Štítky: | pošta |

Pošta na Benešovce zůstane zachovaná, budou ale jiné přesuny oproti plánům

Pošta na Benešovce
Pošta na Benešovce | autor: zdroj foto: mapy.cz

Pobočka České pošty na Benešově třídě v Hradci Králové nakonec nebude zrušena. Vyplynulo to ze čtvrtečního jednání primátorky města Pavlíny Springerové se zástupci České pošty. Současně také dojde k přesunutí pobočky pošty na Novém Hradci Králové do městských prostor. Chystá se stěhování pobočky z třídy ČSA.

Česká pošta minulý týden ohlásila v rámci restrukturalizace zrušení hned sedmi poboček v katastru Hradce Králové. Tři z toho byly na Moravském Předměstí. Největší sídliště v celém Královéhradeckém kraji by tak zůstalo zcela bez poštovní pobočky.

„Hlavním cílem této schůzky pro nás bylo vyjednat zachování alespoň jedné poštovní pobočky na Moravském Předměstí. Jedná se o lokalitu, kde je největší sídliště v Královéhradeckém kraji, žije zde třetina obyvatel Hradce, město tu má byty pro seniory a zdravotně postižené a pro nás bylo nepřijatelné, že by se tato část města ocitla bez pošty," shrnula jednání Springerová s tím, že i sami zástupci společnosti uznali, že požadavek je relevantní. Pobočka na Benešově třídě, která byla největší z rušených poboček, tak zůstane zachována. Poštovní služebny v ulici Milady Horákové a Štefánikově ulici však budou zrušeny bez náhrady. Kromě toho budou zrušeny i pobočky v Plotištích, Kuklenách, v Lipkách a na Pouchově.

Kromě dohody o zachování pobočky na Benešově třídě se ještě jednalo o dalších služebnách ve městě. Jak uvedla Springerová, poštovní pobočka na Novém Hradci Králové bude přesunuta do městských prostor a vedena jako Pošta Partner. "Vedle toho jsme projednávali i budoucnost jiných pošt, například pobočka v ulici Československé armády se dle informací od zástupců České pošty přemístí do nově postavené budovy ČSOB a bude jednou z vlajkových lodí České pošty z hlediska moderních standardů,“ doplnila primátorka.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na Novém Hradci pošta zůstane, město pro ni hledá nové prostory

Osud pošty na Novém Hradci Králové zůstává nejasný. Pobočka se má proměnit na menší poštu Partner, ale město pro ni hledá vhodné prostory. Zatím se ale její fungování nezmění. Česká pošta původně chtěla zrušit v Hradci Králové polovinu ze 14 poboček. Nakonec vedení města po…
Čtěte více

Zatímco rušení poštovních poboček se Hradce dotkne, o pracoviště finančních úřadů město nepřijde

Po redukci sítě poboček pošt přichází další zpráva týkající se rušení. Finanční správa zruší 77 územních pracovišť finančních úřadů, z toho 9 v královéhradeckém kraji. V Hradci Králové se nebude rušit ani jedna, o pracoviště přijdou města v okolí. Rušení se má týkat územních…
Čtěte více

Hradec má přijít o polovinu pošt, podle návrhu by se jich mělo sedm zavřít

Návrh vládního nařízení, které zrušení vybraných poboček umožní, bude vláda schvalovat zřejmě příští týden. V Hradci Králové se jedná o pobočky v ulici Jilemnického v Plotištích, ve Štefánikově ulici na Moravském Předměstí, v ulici K Sokolovně ve Věkoších, v ulici Milady…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme