Na roušky kašlou hlavně opilci. Strážníci o víkendu vyrazili i na Hradečnici

Na Hradečnici se lidé drželi od sebe.
Na Hradečnici se lidé drželi od sebe. | autor: pixabay.com

Strážníci se o víkendu nezastavili. Řešili přes 120 událostí. Z toho operační pracoviště přijalo celkem 30 událostí, které souvisely s porušením nařízení vlády kvůli koronaviru. Ve většině případů se stížnosti nepotvrdily. Pouze tři lidé neuposlechli výzvy k zakrytí obličeje, a proto budou řešeni správním orgánem. Městská policie kontrolovala i volný pohyb osob. Nevynechala ani oblíbenou Hradečnici.

Co se týká porušování pravidel, hrál v tom velkou roli alkohol. "Ve městě se nám pohybovali opilí jedinci, kteří reagovali agresivně. První z nich seděl bez roušky před halou vlakového nádraží a vykřikoval, že si může dělat, co se mu zlíbí a nikdo mu nebude nic nařizovat. Na výzvu, aby si nasadil roušku, nereagoval a z místa se snažil odejít. Poté, co ho hlídka zastavila, byl vulgární, agresivní a pokusil se plivnout strážníkovi do tváře. Dechová zkouška mu prokázala téměř 3 promile alkoholu. Druhý muž zase odmítal opustit autobus. Na žádost řidiče hlídka muže vyvedla z vozidla ven. V tu chvíli si muž začal úmyslně sundávat roušku a byl vůči hlídce vulgární. Nakonec se pokusil i utéct. Nedoběhl ale daleko, uklouzl a spadl do potoka," líčí zásahy strážníků Eva Kněžourová, mluvčí hradecké městské policie. Strážníkům, kteří ho vytáhli ven, po celou dobu nadával a pokusil se je i fyzicky napadnout, proto mu byla pro zklidnění nasazena pouta. Oba opilci skončili na protialkoholní záchytné stanici.

Třetí osobou, kterou bude řešit správní orgán, je žena. Tato osoba se chovala nevhodně v trolejbusu MHD. Neměla nasazenou roušku a byla vulgární jak na cestující, tak na řidiče. Roušku si odmítala nasadit a nakonec úmyslně přetrhla pásku vymezující prostor řidiče. Strážníci ji vyvedli a poučili, že za porušení nařízení vlády jí u správního orgánu hrozí pokuta až do výše 20 000 korun. Tomu porozuměla a roušku si nasadila. O pár hodin později vyjížděli strážníci na tutéž ženu znovu. Rozbíjela skleněné výplně u obchodů a domů. Kde prošla, tam po ní zůstával nepořádek v podobě rozkopaných košů a poválených odpadků. Na vysvětlenou uvedla, že ji to již v Hradci nebaví a jde pěšky do Aše. Vzhledem k výši škody, byla na místo přivolána Policie ČR, která si událost převzala k řešení.

Městská policie v souvislosti s mimořádným opatřením kontrolovala i volný pohyb osob. Během víkendu se, na veřejností oblíbeném místě - Hradečnici, procházelo velké množství lidí, všichni však dodržovali dané odstupy, a až na výjimky měli zakrytý obličej.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na školách v kraji se potvrdilo pouze 11 případů covid-19. S testováním se už přestalo

Minulý týden skončilo testování ve školách. V Královéhradeckém kraji testy ukázaly minimum případů nákazy covid-19. Z více jak 163 tisíc provedených testů vyšlo pozitivně pouze 38. PCR testy následně potvrdily 11 nakažených.
Čtěte více

Hradecká fakultní nemocnice podala více než 150 tisíc dávek vakcíny proti koronaviru

Očkovací centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové překonalo hranici 150 000 podaných dávek vakcíny proti COVID-19 a pokračuje v průběžném očkování předem registrovaných zájemců. Lidé, kteří se chtějí nechat očkovat bez registrace mohou využít v pracovních dnech od 13:00 do 18…
Čtěte více

Hradecká nemocnice otevře v OC Atrium očkovací centrum bez nutnosti předchozí registrace

Nové očkovací centrum, které umožní aplikaci vakcíny proti COVID-19 předem neregistrovaným zájemcům, začne od středy 28. července fungovat v Obchodním centru Atrium v Hradci Králové. Centrum bude v provozu v pracovních dnech od 13:00 do 18:00 hodin a zájemci o očkování ho…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme