Letní sezona na Flošně dnes končí, vykoupat se přišlo více než 80 tisíc lidí

| autor:

Letní sezóna na Koupališti Flošna skončí ve čtvrtek 24. září 2020 v 19 hodin. Pro letní koupaliště Flošna to byla již 11. sezóna. Po dnech napětí v souvislosti s rozšířením pandemie, kdy se nevědělo, zda vůbec bude koupaliště otevřeno, nakonec začala sezóna 25. května 2020. I přes velmi chladný a deštivý měsíc červen, a ne příliš příznivou první polovinu července, nakonec letní koupaliště dosáhlo návštěvnosti něco málo přes 80 000 návštěvníků, a to dva dny před konečným uzavřením letního areálu. Tato návštěvnost je sice pro Koupaliště Flošna podprůměrná, ale vzhledem ke všem nepříznivým okolnostem spojených s počasím a pandemií, považuje provozovatel, Správa nemovitostí Hradec Králové, příspěvková organizace, jedenáctou letní sezónu za velmi úspěšnou. Důvodem ke spokojenosti je i fakt, že na letním koupališti nedošlo v uplynulé sezóně k žádnému vážnějšímu úrazu.

Nejsilnějším měsícem v této sezóně byl měsíc srpen, se skoro 36 tisíci návštěvníky. Nejúspěšnější sezóna na letním koupališti Flošna byla v roce 2018, kdy koupaliště navštívilo neuvěřitelných 119 056 osob. Zatím nejslabší sezóna byla v roce 2014 se 70 017 návštěvníky.

Jedenáctá letní sezóna byla mimořádná i v tom, že přivítala miliontého návštěvníka letního koupaliště od zahájení provozu v roce 2010. Byla jím paní Jana Zezulková z Hradce Králové, maminka dvou dětí, která prošla turniketem 11. srpna krátce po poledni.

V této sezóně byly na Koupališti Flošna nainstalovány nové závodní plavecké dráhy v plaveckém 50m bazéně, které díky patentovanému systému tlumení vln slavily velký úspěch, především u plavců.

V areálu Flošna, pokračuje v provozu po celý rok, wellness studio, Squash Flošna se 4 kurty, fitness a restaurace Flošna s bowlingem.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na Flošně vzniknou další venkovní toalety, stávající počet nestačí

Návštěvníci koupaliště Flošna se dočkají nového sociálního zařízení. Díky úspěšné letní sezoně je možné převést z rozpočtu Správy nemovitostí Hradec Králové do rozpočtu města částku ve výši dva miliony korun. Z ní bude v příštím roce financována projektová dokumentace, zbývající…
Čtěte více

Nočnímu koupání na Flošně je konec. Může za to chování některých návštěvníků

Řadu let pořádal provozovatel hradeckého koupaliště Flošna noční koupání. Akce byla oblíbená a navštěvovaná. S tím je však konec a mohou si za to návštěvníci sami. Tedy někteří. Podle slov zejména ti mladších ročníků. Příští sezonu popřemýšlí vedení koupaliště o jiném konceptu…
Čtěte více

Flošna je otevřená, zatím za mimosezónní vstupné

Letní hradecké koupaliště Flošna zahájilo novou sezónu. Veřejnosti se otevřelo už v sobotu a to v čase od 10 do 19 hodin. V provozu budou všechny atrakce i služby koupaliště, voda v padesátimetrovém bazénu bude vyhřátá na 26 stupňů. Vstupné bude zatím mimosezónní, tedy 100 korun…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme