O startovací byty v Hradci zažádaly už téměř dvě stovky zájemců

| autor: MMHK

Zájem o startovací byty v Hradci Králové je obrovský. Magistrát přijímá žádosti o ně pouze tři dny. Už druhý den jich úředníci evidují celkem 185 žádostí. 147 žádostí je o byty 2+kk a 38 žádostí o byty 1+kk. Zájemcům zbývá ještě jeden termín a to příští týden ve středu 29. ledna od 8 do 17 hodin na magistrátu města. Pak už nebude možné žádosti podávat. Upozorňujeme, že je třeba předložit všechny potřebné dokumenty, jinak nelze žádost přijmout. O budoucích majitelích rozhodne los 5. února.

Podávat žádosti mohou lidé, kterým ještě nebylo 32 let a nemají byt ani jinou nemovitost určenou k bydlení. K dispozici jsou byty v Třebši a na Novém Hradci Králové.

K získání startovacího bytu je třeba dodržet určité podmínky. Žadatel nesmí být starší 32 let, dlužníkem města nebo městem zřízených právnických osob, jeho příjem musí dosahovat nejméně 20 tisíc korun hrubého a je zaměstnán více než šest měsíců před podáním žádosti. Nově magistrát také požaduje, aby se vybraný žadatel přihlásil k trvalému pobytu v Hradci Králové. Každý uchazeč o startovací byty může podat pouze jednu žádost, přičemž manželé nebo registrovaní partneři jsou považování za jednoho uchazeče. Nájemné v těchto startovacích bytech bylo určeno ve výši 45,30 korun za metr čtvereční za měsíc.

Uvolněné startovací byty se nachází v Třebši v ulici Svatojánská čp. 682 a 683, ulici Ve Stromovce čp. 718 a 719 a na Novém Hradci Králové v ulici Pod Zámečkem a ulici Rybova čp. 1889. Prohlídky uvolněných bytů se konají vždy od 15 do 16 hodin, v domech v ulici Svatojánská se konají v pondělí 13. ledna, v domě Pod Zámečkem 1835 v úterý 14. ledna a v domech v ulici Ve Stromovce se konají v pondělí 20. ledna.

Přihlášky nelze podávat elektronicky ani zasílat poštou. Předvyplněný formulář je k dispozici na webových stránkách magistrátu.

Ve středu 5. února proběhne od 15 hodin veřejné losování, které bude provedeno zástupcem odboru interního auditu a kontroly ve velkém sále Adalbertina. „Vítězný uchazeč bude mít možnost si konkrétní byt prohlédnout a pak sdělit odboru správy majetku města, zda na něj chce uzavřít nájemní smlouvu. V případě jeho nezájmu, bude osloven další vylosovaný v pořadí. Větší počet bytů se uvolní postupně v měsících únoru a březnu,“ uvedla již dříve náměstkyně primátora Věra Pourová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Z bývalé ubytovny pro sestry a lékaře by mohly vniknout sociální nebo startovací byty

Bývalá ubytovna sester a lékařů v ulici Jana Masaryka se s největší pravděpodobností stane majetkem Hradce Králové. Hrozilo, že by v ní mohla vzniknout dělnická noclehárna. Pro stovky obyvatel Moravského Předměstí je to úleva. Radnice o získání ubytovny do svého majetku jedná od…
Čtěte více

V Kuklenách bude mít město jedenáct nových bytů. O budoucích nájemnících si rozhodne samo

V hradeckých Kuklenách na Pražské třídě bude brzy zrekonstruovn dům, který nabídne jedenáct nových městských bytů. Původně měl být tento objekt určen na sociální bydlení a investici měla radnice zčásti hradit pomocí dotace z evropských fondů. Podmínky k získání dotace však městu…
Čtěte více

O zvýhodněné byty zažádalo 580 lidí. Losovat se bude dnes a 6. prosince

Příjem žádostí o pronájem startovacích bytů a zvýhodněných bytů pro rodiny s dětmi v Hradci Králové byl už ukončen. Na magistrát jich dorazilo celkem 580. Největší zájem byl o byty s dispozicí 2+KK, naopak nejméně žádostí město přijalo na pronájem bytů pro rodiny s dětmi. O…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme