Povodně: Hradec vysílá na pomoc hasiče, funguje už i materiální sbírka

Stav na Labi u elektrárny Hučák v Hradci Králové, foto ze 3. června, podvečer
Stav na Labi u elektrárny Hučák v Hradci Králové, foto ze 3. června, podvečer

Povodňová situace v Královéhradeckém kraji se díky labským přehradám velice pomalu uklidňuje především na horním toku Labe. Hradci Králové i nadále žádné výrazné nebezpečí nehrozí. Orlice je „pouze“ znečištěna přívalem zakalené vody a na Labi je v Hradci vyhlášen první povodňový stav, náplavka u Labe je i nadále uzavřena. 

Na Hradecku se však včera s přívalem až padesátileté vody potýkal nedaleký Nový Bydžov. Musela být evekuována mateřská školka a silnice směrem na Hradec Králové byla odříznuta velkou vodou. 

V Novém Bydžově intenzivně pokračuje odčerpávání vody. Na většině míst by voda již měla celý den klesat: podle předpovědi, která počítá jen se zanedbatelnými srážkami, by počasí nemělo situaci dále zhoršovat, konstatoval to dnes krajský krizový štáb, který se dnes v 8 hodin sešel v sídle kraje. Jednat bude znovu zítra.

Hradečtí dobrovolní hasiči pomáhají na Trutnovsku

Na pomoc těm nejpostiženějším oblastem našeho kraje se včera ráno vydali dobrovolní hasiči z Hradce Králové z městských částí Plácka, Plačice, Malšova Lhota a Svinary. „Jejich náročná práce začala ve Svobodě nad Úpou a poté se část odřadu přesunula do Rudníku,“ popsala Magdalena Vlčková, tisková mluvčí královéhradecké radnice. 

Podle jejích slov musí hasiči počítat i s tím, že mohou zasahovat více dní za sebou a jsou připraveni i na případné přenocování. „Změny nastávají rychle a dobrovolní hasiči musejí na ně být připraveni. Jsou naprosto nezávislí na zásobování,“ upřesnil podmínky dobrovolných hasičů Jiří Kubec, velitel hradeckého Sboru dobrovolných hasičů. 

Mluvčí radnice ještě doplnila, že všechny jednotky dobrovolných hasičů na území města Hradec Králové jsou v této chvíli pro další případné zásahy plně akceschopné, pouze plačickým hasičům prozatím chybí další výjezdové vozidlo.

Pomozte také! 

Další pomoc postiženým oblastem už proudí z Českého červeného kříže. „V pohotovosti jsou humanitární jednotky, na řadě míst jsou zdravotníci přímo v terénu a pomáhají s ochranou před vodou, s evakuací, nouzovým ubytováním, poskytují základní ošetření a první pomoc a také psychosociální pomoc,“ popisují pracovníci červeného kříže. 

Pomoci mohou i občané, kteří se zapojí do sbírek. Český červený kříž začíná shromažďovat nejen finanční prostředky, ale také materiál a dobrovolníky pro okamžitou i následnou pomoc. Od nedělního večera také na plné obrátky pracuje královéhradecká pobočka červené kříže, která aktuální stav monitorovala přímo v terénu a v pondělí dopoledne vyhlásila materiální sbírku.

  • Materiální sbírka: úklidové, ochranné a desinfekční prostředky mohou lidé přinést do sídla v Hradci Králové v Mostecké ulici, č. p. 290/3
  • Dárcovská zpráva: » DMS CCK « odeslaná na číslo 87777
  • Fond humanity ČČK: 222885 / 5500, variabilní symbol 111

                

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
6.6.2013 17:16
Radomír Marek JSHD Broumov (neregistrovaný)
JSDH Broumov odjíždí v sobotu v 7:00 na pomoc do Svobody nad Úpou.V plánu je hlavně pomoc s úklidem škod po zaplavení.Myslím že každý starosta, povodní nepostižené obce či města, by měl zvednout telefon a nabídnout pomoc zasaženým oblastem tím že vyšle svou jednotku SDH.Pro náš sbor je to automatické. zobrazit | souhlasím (+2) | nesouhlasím (-0)

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
6.6.2013 17:16
Radomír Marek JSHD Broumov (neregistrovaný)
JSDH Broumov odjíždí v sobotu v 7:00 na pomoc do Svobody nad Úpou.V plánu je hlavně pomoc s úklidem škod po zaplavení.Myslím že každý starosta, povodní nepostižené obce či města, by měl zvednout telefon a nabídnout pomoc zasaženým oblastem tím že vyšle svou jednotku SDH.Pro náš sbor je to automatické.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více

Zveme: Na Nábřeží gurmánů, Africké trhy, chilli festival nebo do hasičské zbrojnice

Co nabídne za zajímavé akce přicházející víkend? Gurmáni z Hradce Králové a širokého okolí si jistě nenechají ujít oblíbené sobotní Nábřeží gurmánů, které navíc doprovodí festival Jarní Chilli Mechov a čerstvé ovoce či čokoláda z Afriky. Hradečtí hasiči pořádají den otevřených…
Čtěte více

Vítr potrápil i Hradec, lítaly střechy a padaly stromy. Hasiči jeli k 80 událostem

Celkem osm desítek událostí museli v noci z neděle na pondělí řešit hasiči v Hradci Králové. Noc z neděle na pondělí bylaNejnáročnější byl pro profesionální i dobrovolné hasiče nedělní večer a noc z neděle na pondělí. Od nedělní 19. hodiny do pondělních 04:30 hod bylo na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme