Ochladilo se, tak koupaliště Flošna snižuje cenu vstupného

Letošní sezóny byla nejslabší od otevření.
Letošní sezóny byla nejslabší od otevření. | autor: hradeckralove.cz

zhledem k nepříznivé předpovědi počasí bude letní koupaliště Flošna přecházet od středy 25. srpna 2021 do režimu vedlejší sezóny. Jedná se o nejdřívější ukončení hlavní letní sezóny na Flošně od zahájení provozu v roce 2010. Vyhříván na 26 °C bude pouze plavecký 50 m bazén. Otevírací doba bude pro plavce do 31. srpna stále od 6 do 20 hodin. Otevírací doba v září bude upravena podle aktuální předpovědi počasí.

Ceny vstupného v režimu vedlejší sezóny jsou sníženy. Celodenní jednorázové vstupné pro majitele čipových hodinek je 50 Kč, bez čipových hodinek 70 Kč.

Dvanáctá letní sezóna na Flošně je nejslabší sezónou od zahájení provozu. Letní koupaliště zatím navštívilo pouze 55 tisíc návštěvníků. Důvodem jsou nejen opatření zavedená proti šíření nemoci covid-19, která omezovala po celou sezónu možnosti vstupu do areálu, ale i počasí. Zatímco červen byl teplotně příznivý s velmi nadprůměrnou návštěvností, prázdniny byly chladné. Na Flošně v Hradci Králové během letních prázdnin ani jednou nepřesáhla teplota ve stínu 30°C. I když byly některé dny teplotně průměrné, značná část návštěvníků dávala přednost přírodnímu koupání. Celkově byly v této sezóně pouze čtyři jasné dny s teplotou přes 30°C, a to v červnu. Například v roce 2019 bylo tropických dnů 20, v roce 2018 jich bylo 23 a v roce 2015 dokonce 29. Nejhorší sezóna na letním koupališti do tohoto roku byla v roce 2014 se 70 017 návštěvníky a nejúspěšnější sezónou byla ta v roce 2018, kdy koupaliště navštívilo neuvěřitelných 119 056 osob.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Koupaliště Flošna se dnes zavírá. Má za sebou nejhorší sezónu

Koupaliště Flošna končí dnes 16. září 2021 v 19 hodin letní sezónu. Letošní 12. letní sezóna začala 4. června 2021 a doprovázely ji jak provoz omezující koronavirová opatření, tak i nepřízeň počasí. Celkově navštívilo letní koupaliště na Flošně přes 58 tisíc návštěvníků. Jedná…
Čtěte více

Strážníci se zaměří na parkování u Flošny, kde řidiči ohrožují cyklisty

Během letních prázdnin se hradečtí strážníci více zaměří na správné parkování u rybníků a nebo koupališť. Městská policie totiž neustále řeší, že řidiči zastavují svá vozidla všude, kde je to možné. U koupaliště Flošna například parkují na cyklostezce a riskují botičku či pokutu…
Čtěte více

Flošna se otevírá tento pátek, vstupné zůstává stejné jako loni

Letní koupaliště Flošna zahájí letošní dvanáctou sezónu v pátek 4. 6. 2021 v 10 hodin. Bazény budou vyhřívány na 26 °C. Zahajovací otevírací doba bude v pondělí až pátek zatím od 10 do 19 hodin, v sobotu a neděli od 9 do 19 hodin. K prodloužení otevírací doby do 20 hodin dojde…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme