Štítky: | MHD | koronavirus |

Město ruší školní a noční autobusy, oslavy, schůze i vítání občánků. Trhy budou

Nepojedou školní a noční spoje.
Nepojedou školní a noční spoje. | autor: hradeckralove.cz

Od dnešního dne (14.10.2020) nepojedou školní spoje MHD, noční linky pojedou naposledy v noci z úterý na středu. Město rovněž ruší oslavy 28. října, během kterých měly být slavnostně předány medaile města v hradecké filharmonii. Zrušená jsou vítání občánků i setkání s jubilanty. Naopak tradiční farmářsko-potravinové trhy v ulici Letců se za přísnějších hygienických opatření konat budou, a to dopoledne 17. a 31. října.

„Musíme postupovat v souladu s nařízením vlády, především kulturní život ale ve městě teď na nějaký čas ustane. Pokud veškerá tato znovuzavedená opatření povedou ke snížení počtu nakažených, tak jedině dobře. V tuto chvíli není čas na diskuze, ale je čas na to být disciplinovaný společně další vlnu zvládnout,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Uzavřeny jsou v Hradci Králové kulturní památky včetně Bílé věže i kostela sv. Mikuláše, také Klicperovo divadlo a Divadlo Drak nebo hradecká filharmonie. Vládní nařízení se dotýká také plánovaných akcí. „Rozhodli jsme se zrušit také oslavy spojené s 28. říjnem, kdy měly být v hradecké filharmonii slavnostně předány medaile města. Budeme muset najít jinou vhodnou a důstojnou příležitost, při které budeme moci výjimečné hradecké osobnosti ocenit,“ doplňuje primátor. Zrušené jsou prozatím také veřejné schůze komisí místních samospráv, vítání občánků a setkání s jubilanty.

Zítra hradecký dopravní podnik již nevypraví školní spoje, noční linky pojdou naposledy v noci z úterý na středu. Vedle povinnosti nosit roušku na zastávkách, na teminálu hromadné dopravy a v samotných vozech MHD vedení městského dopravce žádá cestující, aby využívali jiné způsoby platby jízdného než nákupem jízdenky u řidiče a dle možností dodržovali rozestupy na zastávkách a v autobusech.

V Hradci se naopak budou konat farmářsko-potravinové trhy, které bývají tradičně v ulici Letců u Atria. „Trhy pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, která možnost pořádání trhů konzultovala s krajskou hygienickou stanicí. Žádný zákaz se na ně nevztahuje, tudíž je není nutné rušit. Co je ale potřeba, a to bych rád zdůraznil, dodržovat zde veškerá nařízená opatření, tedy přiměřené rozestupy a preventivní použití roušek,“ říká primátor. Farmářsko-potravinové trhy se budou letos konat ještě dvakrát, a to 17 a 31. října v čase od 8 do 12 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká nemocnice spouští péči o lidi, co stále trpí následky po prodělaném koronaviru

Fakultní nemocnice Hradec Králové spouští v těchto dnech provoz Centra postcovidové péče, které bude zajišťovat komplexní péči o pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID - 19 a trpí obtížemi souvisejícími s touto nemocí.  Na práci multioborového centra se kromě pneumologů…
Čtěte více

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Aldis by se měl stát největším očkovacím centrem v kraji

Nejméně pět očkovacích center by mělo vzniknout v Královéhradeckém kraji mimo nemocnice. Největším z nich by pak mělo být to, které bude zřízeno v kongresovém centru Aldis. Denně by tam mohlo vakcínu dostat 1000 až 1200 lidí. Pracovat a vypomáhat by tam měl i epidemiolog a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme