O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

Vánoční elektrobus v Hradci Králové.
Vánoční elektrobus v Hradci Králové. | autor: DPmHK

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného jízdního řádu na linkách č. 2, 3, 7, 22, 24, 27. 

V pondělí, v úterý a ve středu před Vánoci se bude provoz MHD řídit podle prvního sloupce v jízdním řádu: "Pracovní den". To znamená, že nepojedou školní a výpomocné spoje. 

Ve čtvrtek na Štědrý den bude platit provoz MHD podle čtvrtého sloupce v jízdním řádu: "Neděle, svátky". Pravidelný provoz skončí v 19:00 a dále pojedou jen linky č. 2, 3, 7, 22, 24, 27. Podle pravidelného jízdního řádu dokončí svou jízdu všechny spoje, které mají odjezd z výchozí zastávky nejpozději v 18:59. Po zastavení pravidelného provozu v 19:00 pojedou pouze spoje podle upraveného jízdního řádu uvedeného v tabulce:

O vánočních svátcích v pátek a v sobotu, stejně jako v neděli 27. prosince, pojedou spoje městské hromadné dopravy také podle jízdního řádu "Neděle, svátky".
 
Od pondělí 28. prosince do čtvrtka 31. prosince bude platit druhý sloupec jízdního řádu: "Pracovní den - omezení dopravy MHD". Pravidelný provoz MHD bude končit v 19:00 a dále bude provoz dle upraveného jízdního řádu na linkách č. 2, 3, 7, 22, 24, 27. 

Na Nový rok pojede městská hromadná doprava podle režimu "Neděle, svátky". Zahájení pravidelného provozu MHD na linkách 1, 3, 7, 9, 14, 24 je plánováno v 6:00 a na ostatních linkách v 8:00.

"Děkujeme všem za pochopení, trpělivost, spolupráci a omlouváme se za případné problémy a komplikace vzniklé aktuální situací v hradecké MHD," vzkazuje Dopravní podnik města Hradce Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké elektrobusy už po městě najezdily tři miliony kilometrů

To, že hradecký dopravní pdonik oceňuje miliony najetých kilometrů bez nehod svých řidičů, už je známé. Nyní však překonal další magickou milionovou hranici. Přesněji hradecké elektrobusy od zahájení jejich provozu v roce 2013 najely po městě celkem tři miliony kilometrů. A to…
Čtěte více

Od pondělka jezdí školní autobusy a otevírá se tržnice na náměstí 28. října

Od dnešního dne si můžete zajít koupit určité druhy zboží na tržnici na náměstí 28. října. Technické služby Hradec Králové tak v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví zahajují provoz městské tržnice. Prodej bude povolen za dodržení hygienických podmínek. Ve…
Čtěte více

Jednička bude na Novém Hradci jezdit až do konce října jinak

V souvislosti s rekonstrukcí vozovky v ulici Hlavní v Klukách na Novém Hradci Králové dochází od 1. dubna do 31.10.2021 k úpravě objízdné trasy linky číslo 1. Spoje linky, které obvykle pokračovaly do Kluků, pojedou po objízdné trase ulicemi Mužíkova, Na Biřičce, K Biřičce a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme