Na roušky kašlou hlavně opilci. Strážníci o víkendu vyrazili i na Hradečnici

Na Hradečnici se lidé drželi od sebe.
Na Hradečnici se lidé drželi od sebe. | autor: pixabay.com

Strážníci se o víkendu nezastavili. Řešili přes 120 událostí. Z toho operační pracoviště přijalo celkem 30 událostí, které souvisely s porušením nařízení vlády kvůli koronaviru. Ve většině případů se stížnosti nepotvrdily. Pouze tři lidé neuposlechli výzvy k zakrytí obličeje, a proto budou řešeni správním orgánem. Městská policie kontrolovala i volný pohyb osob. Nevynechala ani oblíbenou Hradečnici.

Co se týká porušování pravidel, hrál v tom velkou roli alkohol. "Ve městě se nám pohybovali opilí jedinci, kteří reagovali agresivně. První z nich seděl bez roušky před halou vlakového nádraží a vykřikoval, že si může dělat, co se mu zlíbí a nikdo mu nebude nic nařizovat. Na výzvu, aby si nasadil roušku, nereagoval a z místa se snažil odejít. Poté, co ho hlídka zastavila, byl vulgární, agresivní a pokusil se plivnout strážníkovi do tváře. Dechová zkouška mu prokázala téměř 3 promile alkoholu. Druhý muž zase odmítal opustit autobus. Na žádost řidiče hlídka muže vyvedla z vozidla ven. V tu chvíli si muž začal úmyslně sundávat roušku a byl vůči hlídce vulgární. Nakonec se pokusil i utéct. Nedoběhl ale daleko, uklouzl a spadl do potoka," líčí zásahy strážníků Eva Kněžourová, mluvčí hradecké městské policie. Strážníkům, kteří ho vytáhli ven, po celou dobu nadával a pokusil se je i fyzicky napadnout, proto mu byla pro zklidnění nasazena pouta. Oba opilci skončili na protialkoholní záchytné stanici.

Třetí osobou, kterou bude řešit správní orgán, je žena. Tato osoba se chovala nevhodně v trolejbusu MHD. Neměla nasazenou roušku a byla vulgární jak na cestující, tak na řidiče. Roušku si odmítala nasadit a nakonec úmyslně přetrhla pásku vymezující prostor řidiče. Strážníci ji vyvedli a poučili, že za porušení nařízení vlády jí u správního orgánu hrozí pokuta až do výše 20 000 korun. Tomu porozuměla a roušku si nasadila. O pár hodin později vyjížděli strážníci na tutéž ženu znovu. Rozbíjela skleněné výplně u obchodů a domů. Kde prošla, tam po ní zůstával nepořádek v podobě rozkopaných košů a poválených odpadků. Na vysvětlenou uvedla, že ji to již v Hradci nebaví a jde pěšky do Aše. Vzhledem k výši škody, byla na místo přivolána Policie ČR, která si událost převzala k řešení.

Městská policie v souvislosti s mimořádným opatřením kontrolovala i volný pohyb osob. Během víkendu se, na veřejností oblíbeném místě - Hradečnici, procházelo velké množství lidí, všichni však dodržovali dané odstupy, a až na výjimky měli zakrytý obličej.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Aldis by se měl stát největším očkovacím centrem v kraji

Nejméně pět očkovacích center by mělo vzniknout v Královéhradeckém kraji mimo nemocnice. Největším z nich by pak mělo být to, které bude zřízeno v kongresovém centru Aldis. Denně by tam mohlo vakcínu dostat 1000 až 1200 lidí. Pracovat a vypomáhat by tam měl i epidemiolog a…
Čtěte více

V hradecké nemocnici docházejí covidová lůžka i personál

Kapacita covidových lůžek v hradecké fakultní nemocnici i v dalších nemocnicích v Královéhradeckém kraji je téměř naplněná, záchranná služba proto začala převážet pacienty do nemocnic mimo území regionu. Epidemická situace je na hraně únosnosti, největší problém aktuálně…
Čtěte více

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme