Letní sezona na Flošně dnes končí, vykoupat se přišlo více než 80 tisíc lidí

| autor:

Letní sezóna na Koupališti Flošna skončí ve čtvrtek 24. září 2020 v 19 hodin. Pro letní koupaliště Flošna to byla již 11. sezóna. Po dnech napětí v souvislosti s rozšířením pandemie, kdy se nevědělo, zda vůbec bude koupaliště otevřeno, nakonec začala sezóna 25. května 2020. I přes velmi chladný a deštivý měsíc červen, a ne příliš příznivou první polovinu července, nakonec letní koupaliště dosáhlo návštěvnosti něco málo přes 80 000 návštěvníků, a to dva dny před konečným uzavřením letního areálu. Tato návštěvnost je sice pro Koupaliště Flošna podprůměrná, ale vzhledem ke všem nepříznivým okolnostem spojených s počasím a pandemií, považuje provozovatel, Správa nemovitostí Hradec Králové, příspěvková organizace, jedenáctou letní sezónu za velmi úspěšnou. Důvodem ke spokojenosti je i fakt, že na letním koupališti nedošlo v uplynulé sezóně k žádnému vážnějšímu úrazu.

Nejsilnějším měsícem v této sezóně byl měsíc srpen, se skoro 36 tisíci návštěvníky. Nejúspěšnější sezóna na letním koupališti Flošna byla v roce 2018, kdy koupaliště navštívilo neuvěřitelných 119 056 osob. Zatím nejslabší sezóna byla v roce 2014 se 70 017 návštěvníky.

Jedenáctá letní sezóna byla mimořádná i v tom, že přivítala miliontého návštěvníka letního koupaliště od zahájení provozu v roce 2010. Byla jím paní Jana Zezulková z Hradce Králové, maminka dvou dětí, která prošla turniketem 11. srpna krátce po poledni.

V této sezóně byly na Koupališti Flošna nainstalovány nové závodní plavecké dráhy v plaveckém 50m bazéně, které díky patentovanému systému tlumení vln slavily velký úspěch, především u plavců.

V areálu Flošna, pokračuje v provozu po celý rok, wellness studio, Squash Flošna se 4 kurty, fitness a restaurace Flošna s bowlingem.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Z Pajkrovy flošny studentský klub. Záměr dostává konkrétnější obrysy

Rekonstrukce Pajkrovy flošny v Hradci Králové dostává první konkrétní obrysy. V objektu, který byl v druhé polovině 18. století postavený jako součást hradecké pevnosti a jehož vlastníkem je město, by mělo vzniknout krajské networkingové studentské centrum. Městu se podařilo…
Čtěte více

Aquacentrum bude od středy v provozu, Flošna pojede bez omezení

Od začátku prázdnin se rozjede provoz aquacentra v Městských lázních, které je od poloviny března uzavřeno. V aquacentru budou v provozu všechny atrakce i služby. SAUNA & SPA zóna bude otevřena denně od 11 hodin a bude bez obsluhy. Pro rodiče s dětmi do 15 let budou opět…
Čtěte více

Zveme: Do autokina na film Narušitel či na výtvarný workshop do Draku

Nouzový stav skončil a královéhradecká kina již od minulého týdne promítají. O víkendu můžete zajít do Cinestaru i do kina Bio Central, navíc dnes večer můžete navštívit na hradeckém letišti autokino, jehož výtěžek půjde na charitativní účely. Muzeum východních Čech zve hned na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme