Štítky: | Opravy | silnice | rekonstrukce | chodníky | vozovky |

Opravy chodníků pokračují, město do nich investuje celkem 25 milionů

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

Letos jsou v Hradci Králové opravené chodníky už v celkem čtrnácti ulicích, město do nich investovalo 13 milionů korun. Opravy ale pokračují, do chodníků a silnic město investuje celkem 25 milionů. Nového povrchu se dočká například chodník vedoucí směrem od Hradečnice podél ulice Na Občinách na Novém Hradci, kde zároveň dojde také ke zpevnění mostku. 

„Snažíme se ve městě udržovat a pravidelně opravovat chodníky i komunikace, ale je třeba tyto opravy provádět postupně. Opravené chodníky již mohou lidé využívat například v ulicích Gočárova, ČSA, Bratří Štefanů, Pod Zámečkem nebo Na Rybníce. Mezi dalšími připravovanými opravami je například mozaikový chodník v ulici ČSA mezi ulicemi V Kopečku a Mostecká,“ uvedla náměstkyně primátora Věra Pourová pro oblast majetku města. 

„Během léta budou také v ulicích Pražská, Jana Masaryka, Nezvalova a Divišova komplexně opraveny vozovky. Dojde zde k odfrézování a pokládky nové ložné a brusné vrstvy, komunikace budou vyčištěny a udělá se také nové vodorovné značení. Tyto opravy přijdou na zhruba 6,5 milionu korun,“ doplnila Pourová. Celkově bude letos do běžných oprav chodníků a vozovek investováno přes 25 milionů korun.

Nový chodník a mostek na Novém Hradci

Rada města schválila také stavební firmu, která zrekonstruuje povrch na chodníku vedoucího směrem od Hradečnice podél ulice Na Občinách na Novém Hradci, kde zároveň dojde k potřebnému zpevnění mostku přes Zámostskou svodnici. 

„V tuto chvíli budeme muset zajistit všechny náležitosti spojené s podpisem smlouvy s vysoutěženým zhotovitelem a poté bude moci být předáno staveniště. Chodník v délce asi 120 metrů by měl být hotový na podzim, a to včetně kolaudačního souhlasu,“ řekl Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic. „Během léta bychom měli finalizovat žádost o dotaci v rámci integrovaného regionálního operačního programu,“ doplnila náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

V Hradci Králové je více než 200 kilometrů vozovek a 400 kilometrů chodníků, o které se pravidelně starají technické služby v průběhu celého roku. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Parkoviště před Střezinou je hotové, nyní se pracuje na projektech rekonstrukce

Rekonstrukce základní umělecké školy Střezina se snad ubírá správným směrem. Zatím jde dle slov radnice vše podle plánu. Ke konci června bylo dokončeno parkoviště a pokračují také práce na první etapě. Nyní město vysoutěžilo projektanta druhé etapy, ve které dojde k úpravě budov…
Čtěte více

Na modernizace hradeckých základních škol putují miliony

Během následujících měsíců dojde k výrazným stavebním změnám v hradeckých školách. Práce již probíhají v ZŠ Bezručova a ZŠ Mandysova, další v pořadí se novinek dočká ZŠ Svobodné Dvory. Bezbariérově se propojí jednotlivé prostory a podlaží školy, ve vybraných učebnách…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme