Štítky: | mateřská škola | školka |

V Hradci u Kubištových sadů vznikne možná nová školka. Přesídlí se tam ta z Kotěrovy ulice

Možná bude mít Hradec novou školku.
Možná bude mít Hradec novou školku. | autor: Pixmac

Vedle stávající mateřské školy Švendova u Kubištových sadů v Hradci Králové by v budoucnu mohla vzniknout nová školka. Město zvažuje v tomto místě výstavbu nového objektu, do kterého by přesídlila MŠ Kotěrova, jejíž technický stav, nevhodné umístění a absence přilehlého areálu neodpovídají moderním požadavkům. Radní města schválili zpracování architektonické studie za přibližně 200 tisíc korun, která by už na jaře mohla představit návrh nové budovy.

„Školka v Kotěrově ulici už bohužel technicky nevyhovuje, budova je starší a venkovní hrací prvky nejsou v těsné blízkosti objektu. Z tohoto důvodu jsme začali uvažovat o výstavbě nové budovy školky, která ovšem nebude pro rodiče nijak z ruky,“ vysvětluje primátor města Alexandr Hrabálek. Nová budova školky by mohla být vystavěna poblíž stávající mateřské školy Švendova u Kubištových sadů, která, stejně jako MŠ Kotěrova spadá pod stejnou příspěvkovou organizaci MŠ Čtyřlístek. „Je to velká výhoda, kdybychom zvládli dvě mateřské školy spadající pod stejnou příspěvkovou organizaci dát na jedno místo. Dalším pozitivem je, že by s výstavbou nové budovy došlo k navýšení kapacity dětí. V mateřské škole Kotěrova je nyní kapacita kolem osmdesáti dětí, zvednout bychom ji mohli až na sto,“ dodává Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast školství. Případné výstavbě nové budovy mateřské školy musí ještě předcházet vypracování řádné dokumentace, projekt a také architektonická studie, kterou dnes schválili radní města. Město vyjde na zhruba 200 tisíc korun a hotová by mohla být na jaře příštího roku.

Pokud k výstavbě nové budovy školky dojde, uvolní se v Kotěrově ulici za Muzeem východních Čech objekt, které by město chtělo nadále využívat. „Jednou z variant, o které jsme uvažovali, je přestavba budovy tak, aby zde mohly vzniknout městské byty. Budova by také mohla být využívána k sociálním účelům, například jako klubovna či jiný prostor pro setkávání,“ říká Věra Pourová, náměstkyně primátora pro oblast majetku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do hradeckých školek se v pondělí vrátí děti

Mimořádné opatření vlády dovolí od pondělí 26. dubna návrat dětí do mateřských škol ve vybraných krajích, týká se to také města Hradce Králové. Děti ve školkách navíc nebudou muset nosit roušky a nebudou se ani testovat na koronavirus. Toto opatření se vztahuje i na předškolní…
Čtěte více

Hradec opraví za desítky milionů dvě mateřské školy

Královéhradecké mateřské školy Třebechovická a Lužická by se letos mohly dočkat zateplení a rekuperace budov. Rada města schválila podmínky výběrového řízení na zhotovitele, které bude vypsáno během února. Samotné stavební práce by na obou školách měly začít v červnu,…
Čtěte více

Do hradeckých základních škol jdou desítky milionů. Žáci dostanou modernizované učebny i jídelny

Hradecké školy se během letních prázdnin promění, pro žáky budou připravené modernizované učebny a vybavení, v některých školách dojde k zásadním opravám nebo investicím do nového gastro zařízení. Na většině škol již byly stavební práce zahájeny. Kromě rozsáhlé…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme