Štítky: | Aupark Hradec Králové | plynovod | U Koruny | Koruna | Nehoda |

Stavba Auparku vyhnala lidi z bytů, dělníci poškodili plynovod

Vrtací stroj na stavbě OC Aupark.| Zdroj: Policie ČR
Vrtací stroj na stavbě OC Aupark.| Zdroj: Policie ČR

Přes sto lidí muselo v pátek v Hradci Králové opustit své byty kvůli úniku plynu z potrubí, vedoucího pod staveništěm obchodního domu Aupark u křižovatky Koruna. Vrtací stroj tu poškodil plynovod. Evakuovaní obyvatelé museli čekat, dokud plynaři dotčené vedení neuzavřou. Policie incident vyšetřuje jako trestný čin obecného ohrožení.

Horké chvilky zažili v pátek dopoledne lidé v okolí stavby obchodního domu Aupark u hlavního nádraží. Při výkopové práci tu vrtací stroj prorazil plynové potrubí. Na místo vyrazili hasiči a policisté. „Společně s hasiči jsme museli evakuovat ze dvou přilehlých domů 110 lidí. Asi po hodině se pracovníkům plynárenské firmy podařilo uzavřít přívod plynu do poškozeného potrubí a poté se lidé mohli vrátit do budov. Událost se obešla bez zranění a dalších škod na majetku,“ uvedla tisková mluvčí policie Iva Kormošová.

Hledání viníka

Podle investora stavby, společnosti HB Reavis, je za incident zodpovědná plynařská společnost RWE. „Na základě našeho zjištění nebyla situace vzniklá na staveništi zaviněna naší společností. Podle vytyčení správce sítě, které nám bylo předáno, mělo vedení plynu procházet ve vzdálenosti přibližně čtyř metrů od místa nehody. Při zakládání stavby jsme se drželi tohoto vytyčení, a tak došlo k poškození plynového řadu,“ uvedla pro Denik.cz tisková mluvčí HB Reavis Magdalena Drsová. Plynaři se ale brání, podle nich nehodu zavinil investor. „Rozhodně nesouhlasíme s tvrzením, že plynovod měl procházet čtyři metry od místa narušení. Vytyčení plynovodní sítě bylo provedeno 15. října 2014, a to přesně podle dokumentace RWE Distribuční služby" uvedl pro Denik.cz tiskový mluvčí RWE Luboš Falhaur. Stavbaři podle něho neudržovali značení, kterým vytyčili trasu vedení pracovníci plynáren.

 „Dnes je situace na stavbě taková, že žádné značky od vytyčovacího spreje již bohužel nejsou patrné,“ dodal Falhaur s tím, že investor mohl požádat o bezplatné vytyčení znovu. Viníka nehody hledá i policie. „Vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti. Jaké okolnosti vedly k pochybení, ukáže až další vyšetřování,“ uvedla Kormošová.

Třípodlažní bchodní centrum Aupark vzniká od podzimu loňského roku na ploše více než 24 tisíc metrů čtverečních. Stát má přbližně dvě miliardy korun. Podle investora má nová budova navázat na slavné osobnosti architektury, například Josefa Gočára. Součástí stavby má být i parkoviště pro 1200 aut. Více o celém projektu najdete v tomto článku. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Malšovický nadjezd nakonec opraví město. Zábradlí tam prorazil opilý řidič

Zábradlí na malšovickém nadjezdu je po nehodě, kdy ho prorazil opilý řidič, zatím pouze zajištěné. Opravovat ho budou hradecké technické služby. Nadjezd je v současné době bez vlastníka, na posledním zastupitelstvu města se totiž schválila dohoda mezi městem a krajem. Město se…
Čtěte více

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více

Semafory pro chodce nebo využití ulice S. K. Neumana. Pomůže to zrychlit provoz u Koruny?

Řidiči, kteří v odpoledních hodinách projíždějí přes křižovatku Korunu, se musejí smířit s několikaminutovým zpožděním. Dlouhé kolony jsou v těchto místech kromě víkendů každý den. Zpoždění nabírají nejen řidiči osobních aut ale především vozy městské hromadné dopravy. Příčinou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme