Po prvním adventním víkendu se po Hradci můžete svézt vánočním elektrobusem

PF-kový trolejbus.
PF-kový trolejbus. | autor: DPMHK

Hradecký dopravní podnik se polepy svých vozů snaží reagovat na aktuální roční období, svátek nebo třeba i na epidemii koronaviru. Vedle PF-kového trolejbusu vyrazil o prvním letošním adventním víkendu na běžné linky MHD v Hradci Králové již druhým rokem také i vánočně světelně vyzdobený elektrobus. Stejně jako v minulém roce je kromě vnějšku vyzdoben i interiér vozu.

Vloni měl vůz premiéru a stal se tak vůbec prvním vánočně vyzdobeným elektrobusem na linkách MHD v České republice. S hradeckým dopravním podnikem po celý rok – to je pracovní název projektu, který v podstatě letošní rok žije s obyvateli a návštěvníky města a doprovází je v jeho ulicích.

"Nejprve jsme se rozhodli netradičním způsobem oslavit Mezinárodní den žen a tak v prvním březnovém týdnu po městských komunikacích začal jezdit tento trolejbus se speciálním polepem Městská Doprava Ženám. Před svátky jara - přesněji od 1. dubna - pak trolejbus vyjel jarně vyzdobený jako Velikonoční trolejbus a z mnoha ohlasů víme, že posloužil obyvatelům Hradce Králové a jeho okolí pro zlepšení jejich nálady v době první koronavirové vlny," zni z hradeckého dopravního podniku.

Další polep tzv. „srdíčkový“ - od konce dubna - s heslem Děkujeme Hradečáci! - byl opět v souvislosti s koronavirem COVID-19 a dopravní podnik města chtěl touto formou poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli a podílí v Hradci Králové na boji proti šíření této pandemie.

Předposlední nekomerční polep, který se v ulicích našeho města objevil od půlky června až do začátku školního roku, všem našim cestujícím, ale samozřejmě nejen jim, přál pak krásné užití letošních dovolených či prázdnin.

A nyní bude ulice brázdit vánoční elektrobus. „Věříme, že na tento trolejbus budou v dnešní složité době pozitivní ohlasy a bude se podílet i na zpříjemnění vánoční atmosféry v ulicích města Hradce Králové“ uvádí předseda představenstva společnosti Zdeněk Abraham.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Křižovatku Mileta čeká přestavba nejspíš už na jaře 2022

Proměna křižovatky Mileta u nemocnice v Hradci Králové je blíž, než se zdálo. Má téměř hotovou dokumentaci pro stavební povolení. Silničáři chtějí vybrat zhotovitele už za rok, stavět se má od května 2022. Napojení nemocnice a Benešovy třídy druhou křižovatkou se naopak…
Čtěte více

O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného…
Čtěte více

Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme