Na roušky kašlou hlavně opilci. Strážníci o víkendu vyrazili i na Hradečnici

Na Hradečnici se lidé drželi od sebe.
Na Hradečnici se lidé drželi od sebe. | autor: pixabay.com

Strážníci se o víkendu nezastavili. Řešili přes 120 událostí. Z toho operační pracoviště přijalo celkem 30 událostí, které souvisely s porušením nařízení vlády kvůli koronaviru. Ve většině případů se stížnosti nepotvrdily. Pouze tři lidé neuposlechli výzvy k zakrytí obličeje, a proto budou řešeni správním orgánem. Městská policie kontrolovala i volný pohyb osob. Nevynechala ani oblíbenou Hradečnici.

Co se týká porušování pravidel, hrál v tom velkou roli alkohol. "Ve městě se nám pohybovali opilí jedinci, kteří reagovali agresivně. První z nich seděl bez roušky před halou vlakového nádraží a vykřikoval, že si může dělat, co se mu zlíbí a nikdo mu nebude nic nařizovat. Na výzvu, aby si nasadil roušku, nereagoval a z místa se snažil odejít. Poté, co ho hlídka zastavila, byl vulgární, agresivní a pokusil se plivnout strážníkovi do tváře. Dechová zkouška mu prokázala téměř 3 promile alkoholu. Druhý muž zase odmítal opustit autobus. Na žádost řidiče hlídka muže vyvedla z vozidla ven. V tu chvíli si muž začal úmyslně sundávat roušku a byl vůči hlídce vulgární. Nakonec se pokusil i utéct. Nedoběhl ale daleko, uklouzl a spadl do potoka," líčí zásahy strážníků Eva Kněžourová, mluvčí hradecké městské policie. Strážníkům, kteří ho vytáhli ven, po celou dobu nadával a pokusil se je i fyzicky napadnout, proto mu byla pro zklidnění nasazena pouta. Oba opilci skončili na protialkoholní záchytné stanici.

Třetí osobou, kterou bude řešit správní orgán, je žena. Tato osoba se chovala nevhodně v trolejbusu MHD. Neměla nasazenou roušku a byla vulgární jak na cestující, tak na řidiče. Roušku si odmítala nasadit a nakonec úmyslně přetrhla pásku vymezující prostor řidiče. Strážníci ji vyvedli a poučili, že za porušení nařízení vlády jí u správního orgánu hrozí pokuta až do výše 20 000 korun. Tomu porozuměla a roušku si nasadila. O pár hodin později vyjížděli strážníci na tutéž ženu znovu. Rozbíjela skleněné výplně u obchodů a domů. Kde prošla, tam po ní zůstával nepořádek v podobě rozkopaných košů a poválených odpadků. Na vysvětlenou uvedla, že ji to již v Hradci nebaví a jde pěšky do Aše. Vzhledem k výši škody, byla na místo přivolána Policie ČR, která si událost převzala k řešení.

Městská policie v souvislosti s mimořádným opatřením kontrolovala i volný pohyb osob. Během víkendu se, na veřejností oblíbeném místě - Hradečnici, procházelo velké množství lidí, všichni však dodržovali dané odstupy, a až na výjimky měli zakrytý obličej.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny…
Čtěte více

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká…
Čtěte více

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme