Štítky: | Magistrát | pošta |

Na Novém Hradci pošta zůstane, město pro ni hledá nové prostory

Prostory pro poštu se hledají.
Prostory pro poštu se hledají. | autor: ČP

Osud pošty na Novém Hradci Králové zůstává nejasný. Pobočka se má proměnit na menší poštu Partner, ale město pro ni hledá vhodné prostory. Zatím se ale její fungování nezmění. Česká pošta původně chtěla zrušit v Hradci Králové polovinu ze 14 poboček. Nakonec vedení města po jednání s manažery státního podniku uhájilo tu na Benešově třídě. Současně ale přistoupilo změnu fungování pobočky na Novém Hradci Králové. Ta dnes sídlí na rohu Brněnské a Lesní ulice. Informaci přináší Hradecký deník.

Hradec Králové přijde od července o sedm pošt. Jedná se o pobočky v ulicích Petra Jilemnického, Štefánikova, K Sokolovně, Milady Horákové, Fráni Šrámka, Pardubická a na třídě Eduarda Beneše.

„Na Novém Hradci Králové bude pobočka pošty Partner, což bude jednopřepážková pobočka, normálně dostupná tak, jak jsou dnes lidé víceméně zvyklí,“ řekla v dubnu primátorka Pavlína Springerová. Současně odmítla, že by omezení pobočky na Novém Hradci Králové, bylo výměnným obchodem za záchranu pobočky na Benešově třídě.

Podle posledních informací by poštu Partner na Novém Hradci Králové měl mít na starosti provozovatel, který se už o několik poboček sítě Partner v zemi stará. Město by mělo poskytnout za symbolický nájem své prostory. Původně se uvažovalo o využití nedaleké městské knihovny. „Ten prostor je příliš malý, reálně je tam k dispozici jen pět metrů čtverečních, provozovatel požaduje mnohem víc,“ řekl náměstek hradecké primátorky Pavel Vrbický.

Podmínkou pro fungování pobočky pošty Partner je, aby budova, kde bude, patřila městu. „Jednou z možností je, že bychom vyměnili s Českou poštou náš pozemek v Orlických horách, na kterém stojí chata pošty, za budovu, kde dnes pošta na Novém Hradci Králové. Další možností je budova pošty ve Věkoších. Rozdíl v odhadní ceně bychom doplatili,“ vysvětluje Pavel Vrbický s tím, že vše také záleží na dohodě s budoucím provozovatelem pobočky.
Primátorka města ale chce určitě poštu na Novém Hradci Králové udržet. „Řekli jsme, že na Novém Hradci bude pobočka zachována, a to by mělo platit. Budeme se soustředit na varianty, které to umožní,“ slibuje hradecká primátorka Pavlína Springerová.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lidé chtějí Pro(budit) Hradec. Poslali 49 projektů

Lidé se zapojili do prvního ročníku projektu s názvem Pro(buď) Hradec. Město obdrželo 49 projektů, z toho 27 malých a 19 velkých, další tři projekty zatím ještě nebyly rozřazeny. Zřízení participatního rozočtu umožňuje veřejnosti uskutečnit projekty, které si lidé sami navrhnou.…
Čtěte více

Nové veřejné osvětlení v Hradci by mělo šetřit energii i oči

Ekologičnost, vysoká životnost a levnější provoz, takové jsou parametry nového osvětlení, které postupně v několika etapách vystřídá to stávající. Jako první, a to už začátkem června, se změny dočká tzv. velký okruh, osvětlení bude vyměněno po celé jeho délce. Radnici se navíc…
Čtěte více

Stížnosti se na magistrát dostanou skrze aplikaci. Vyřešila se jich už tisícovka

Aplikaci Munipolis, díky které je možné nahlašovat drobné závady nebo upozornit na nedostatky ve veřejném prostoru, si od spuštění v loňském říjnu stáhly téměř dva tisíce uživatelů. Jejím prostřednictvím se již podařilo vyřešit tisíc případů po celém Hradci. Aplikace kromě…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme