Štítky: | Magistrát | odpady | koronavirus |

Poplatky za popelnice, pejsky a pobyt bude možné zaplatit až do 15. července

S platbou poplatků lze počkat.
S platbou poplatků lze počkat. | autor: Pixmac

Vzhledem k trvání nouzového stavu se hradecký magistrát rozhodl prodloužit splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu. Původně bylo třeba zaplatit poplatek z pobytu do 15. dubna a poplatky za odpad a psy do 25. dubna. Nově je bude možné uhradit až do 15. července. Jejich sazba, která je platná od nového roku, se nemění.

„Dalším z opatření, které mají zmírnit dopady vládních opatření kvůli koronaviru, je prodloužení splatnosti poplatků za komunální odpad a psy a poplatek z pobytu, a to až do 15. července,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Původně bylo třeba zaplatit poplatek z pobytu do 15. dubna a poplatky za odpad a psy do 25. dubna.

Poplatky je možné do 15. července uhradit kdykoliv také bezhotovostním převodem, prodloužení splatnosti více zaznamenají ti, kteří byli zvyklí platit hotově na magistrátu. „Toto nové opatření jsme zavedli také proto, aby lidé na magistrát chodili v úředních hodinách vyřizovat skutečně jen to nejnutnější. Prodloužením splatnosti tak lidé, kteří nemají možnost platit poplatky bezhotovostně, skutečně v těchto dnech nemusí chodit na magistrátní pokladnu,“ vysvětluje Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky.

Roční poplatek za odpady činí 600 korun. U dětí od 6 do 14 let je výše poplatku poloviční, tedy 300 korun a stejná částka platí také pro poplatníky starší 70 let. Děti do 6 let jsou od poplatků osvobozeny. Sazba poplatků ze psů za rok je 1200 korun v bytech a v rodinných domech 300 korun za jednoho psa. Za druhého a dalšího psa je to v bytě 1800 korun a 450 korun v rodinných domech. Za psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let, činí sazba poplatku 200 Kč. Oproštění od poplatku je od nového roku rozšířeno na osoby ZTP, dříve to byli jen ZTP/P.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

K volbám s rouškou a vlastní propiskou. Půjde volit i z auta

O tom, kdo zasedne v novém zastupitelstvu kraje, rozhodnou občané 2. a 3. října. Volba senátora proběhne ve stejném termínu a případné druhé kolo pak 9. a 10. října. Volit se v Hradci Králové bude v 85 volebních okrscích. V souladu s protiepidemickými opatřeními bude možné…
Čtěte více

V pátek se v hradeckých školách bude učit

V úterý ministr zdravotnictví doporučil ředitelům základních a středních škol vyhlásit na pátek 25. září ředitelské volno. Rozhodnutí uzavřít městské základní školy bylo ponecháno na ředitelích, mezi kterými došlo ke shodě. Výsledkem je, že všechny hradecké základní školy…
Čtěte více

Neobjednaní samoplátci testu na COVID-19 už mají v hradecké fakultní nemocnici smůlu

Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové od čtvrtka 17. září už nedělá odběry neobjednaným samoplátcům. Testování zajišťuje pouze pro pacienty indikované k vyšetření lékaři či hygieniky a samoplátce objednané předem prostřednictvím rezervačního systému, který…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme