Na roušky kašlou hlavně opilci. Strážníci o víkendu vyrazili i na Hradečnici

Na Hradečnici se lidé drželi od sebe.
Na Hradečnici se lidé drželi od sebe. | autor: pixabay.com

Strážníci se o víkendu nezastavili. Řešili přes 120 událostí. Z toho operační pracoviště přijalo celkem 30 událostí, které souvisely s porušením nařízení vlády kvůli koronaviru. Ve většině případů se stížnosti nepotvrdily. Pouze tři lidé neuposlechli výzvy k zakrytí obličeje, a proto budou řešeni správním orgánem. Městská policie kontrolovala i volný pohyb osob. Nevynechala ani oblíbenou Hradečnici.

Co se týká porušování pravidel, hrál v tom velkou roli alkohol. "Ve městě se nám pohybovali opilí jedinci, kteří reagovali agresivně. První z nich seděl bez roušky před halou vlakového nádraží a vykřikoval, že si může dělat, co se mu zlíbí a nikdo mu nebude nic nařizovat. Na výzvu, aby si nasadil roušku, nereagoval a z místa se snažil odejít. Poté, co ho hlídka zastavila, byl vulgární, agresivní a pokusil se plivnout strážníkovi do tváře. Dechová zkouška mu prokázala téměř 3 promile alkoholu. Druhý muž zase odmítal opustit autobus. Na žádost řidiče hlídka muže vyvedla z vozidla ven. V tu chvíli si muž začal úmyslně sundávat roušku a byl vůči hlídce vulgární. Nakonec se pokusil i utéct. Nedoběhl ale daleko, uklouzl a spadl do potoka," líčí zásahy strážníků Eva Kněžourová, mluvčí hradecké městské policie. Strážníkům, kteří ho vytáhli ven, po celou dobu nadával a pokusil se je i fyzicky napadnout, proto mu byla pro zklidnění nasazena pouta. Oba opilci skončili na protialkoholní záchytné stanici.

Třetí osobou, kterou bude řešit správní orgán, je žena. Tato osoba se chovala nevhodně v trolejbusu MHD. Neměla nasazenou roušku a byla vulgární jak na cestující, tak na řidiče. Roušku si odmítala nasadit a nakonec úmyslně přetrhla pásku vymezující prostor řidiče. Strážníci ji vyvedli a poučili, že za porušení nařízení vlády jí u správního orgánu hrozí pokuta až do výše 20 000 korun. Tomu porozuměla a roušku si nasadila. O pár hodin později vyjížděli strážníci na tutéž ženu znovu. Rozbíjela skleněné výplně u obchodů a domů. Kde prošla, tam po ní zůstával nepořádek v podobě rozkopaných košů a poválených odpadků. Na vysvětlenou uvedla, že ji to již v Hradci nebaví a jde pěšky do Aše. Vzhledem k výši škody, byla na místo přivolána Policie ČR, která si událost převzala k řešení.

Městská policie v souvislosti s mimořádným opatřením kontrolovala i volný pohyb osob. Během víkendu se, na veřejností oblíbeném místě - Hradečnici, procházelo velké množství lidí, všichni však dodržovali dané odstupy, a až na výjimky měli zakrytý obličej.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Pacientů s covidem v hradecké fakultní nemocnici ubývá

Počet pacientů hospitalizovaných v hradecké fakultní nemocnici s onemocněním COVID-19 i nadále klesá. Začátkem dubna jich bylo v nemocnici hospitalizováno zhruba pět desítek, zatímco na začátku března se číslo pohybovalo kolem 75. Nemocnice připravuje od příštího týdne postupný…
Čtěte více

Po dvou letech přijdou děti k zápisu osobně, hradecké školy přijmou i žáky z Ukrajiny

V Hradci Králové se letos zápisy do prvních tříd základních škol uskuteční v pátek 8. dubna a v sobotu 9. dubna. Děti tak po dvou letech pandemie koronaviru přijdou do školy osobně. Hradecké školy budou přijímat i děti z Ukrajiny. Ty budou mít v Hradci Králové zápis 17. června.…
Čtěte více

Nová auta i zbraně. Městská policie obnovuje své vybavení

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci. Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme