Štítky: | Doprava | Opravy | omezení dopravy |

Prázdninové opravy silnic v Hradci omezí dopravu a přesunou zastávky MHD

Rušné hradecké ulice už se začaly opravovat.
Rušné hradecké ulice už se začaly opravovat. | autor: hradeckralove.cz

Hradecké frekventované ulice Nezvalova, Pražská, Divišova a Jana Masaryka čekají během prázdnin výrazné opravy asfaltového povrchu. Práce již v minulém týdnu odstartovaly v Nezvalově ulici a potrvají do začátku srpna, další se připravuje v ulici Jana Masaryka od 20. července. Z některých ulic budou také kvůli údržbě silničního povrchu dočasně přesunuty zastávky MHD. Opravy místních komunikací, které připravují Technické služby Hradec Králové, vyjdou město na přibližně 5,1 milionu korun.

Opravy asfaltového povrchu začaly minulý týden v Nezvalově ulici, město vyjdou na zhruba 1,9 milionu korun. Dokončení se předpokládá začátkem srpna, projíždět zde mohou pouze vozy MHD bez omezení pro cestující, pouze o víkendu 1. a 2. srpna bude MHD odkloněna a zastávky „Stará nemocnice“ budou přesunuty do ulice Orlické nábřeží. Od příštího týdne bude uzavřena také ulice Jana Masaryka. „Stejně jako v Nezvalově ulici se bude dělat úprava asfaltového povrchu, ulice tak bude částečně uzavřena a provoz budou řídit semafory. Vozidla MHD zde budou projíždět bez omezení,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová, do jejíž gesce spadá správa městských organizací.

Připravované opravy v ulici Jana Masaryka vyjdou na 710 tisíc korun bez DPH. „V následujících dnech až týdnech bude zahájena ještě jedna z větších prázdninových oprav, a to na Pražské třídě. Omezení zde potrvá do konce prázdnin, provoz bude sveden do jednoho jízdního pruhu v každém směru. Zastávky MHD budou pro některé linky přesunuté, podrobné informace zveřejní před začátkem uzavírky na svých webových stránkách a také na zastávkách hradecký dopravní podnik,“ pokračuje Pourová. Opravy silničního povrchu na Pražské třídě budou provedeny za 1,4 milionu korun.

Zahájení opravy asfaltového povrchu vozovky je naplánováno od 27. července také v Divišově ulici, částečné omezení zde potrvá do 2. srpna. „Během obou srpnových dnů bude ve směru na terminál HD zastávka Muzeum přesunuta na Tyršův most,“ doplňuje Pourová. Tato poslední oprava vozovky vyjde na 1,1 milionu korun bez DPH. Celkově do oprav silničního povrchu místních komunikací investuje město prostřednictvím Technických služeb Hradec Králové během léta 5,1 milionu korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Opravy chodníků pokračují, město do nich investuje celkem 25 milionů

Letos jsou v Hradci Králové opravené chodníky už v celkem čtrnácti ulicích, město do nich investovalo 13 milionů korun. Opravy ale pokračují, do chodníků a silnic město investuje celkem 25 milionů. Nového povrchu se dočká například chodník vedoucí směrem od Hradečnice podél…
Čtěte více

Do hradeckých základních škol jdou desítky milionů. Žáci dostanou modernizované učebny i jídelny

Hradecké školy se během letních prázdnin promění, pro žáky budou připravené modernizované učebny a vybavení, v některých školách dojde k zásadním opravám nebo investicím do nového gastro zařízení. Na většině škol již byly stavební práce zahájeny. Kromě rozsáhlé…
Čtěte více

Obyvatelé Svobodných Dvorů musejí vydržet. Tankodrom ve Spojovací ulici město opraví až v druhé půlce prázdnin

Silnice, po které mnoho aut obvykle nejezdí. Kvůli stavbě dálnice D11 už si však místní museli zvyknout na nákladní vozy přepravující stavební materiál. To ale zdaleka netušili, co se bude dít dál. Spojovací ulice v Svobodných Dvorech nyní slouží jako hlavní spojnice pro řidiče,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme