Ohňostroj se vrací do Hradce. Akce První den spolu bude 1. ledna

Ohňostroj potěší Hradec
Ohňostroj potěší Hradec | autor: hadeckralove.cz

Po dlouhé pauze kvůli covidu se do Hradce opět vrací oblíbená akce První den spolu a s ní samozřejmě ohňostroj. Hradečáci se dočkají světelné show nad Bílou věží. Ohňostroj je plánovaný je na 1. leden v podvečer. Příchozí se mohou těšit na všechno, na co byli v minulých letech zvyklí.

Program nazvaný První den spolu má začít na Velkém náměstí už ve čtyři odpoledne. „Pro návštěvníky bude k dispozici čočková polévka, pečivo, novoroční punč nebo čaj. Nejprve si na velké plátno promítneme nejdůležitější události roku 2022, poté bude projev paní primátorky Pavlíny Springerové, po něm krátce zazvoní zvon Augustin, následovat bude asi desetiminutový ohňostroj,“ popsala pro Hradecký deník akci náměstkyně primátorky Hradce Králové Ilona Dvořáková.

Tématem ohňostroje, který má začít těsně po šesté, má být vítězství. „Moc si všichni přejeme, abychom v příštím roce společně dokázali zvítězit nad všemi špatnými věcmi – covidem, zdražováním, inflací, a v neposlední řadě si přejeme, aby skončila válka na Ukrajině,“ dodala Ilona Dvořáková.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
21.12.2022 22:05
NorgHK (neregistrovaný)
Ohnostroj
To zase bude smradu a silně rakovinotvorných látek v ovzduší. Hlavně tam vemte svoje děti.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec chystá zákaz hlučné a nebezpečné zábavní pyrotechniky

Hradec Králové chystá regulaci používání zábavní pyrotechniky na celém území města. Povolené budou pouze ohňostroje, které podléhají ohlašovací povinnosti. Zákaz používání zábavní pyrotechniky se nevztahuje na prskavky, konfety, dětské, dortové a obdobné fontány, tedy na takové…
Čtěte více

Nový rok na hradeckém Velkém náměstí přivítaly 1. ledna tisíce lidí

Ohňostroj, čočková polévka, punč i přehled událostí, co se právě uplynulý rok na Hradecku udály. Po dvou letech se na Velkém náměstí opět odehrála akce První den spolu. Bylo vidět, že Hradečákům akce chyběla. Před šestou hodinou, kdy začal ohňostroj šly ulicemi směrem k centru…
Čtěte více

ZVEME: Poslední víkend v roce nabídne kulturu a novoroční ohňostroj

Co v Hradci Králové podniknout o silvestrovském víkendu? Spolehnout se budeme muset na obvyklý program hradeckých divadel, kin, muzeí, filharmonie či hvězdárny. Na hradeckém zimním stadionu si může dnes i zítra zabruslit veřejnost. Na neděli je v plánu na Velkém náměstí tradiční…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme