Štítky: | školy | koronavirus | základní školy |

V Hradci školy zavírají, otevřeno mají jen na Gočárově

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | autor: pixabay.com

Na základě nařízení vlády České republiky budou od středy 14. října uzavřeny všechny základní školy s výjimkou těch, které budou otevřené pro děti zaměstnanců složek IZS, sociálních pracovníků a dalších. V Hradci Králové bude k tomuto účelu sloužit základní škola Josefa Gočára. Uzavřené budou také základní umělecké školy. Mateřské školy zatím fungují bez omezení.

„Pro rodiče je to velmi náročná situace, pěvně věřím, že ji opět zvládnou. Hradecké základní školy tedy od středy povedou distanční výuku, jejíž průběh a formu si určí každá škola zvlášť. V tuto chvíli asi nemá smysl hodnotit, co je správně, ale spíše se snažit aktuální situaci přizpůsobit tak, aby žáci měli zajištěné vzdělávání,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

V Hradci Králové bude fungovat zatím pouze základní škola Josefa Gočára na Tylově nábřeží, která bude otevřena pro děti zákonných zástupců pracujících v oblasti bezpečnostních sborů, obecní policie, zdravotnictví, orgánů ochrany veřejného zdraví, sociálních službách nebo se jedná o příslušníky ozbrojených sil. „Zatím byla k tomuto účelu vybrána pouze tato škola, zdali dojde ještě k navýšení kapacit zatím nejsme schopni určit, to se bude odvíjet od pokynů nadřazených orgánů,“ doplňuje náměstek Hanousek.

Mateřské školy fungují

V Hradci Králové fungují všechny mateřské školy. „Situace v mateřských školách je v tuto chvíli relativně příznivá, všechny fungují bez omezení. Zatím se nám také daří zvládat situaci s pedagogickým personálem, nemůžeme však tvrdit, že ho máme dostatek. Od dnešního dne je navíc znovu otevřená mateřská škola Albertova, která byla minulý týden uzavřena kvůli výskytu onemocnění covid-19 u jednoho ze zaměstnanců. Díky zajištění okamžitých opatření vedením školy v součinnosti s KHS, CSSZ a městem se podařilo zamezit dalšímu šíření nákazy,“ dodává náměstek Hanousek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká…
Čtěte více

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více

V hradecké nemocnici leží asi 40 pacientů s COVID-19. Omezují se některé operace

Koronavir se nevyhnul ani hradecké fakultní nemocnici. V ní však situace zatím není vážná jako v některých jiných nemocniciích v republice. Zatím se eviduje COVID-19 asi u třiceti zaměstnanců. V hradecké nemocnici pracuje celkem 5 tisíc lidí. Velké množství zaměstnanců je však v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme