Po prvním adventním víkendu se po Hradci můžete svézt vánočním elektrobusem

PF-kový trolejbus.
PF-kový trolejbus. | autor: DPMHK

Hradecký dopravní podnik se polepy svých vozů snaží reagovat na aktuální roční období, svátek nebo třeba i na epidemii koronaviru. Vedle PF-kového trolejbusu vyrazil o prvním letošním adventním víkendu na běžné linky MHD v Hradci Králové již druhým rokem také i vánočně světelně vyzdobený elektrobus. Stejně jako v minulém roce je kromě vnějšku vyzdoben i interiér vozu.

Vloni měl vůz premiéru a stal se tak vůbec prvním vánočně vyzdobeným elektrobusem na linkách MHD v České republice. S hradeckým dopravním podnikem po celý rok – to je pracovní název projektu, který v podstatě letošní rok žije s obyvateli a návštěvníky města a doprovází je v jeho ulicích.

"Nejprve jsme se rozhodli netradičním způsobem oslavit Mezinárodní den žen a tak v prvním březnovém týdnu po městských komunikacích začal jezdit tento trolejbus se speciálním polepem Městská Doprava Ženám. Před svátky jara - přesněji od 1. dubna - pak trolejbus vyjel jarně vyzdobený jako Velikonoční trolejbus a z mnoha ohlasů víme, že posloužil obyvatelům Hradce Králové a jeho okolí pro zlepšení jejich nálady v době první koronavirové vlny," zni z hradeckého dopravního podniku.

Další polep tzv. „srdíčkový“ - od konce dubna - s heslem Děkujeme Hradečáci! - byl opět v souvislosti s koronavirem COVID-19 a dopravní podnik města chtěl touto formou poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli a podílí v Hradci Králové na boji proti šíření této pandemie.

Předposlední nekomerční polep, který se v ulicích našeho města objevil od půlky června až do začátku školního roku, všem našim cestujícím, ale samozřejmě nejen jim, přál pak krásné užití letošních dovolených či prázdnin.

A nyní bude ulice brázdit vánoční elektrobus. „Věříme, že na tento trolejbus budou v dnešní složité době pozitivní ohlasy a bude se podílet i na zpříjemnění vánoční atmosféry v ulicích města Hradce Králové“ uvádí předseda představenstva společnosti Zdeněk Abraham.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Severní tangenta by hradecké dopravě mohla pomáhat v roce 2031

Příprava takzvané severní tangenty u Hradce Králové, která má odvést dopravu na silnici I/11 mimo město, po více než roce o něco pokročila. Ředitelství silnic a dálnic získalo souhlasné stanovisko v procesu posouzení vlivu na okolí (EIA). Předpokládaný termín zahájení stavby je…
Čtěte více

Chtěli jste si někdy zkusit řídit autobus? Můžete, hradecký dopravní podnik vám to umožní

Možná hledáte práci a možná si chcete jen zkusit řídit něco většího než je váš osobní vůz. V obou případech můžete navštívit akci hradeckého dopravního podniku, která se koná 8. června. Od 14 do 18 hodin se v areálu společnosti můžete dozvědět všechno o práci v podniku a také si…
Čtěte více

Obce na Hradecku si možná za MHD linky připlatí. Někde nepomůže ani dotace od kraje

Cestující do obcí kolem Hradce, kam zajíždí hradecká MHD si možná připlatí. Do cen se promítnou rostoucí náklady na provoz městské hromadné dopravy. Smlouvu mají například Předměřice, Lochenice, Vysoká nad Labem nebo Běleč, které čelí postupnému zdražování dopravy. Ani čerstvá…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme