spravuje tento objekt, zahájila modernizaci budovy v červnu tohoto roku.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme