Štítky: | Sport | Městské lesy | hradecké lesy |

Při procházce hradeckými lesy si můžete protáhnout tělo v nově otevřené lesní tělocvičně

Tělocvična funguje od pondělí.
Tělocvična funguje od pondělí. | autor: Městské lesy

Právě dnes se otevírá nová lesní posilovna naproti cyklozastávce U Pytláka v hradeckých lesích.  Tento týden se namontovaly jednotlivé cvičební prvky ze dřeva a kovů. Unikátní posilovna se bude skládat z celkem šesti prvků. Zájemci si brzy budou moci zacvičit na klasických žebřinách, bradlech, kruzích a lavicích.

Na dalším z prvků si vyzkoušejí návštěvníci třeba ručkování, stabilitu a sílu odrazu si natrénují na špalcích. Před montováním prvků museli lesníci pokácet staré borovice, které byly z velké části poškozeny hnilobou. Pod korunami stromů se ale cvičit přesto bude.

„Na ploše byly ponechány duby, které se brzy zazelenají, jejich koruny se díky většímu oslunění zahustí a nad lesní tělocvičnou bude příjemný stín,“ stojí na webových stránkách Městských lesů Hradec Králové.

Nová lesní tělocvičnu najdete naprosti stánku U Pytláka na trase asfaltového okruhu nedaleko Stříbrného rybníku.

Je určena pro dospělé a mládež. Osoby mladší 15 let musí být doprovázeny dospělou odpovědnou osobou. Tělocvična je vybavena informačními tabulkami s pravidly, která by měli návštěvníci respektovat. Tabule s provozním řádem bude nainstalována v nejbližších dnech.

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečtí sportovci se mohou těšit na podporu města. Rozdělí si mezi sebou přes 15 milionů

Hradečtí sportovci mohou počítat s finančí podporou od města. Rada města odsouhlasila poskytnutí dotace ve výši 15,5 milionů korun na basketbal, tenis, cyklistiku, atletiku, vodní polo, stolní tenis, squash a další. Finanční podpory ve výši až 960 tisíc korun by se také měly…
Čtěte více

Nově si mohou Hradečáci užívat koupání i v písníku Marokánka

Od letošního roku je veřejnosti přístupný písník Marokánka poblíž silnice z Krňovic na Bělečko na Královéhradecku. Novou možnost vykoupat se v dříve zakázané lokalitě využívají hlavně cyklisté, kteří se vypraví do hradeckých městských lesů. Jenže s tím, jak začalo přibývat…
Čtěte více

Oficiální terénní stezky pro cyklisty by měly hradecké lesy uchránit od ničení porostů a plašení zvěře

Extrémnější trasy prostředkem lesa poslední dobou stále více vyhledávají v hradeckých městských lesích cyklisté. Ty ale vedou mimo oficiální trasy či lesnické komunikace, což je v lesích zakázáno. V hradeckých lesích tyto terénní stezky (traily) zůstaly po závodech horských kol,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme