Štítky: | Opravy | centrum |

Do ulice V Kopečku se opět vrátí stroje. Budou se opravovat kanalizace a vodovody

Opravy budou v centru pokračovat.
Opravy budou v centru pokračovat. | autor: VAK

Od zítřka budou opět zahájeny práce na obnově vodovodu a kanalizace V Kopečku, které byly přerušeny zimní technologickou přestávkou. Společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové dokončila obnovu vodovodu a kanalizace v ulici V Kopečku s koncem listopadu a nyní bude pokračovat s pracemi na třetí etapě od náměstíčka V Kopečku až na hranici Velkého náměstí. Práce skončí nejpozději 30. dubna. V březnu pak budou zahájeny i práce na obnově kanalizace a vodovodu v Dlouhé a Zieglerově ulici.

„Už od 15. února bude uzavřen spojovací krček mezi Velkým náměstím a náměstíčkem V Kopečku. V tento den bude zahájena instalace značek a nastěhuje se sem technika. Samotné stavební práce, kdy se začne s řezáním asfaltu a kopáním, vypuknou v pondělí 19. února a skončí nejpozději 30. dubna,“ uvedl technicko-provozní náměstek VAK Pavel Loskot. V tomto prostoru následně zahájí práce i společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové. Provoz z Velkého náměstí bude veden v době uzavírky objízdnou trasou přes ulici Karla Tomana a Rokitanského do ulice V Kopečku. Průchod pro pěší a přístup k nemovitostem bude zachován.

V centru ale nepůjde o jediné místo, kde bude probíhat čilý pracovní ruch. Od 4. března budou započaty po etapách práce na obnově vodovodu a kanalizace v ulici Dlouhé a Zieglerově, které budou pro dopravu neprůjezdné, ale pro pěší zůstanou průchozí po jedné straně chodníku. Práce společnosti VAK budou končeny v červenci. I v tomto případě ale začnou následně ve výkopech instalovat pracovníci tepelného hospodářství tepelné rozvody. Časový harmonogram od správců inženýrských sítí budeme sledovat a o průbězích včas informovat.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Velké náměstí by mohlo mít novou podobu. Do diskuze se zapojila i veřejnost

Sdílená zóna pro chodce, cyklisty i automobily, zeleň, nové osvětlení či zázemí pro konání akcí. Nejen tyto prvky přináší nový koncept studie rekonstrukce Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Město chce původní projekt upravit a doplnit o nové přístupy a…
Čtěte více

Základní škola Sever bude mít novou jídelnu s kuchyní. Na opravy se mohou těšit i další školy

Hradec připravuje rekonstrukci části Základní školy Sever v Lužické ulici. Dojít by mělo k rozsáhlým úpravám jídelny a kuchyně, nové budou rozvody kanalizace, vody, tepla i elektřiny, vyměněny budou podlahy i podhledy a dodáno nové odvětrávání. Nyní se bude vybírat projektant.…
Čtěte více

Školka v Třebechovické je opravená. Myslelo se i na netopýry a rorýse

Letošní zimu si děti z Mateřské školy Třebechovická užívají v novém. Město v prosinci dokončilo zateplení celého objektu, a tím došlo i ke snížení energetické náročnosti budovy. Součástí rekonstrukce byla také instalace vzduchotechnických rekuperačních jednotek. Práce byly…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme