O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

Vánoční elektrobus v Hradci Králové.
Vánoční elektrobus v Hradci Králové. | autor: DPmHK

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného jízdního řádu na linkách č. 2, 3, 7, 22, 24, 27. 

V pondělí, v úterý a ve středu před Vánoci se bude provoz MHD řídit podle prvního sloupce v jízdním řádu: "Pracovní den". To znamená, že nepojedou školní a výpomocné spoje. 

Ve čtvrtek na Štědrý den bude platit provoz MHD podle čtvrtého sloupce v jízdním řádu: "Neděle, svátky". Pravidelný provoz skončí v 19:00 a dále pojedou jen linky č. 2, 3, 7, 22, 24, 27. Podle pravidelného jízdního řádu dokončí svou jízdu všechny spoje, které mají odjezd z výchozí zastávky nejpozději v 18:59. Po zastavení pravidelného provozu v 19:00 pojedou pouze spoje podle upraveného jízdního řádu uvedeného v tabulce:

O vánočních svátcích v pátek a v sobotu, stejně jako v neděli 27. prosince, pojedou spoje městské hromadné dopravy také podle jízdního řádu "Neděle, svátky".
 
Od pondělí 28. prosince do čtvrtka 31. prosince bude platit druhý sloupec jízdního řádu: "Pracovní den - omezení dopravy MHD". Pravidelný provoz MHD bude končit v 19:00 a dále bude provoz dle upraveného jízdního řádu na linkách č. 2, 3, 7, 22, 24, 27. 

Na Nový rok pojede městská hromadná doprava podle režimu "Neděle, svátky". Zahájení pravidelného provozu MHD na linkách 1, 3, 7, 9, 14, 24 je plánováno v 6:00 a na ostatních linkách v 8:00.

"Děkujeme všem za pochopení, trpělivost, spolupráci a omlouváme se za případné problémy a komplikace vzniklé aktuální situací v hradecké MHD," vzkazuje Dopravní podnik města Hradce Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z…
Čtěte více

Po prvním adventním víkendu se po Hradci můžete svézt vánočním elektrobusem

Hradecký dopravní podnik se polepy svých vozů snaží reagovat na aktuální roční období, svátek nebo třeba i na epidemii koronaviru. Vedle PF-kového trolejbusu vyrazil o prvním letošním adventním víkendu na běžné linky MHD v Hradci Králové již druhým rokem také i vánočně světelně…
Čtěte více

Po Hradci jezdí pět nových autobusů. Mají i chladničky pro řidiče

Do vozové flotily hradeckého dopravního podniku během října a listopadu přibylo pět nových moderních autobusů. Vozy jsou klimatizované a mají trochu jinak uspořádaná sedadla, aby bylo uvnitř více místa. Nechybějí ani kamery, aby řidič mohl sledovat situaci ve voze. Pro řidiče je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme