Štítky: | Doprava | Opravy | omezení dopravy |

Prázdninové opravy silnic v Hradci omezí dopravu a přesunou zastávky MHD

Rušné hradecké ulice už se začaly opravovat.
Rušné hradecké ulice už se začaly opravovat. | autor: hradeckralove.cz

Hradecké frekventované ulice Nezvalova, Pražská, Divišova a Jana Masaryka čekají během prázdnin výrazné opravy asfaltového povrchu. Práce již v minulém týdnu odstartovaly v Nezvalově ulici a potrvají do začátku srpna, další se připravuje v ulici Jana Masaryka od 20. července. Z některých ulic budou také kvůli údržbě silničního povrchu dočasně přesunuty zastávky MHD. Opravy místních komunikací, které připravují Technické služby Hradec Králové, vyjdou město na přibližně 5,1 milionu korun.

Opravy asfaltového povrchu začaly minulý týden v Nezvalově ulici, město vyjdou na zhruba 1,9 milionu korun. Dokončení se předpokládá začátkem srpna, projíždět zde mohou pouze vozy MHD bez omezení pro cestující, pouze o víkendu 1. a 2. srpna bude MHD odkloněna a zastávky „Stará nemocnice“ budou přesunuty do ulice Orlické nábřeží. Od příštího týdne bude uzavřena také ulice Jana Masaryka. „Stejně jako v Nezvalově ulici se bude dělat úprava asfaltového povrchu, ulice tak bude částečně uzavřena a provoz budou řídit semafory. Vozidla MHD zde budou projíždět bez omezení,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová, do jejíž gesce spadá správa městských organizací.

Připravované opravy v ulici Jana Masaryka vyjdou na 710 tisíc korun bez DPH. „V následujících dnech až týdnech bude zahájena ještě jedna z větších prázdninových oprav, a to na Pražské třídě. Omezení zde potrvá do konce prázdnin, provoz bude sveden do jednoho jízdního pruhu v každém směru. Zastávky MHD budou pro některé linky přesunuté, podrobné informace zveřejní před začátkem uzavírky na svých webových stránkách a také na zastávkách hradecký dopravní podnik,“ pokračuje Pourová. Opravy silničního povrchu na Pražské třídě budou provedeny za 1,4 milionu korun.

Zahájení opravy asfaltového povrchu vozovky je naplánováno od 27. července také v Divišově ulici, částečné omezení zde potrvá do 2. srpna. „Během obou srpnových dnů bude ve směru na terminál HD zastávka Muzeum přesunuta na Tyršův most,“ doplňuje Pourová. Tato poslední oprava vozovky vyjde na 1,1 milionu korun bez DPH. Celkově do oprav silničního povrchu místních komunikací investuje město prostřednictvím Technických služeb Hradec Králové během léta 5,1 milionu korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí…
Čtěte více

Dopravní studie má přinést důvody, proč omezit průjezd kamionů Pouchovem a Věkošemi

Průjezd vozidel nad 3,5 tuny ulicemi v lokalitě Pouchov – Věkoše na svém středečním zasedání probírali radní města Hradec Králové. Podle požadavků komise místní samosprávy by měl být průjezd kamionů v několika ulicích v této oblasti omezen. Změny v dopravním značení lze ale…
Čtěte více

Na modernizace hradeckých základních škol putují miliony

Během následujících měsíců dojde k výrazným stavebním změnám v hradeckých školách. Práce již probíhají v ZŠ Bezručova a ZŠ Mandysova, další v pořadí se novinek dočká ZŠ Svobodné Dvory. Bezbariérově se propojí jednotlivé prostory a podlaží školy, ve vybraných učebnách…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme