Štítky: | Magistrát | školky |

Přes letní prázdniny chce město opravovat dvě hradecké školky

Město chce opravit školky.
Město chce opravit školky. | autor: hradeckralove.cz

Hradecké mateřské školy Lužická a Třebechovická čeká v červnu zahájení stavebních úprav budov. Budovy se dočkají zateplení i nových střech. Práce na obou školách město dohromady vyjdou na více než 19,4 milionu korun. Hotovo by mělo být čtyři měsíce po zahájení oprav.

 

„Hlavními stavebními úkony bude rekuperace a zateplení budov, stavba střešních konstrukcí a pokládka střešních krytin, elektroinstalační práce, větrání a ochrana proti letnímu přehřívání. Dodavatel mimo jiné zajistí také šestiletý provoz zařízení,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. Zhotovitelem stavebních změn v MŠ Lužická byla vysoutěžena společnost BBP Stavby s cenou téměř 9,3 milionu korun bez DPH, v MŠ Třebechovická bude dodavatelem společnost MARHOLD s cenou více než 10,1 milionu korun bez DPH. Město s nimi bude moci podepsat smlouvu o dílo až po uplynutí zákonné lhůty pro podání námitek. Veškeré stavební úpravy pak budou probíhat v mateřských školách Třebechovická a Lužická souběžně, zhotovitel má na jejich provedení čtyři měsíce, zahájeny by měly být nejpozději letos v červnu.

Na obě investiční akce plánuje město využít dotaci z Evropské unie, konkrétně z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. „O dotace jsme žádali na každý úkon a každou školku zvlášť, tedy zvlášť na rekuperaci a zvlášť na zateplení. Počítáme s tím, že by se nám mělo podařit pokrýt polovinu z celkových nákladů, tedy necelých 10 milionů korun,“ říká náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hala Slavie bude patřit městu. To do ní investuje desítky milionů

Každoročně město Hradec Králové přispívá klubu TJ Slavia na provoz a nutné opravy její haly v Orlické kotlině, největšího sportovního zařízení tohoto druhu v republice. V roce 2018 město poskytlo dotaci téměř jedenáct milionů korun na novou palubovku. Nyní je potřeba za zhruba…
Čtěte více

Učitelé, kteří pomáhali během nouzového stavu, dostanou od města 150 tisíc

Během nouzového stavu fungovaly v Hradci Králové jen některé vybrané školy, které se staraly o děti pracovníků složek integrovaného záchranného systému či zaměstnanců sociálních služeb. Jednalo se o základní školy Sever, Štefcova a Josefa Gočára, a také mateřskou školu…
Čtěte více

Secesní kiosky u mostu jsou již téměř opraveny, hledá se do nich nájemce

Dva secesní kiosky, na jižní a severní straně, na hradeckém Pražském mostě čekají na nové nájemce. Zatímco ten na Eliščině nábřeží je těsně před dokončením a výběrové řízení bude v polovině března vypsáno, nájemce do kiosku na Tylově nábřeží už se aktivně hledá. Budou muset…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme