Od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu povede nová cyklostezka

Nová cyklostezka bude hotová už letos.
Nová cyklostezka bude hotová už letos. | autor: Pixmac

Už letos by měla sloužit nová cyklostezka od Zděné boudy až k Lesnímu hřbitovu. Cyklistům a chodcům zajistí příjemnější a především bezpečnější pohyb po vozovce. Nová stezka bude kopírovat komunikaci Hradečnici, která zůstane pouze pro motorová vozidla. Během jarních měsíců bude vypsáno výběrové řízení na zhotovitele, hotovo by pak mohlo být do konce letošního roku.

„Do městských lesů vede místní komunikace Hradečnice, kterou využívají jak chodci a cyklisté, tak osobní automobily a vozidla MHD, což není ani pro jednu stranu zcela komfortní. Nová stezka by měla přesně kopírovat Hradečnici, tedy začínat u Zděné boudy a vést až k Lesnímu hřbitovu,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Stezka bude téměř 800 metrů dlouhá a tři metry široká. Vybudováním tohoto úseku cyklostezky vznikne v městských lesích ucelený asfaltový okruh vedoucí přes Hradečnici, Písečnici, kolem Stříbrného rybníku a střelnice. „Tento týden jsme podmínky výběrového řízení schválili v radě města, tudíž v následujících týdnech bude vypsáno. Předpokládáme, že bychom zhotovitele této stavby mohli mít vysoutěženého na přelomu dubna a května. Na stavbu cyklostezky má stavební firma šest měsíců a pokud vše půjde podle plánu, bude dílo dokončeno letos na podzim,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast investičních akcí Jiří Bláha.

Město plánuje na stavbu cyklostezky využít dotaci ze Státního fondu dopravní struktury v rámci dotačního programu Cyklostezky, Cyklopruhy 2022. „Koncem února jsme na státní fond odeslali žádost o dotaci, která by v případě úspěšného vyhodnocení mohla pokrýt až 85 % z celkových způsobilých výdajů,“ uvádí náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stezce mechu a perníku přibudou další kilometry

Další kilometry cyklostezky z Hradce do Pardubic přibývají. Stavbaři dokončují výstavbu menších úseků Dříteč - Němčice a Němčice – Kunětická hora. Stezka mechu a perníku má mít celkem 23 kilometrů, dokončení posledních úseků brání složité výkupy pozemků i povolení od policie.…
Čtěte více

Pouchovský vojenský hřbitov bude mít nové budky. A nejen pro ptáky

Historie vojenského hřbitova na Pouchově sahá do roku 1810, kdy byl založen, od té doby sloužil pevnosti a hradecké vojenské posádce. Spočinuly tady ostatky vojáků z prusko-rakouské války roku 1866, z první a druhé světové války i velitelů pevnosti, letců a dalších. Hřbitov má…
Čtěte více

Vznik cyklostezky v lese komplikuje podzemní voda a chránění živočichové. Bude město ve výstavbě pokračovat?

Zhruba před rokem zahájilo město přípravné práce pro výstavbu nové cyklostezky od Zděné boudy k lesnímu hřbitovu. Proces výstavby se bohužel neobešel bez komplikací. Ačkoliv byl v projektu požadován hydrogeologický průzkum, nebyl projektantem proveden a na jaře letošního roku se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme