Na Flošně vzniknou další venkovní toalety, stávající počet nestačí

Další toalety jsu potřeba.
Další toalety jsu potřeba. | autor: hradeckralove.cz

Návštěvníci koupaliště Flošna se dočkají nového sociálního zařízení. Díky úspěšné letní sezoně je možné převést z rozpočtu Správy nemovitostí Hradec Králové do rozpočtu města částku ve výši dva miliony korun. Z ní bude v příštím roce financována projektová dokumentace, zbývající část peněz se využije na samotnou stavbu sociálního zařízení. Nové zázemí by mohlo návštěvníkům sloužit nejdříve v roce 2025.

 

Při slunečných dnech navštíví koupaliště Flošna v letních měsících až čtyři tisíce návštěvníků denně a stávající počet toalet již není dostačující. „Toalety jsou k dispozici v hlavní budově areálu v blízkosti tobogánů, což je zejména pro rodiny s malými dětmi nepřiměřeně daleko. Tito návštěvníci využívají dvě toalety v altánu, kde se tvoří fronty, velmi těžko se zde udržuje pořádek a počet toalet je absolutně nedostatečný,“ říká náměstek Pavel Vrbický, odpovědný za Správu nemovitostí Hradec Králové.

Nové sociální zařízení, na které bude v příštím roce vypracována projektová dokumentace, má mít podobu dřevěné stavby umístěné na travnaté ploše směrem k volejbalovému hřišti. „Uvažovaná kapacita zařízení je minimálně deset toalet pro ženy, pět toalet pro muže a pět pisoárů. Ohřev vody do umyvadel bude zajištěn solárními panely,“ doplňuje náměstek Vrbický. Projekt a částečně i stavba, budou hrazeny z částky dva miliony korun, které se převedou do městské kasy z rozpočtu příspěvkové organizace. Ta zajistí v závislosti na výsledcích příští letní sezony, finanční dokrytí výstavby objektu ze svého rozpočtu. Nové zařízení by mohli návštěvníci využívat nejdříve v roce 2025.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nočnímu koupání na Flošně je konec. Může za to chování některých návštěvníků

Řadu let pořádal provozovatel hradeckého koupaliště Flošna noční koupání. Akce byla oblíbená a navštěvovaná. S tím je však konec a mohou si za to návštěvníci sami. Tedy někteří. Podle slov zejména ti mladších ročníků. Příští sezonu popřemýšlí vedení koupaliště o jiném konceptu…
Čtěte více

Flošna je otevřená, zatím za mimosezónní vstupné

Letní hradecké koupaliště Flošna zahájilo novou sezónu. Veřejnosti se otevřelo už v sobotu a to v čase od 10 do 19 hodin. V provozu budou všechny atrakce i služby koupaliště, voda v padesátimetrovém bazénu bude vyhřátá na 26 stupňů. Vstupné bude zatím mimosezónní, tedy 100 korun…
Čtěte více

Za vstup na koupaliště Flošna si připlatíte. V průměru se ceník zvýší o 15 procent

S přípravou hradeckého koupaliště Flošna na nadcházející sezónu přichází i zvýšení ceníku vstupného a služeb. Celodenní vstup bude například jednoho dospělého stát 190 korun. Vedle toho se ale návštěvníci budou moci těšit na změny, kterými budou třeba nové herní prvky v areálu…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme