Na břehu Labe je nově servisní cyklostanice

Cyklostanice už v Hradci slouží.
Cyklostanice už v Hradci slouží. | autor: TSHK

V loňském roce získalo město Hradec Králové titul Cykloměsto Do práce na kole 2023. Spolu s oceněním získalo také první servisní cyklostanici CykloHub, kterou nyní nainstalovali technici městského mobiliáře u cyklostezky na Smetanově nábřeží. Bude vybavena kvalitním nářadím a komponenty jako jsou šroubováky, imbusové klíče, ploché klíče, montpáka i pumpička na dofouknutí kol.

Cyklostanice slouží na údržbu a drobné opravy kol a dalších dopravních prostředků. Cyklisté si mohou například pohodlně zavěsit své kolo na stojan, dofouknout pneumatiky nebo dotáhnout uvolněné šroubky. Servisní místo na drobné opravy má připraveny imbusové a torx klíče, ploché klíče, montpáku a pumpičku s měřičem tlaku.

Stanice je umístěna na vyhrazeném místě u cyklostezky podél Labe, nedaleko Novákových garáží. Technici při její montáži využili čtyři kotevní šrouby umístěné do předem připraveného betonu, tak aby cyklostanice správně plnila svůj účel. Na místě také vyzkoušeli funkčnost všech nástrojů.

„Naše město již nyní nabízí řadu možností nejen pro cyklisty, ale také pro běžce, bruslaře a další sportovce. Je v našem zájmu neustále zkvalitňovat a rozšiřovat síť cyklostezek po městě, a to nejen s ohledem na možnost vyžití ve městě, ale také ve snaze o rozvoj udržitelné dopravy. Nová cyklostezka například vznikla podél Labe v blízkosti tenisových kurtů DTJ. Intenzivně také pracujeme na tom, aby byla co nejdříve zahájena výstavba cyklostezky podél Hradečnice v městských lesích,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast rozvoje města Lukáš Řádek. Počty cyklistů a jejich oblíbené destinace se město snaží pravidelně mapovat. Proto byly na několika stezkách po městě instalovány také sčítače cyklistů a chodců. Jeden z nich je například na cyklostezce směrem na Hučák. Cyklodopravu město podporuje i prostřednictvím sdílených kol. „Společnosti Nextbike, která je provozovatelem sdílených kol v Hradci Králové, jsme poskytli dotaci, díky níž mají cyklisté umožněno využívat sdílená kola po městě prvních patnáct minut zdarma,“ doplňuje náměstek Řádek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
3.6.2024 13:40
David (neregistrovaný)
Gratulace
Gratuluji srdečně "salonu republiky" k dalšímu titulu,
na nějž má být město právem hrdé.
Tradice používání bicyklů v metropoli Východních Čech
je dlouhá a rozvojem cyklostezek (i.e. také popsaným vybavením těchto stezek) město přispívá nejen ke zdraví občanů, kteří
aktivně kola používají, ale pozitivně tím ovlivňují i životní prostředí snižováním koncentrace škodlivin v ovzduší.
Kudos městskému plánován a všem, jejichž zásluhou cyklokultura ve městě vzkvétá.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké fontány začínají tryskat

K letním měsícům v Hradci Králové neodmyslitelně patří i fontány. A na patnácti místech ve městě se rozeběhnou i letos. V těchto dnech probíhá jejich předstartovní údržba. Nestčí totiž pouze otočit kohoutkem, spuštění předchází  spousta práce prakticky od podzimního…
Čtěte více

První ročník sčítání motýlů zamíří také do Hradce Králové

Už za týden vypukne velké sčítání denních motýlů v České republice. Úplně poprvé se letos do něj může zapojit široká veřejnost a tedy i Hradečané. Sčítání se bude konat na jaře a v létě, první termín bude od 3. do 9. června. Cílem je zlepšit ochranu motýlů, kteří z přírody…
Čtěte více

Letos sekačky vyjely do města dřív. Hradečáci se opět mohou těšit na obrazce v trávě

Na hradecké travnaté plochy o velikosti přibližně 400 hektarů vyrazily už minulý týden sekačky. Důvodem je nebývale rychlý příchod jara. Technické služby Hradec Králové (TSHK) mají i nadále v plánu využívat mulčování pro větší odolnost trávníku proti suchu a mozaikové sečení k…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme