Štítky: | U Koruny |

Nová okružní křižovatka Koruna otevřena, hlídat ji budou kamery

| autor: hradeckralove.cz

Dopravní omezení kolem křižovatky Koruna končí a celá lokalita by se z hlediska dopravy měla dnešním dnem vrátit do normálu. Řidiči si tak mohou vydechnout, upravená křižovatka by měla ulehčit jízdu i cyklistům, přibyly i přechody pro chodce. Je otázkou, co s dopravou udělá otevření nového nákupního centra Aupark. Od prvního srpna platí i nový jízdní řád městské hromadné dopravy, který již zprůjezdnění nové okružní křižovatky zohledňuje a jsou v něm zapracované i některé připomínky a podněty komisí místních samospráv či samotných cestujících.

Křižovatce dominují atypicky paprskovitě se rozevírající stožáry připomínající právě korunu, slouží pro osvětlení a také pro zavěšení vedení pro trolejbusy. Uprostřed křižovatky tryská voda z fontány. Nový je i mobiliář v okolí křižovatky. Stavbaři se během stavby museli vypořádat s nelehkými situacemi. „Náročný byl zejména časový souběh dvou velkých staveb v jedné lokalitě, tedy okružní křižovatky a obchodního centra, což vyžadovalo velkou dávku předvídání, tolerance a opatrnosti. Osazení středu křižovatky unikátními stožáry nesoucími trakční vedení bylo také, a to i s ohledem na nutnou regulaci dopravy, nesnadné,“ přibližuje namátkou některé napínavé momenty stavby zhotovitel, kterým je „Sdružení M – SILNICE a.s. a SOVIS CZ, a.s.“.

"Přestože ještě není vše účetně ukončené, je už teď jasné, že dílo bude v řádech jednotek milionů levnější oproti ceně 128 milionů, která vzešla ze soutěže," uvedla Magdaléna Vlčková, mluvčí hradeckého magistrátu.

Okružní křižovatku Koruna budou střežit kamery městské policie, které odhalí i případné páchání přestupků či působení škod na nově vybudovaném majetku.

 

autor: hradeckralove.cz
autor: hradeckralove.cz
autor: hradeckralove.cz
autor: hradeckralove.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
1.8.2016 19:12
NorgHK (neregistrovaný)
Fotky
Na těch fotkách je něco divnýho, paní na kole je nějaká prtavá a to auto zabírá jen půlku svýho pruhu, že by FAKE???

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Semafory pro chodce nebo využití ulice S. K. Neumana. Pomůže to zrychlit provoz u Koruny?

Řidiči, kteří v odpoledních hodinách projíždějí přes křižovatku Korunu, se musejí smířit s několikaminutovým zpožděním. Dlouhé kolony jsou v těchto místech kromě víkendů každý den. Zpoždění nabírají nejen řidiči osobních aut ale především vozy městské hromadné dopravy. Příčinou…
Čtěte více

Koruna už čeká na fontánu, hotovo bude v polovině prázdnin

Nová dominanta křižovatky Koruna už je vidět, jakmile najedete na Gočárovu třídu. Před budovaným obchodním centrem už se od minulého víkendu tyčí ocelové trny připomínající korunu. Každý váží kolem deseti tun. Jejich instalace probíhala v noci z 20. na 21. května, omezena byla i…
Čtěte více

Fotookénko: Práce na křižovatce U Koruny značně pokročily

Rekonstrukce křižovatky U Koruny po krátké zimní přestávce značně pokročila. Na Gočárově třídě vyrostla řada nových sloupů, dělníci pracovali také na samém srdci dopravní tepny, kam instalovali ovládací prvky budoucí fontány. Konečnou podobu získává také obchodní centrum Aupark,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme