Štítky: | Finanční úřad | pošta |

Zatímco rušení poštovních poboček se Hradce dotkne, o pracoviště finančních úřadů město nepřijde

Finanční úřad v Hradci žádné pracoviště rušit nebude.
Finanční úřad v Hradci žádné pracoviště rušit nebude. | autor: firmy.cz

Po redukci sítě poboček pošt přichází další zpráva týkající se rušení. Finanční správa zruší 77 územních pracovišť finančních úřadů, z toho 9 v královéhradeckém kraji. V Hradci Králové se nebude rušit ani jedna, o pracoviště přijdou města v okolí. Rušení se má týkat územních pracovišť Finančního úřadu v Broumově, Dobrušce, ve Dvoře Králové nad Labem, v Hořicích, Jaroměři, Kostelci nad Orlicí, Nové Pace, Novém Bydžově a ve Vrchlabí.

"Konzultační služby pro občany dotčených obcí budou v úředních dnech zajištěny prostřednictvím telefonických kontaktních linek provozovaných příslušnými finančními úřady. Osobní kontakt a pomoc daňovým subjektům v souvislosti s podáváním daňových přiznání především k dani z nemovitých věcí a k dani z příjmů fyzických osob zajistí pracovníci finančních úřadů během svých častějších výjezdů do dotčených obcí," vysvětluje ve společné tiskové zprávě Generální finanční ředitelství a Ministerstvo financí.

Podle ní budou zrušena zejména pracoviště, jejichž služby veřejnost podle provedené analýzy nejméně využívá nebo v praxi zajišťují především služby podatelny.

O klíčové služby finančních úřadů údajně lidé nepřijdou. Na základě zkušeností zajistí Finanční správa rozšířený rozsah výjezdů do příslušných obcí, a sice v obdobích, kdy je podáván největší počet daňových přiznání: v lednu, tedy v době podávání daňových přiznání k dani z nemovitých věcí, a v březnu s ohledem na základní lhůtu pro podání daňového přiznání k dani z příjmů.

Město chce bojovat o zachování alespoň jedné pošty na Moravském

Co se týká rušení pošt, tak tady už Hradečáci tolik v klidu nejsou. Ze stávajících 14 jich má ve městě fungovat jen polovina. Rozhodnutí České pošty dopadne nejvíce na panelové sídliště Moravské Předměstí, které je asi s 30 tisíci obyvateli největším sídlištěm ve městě. Ke konci června by na něm měly skončit všechny tři pobočky a lidé by se zřejmě museli obracet na poštu v sousední čtvrti Malšovice.

Primátorka města Pavlína Springerová chce s poštou právě o této oblasti jednat. "V lokalitě má Hradec Králové obrovskou koncentraci takzvaných bytů zvláštního určení, je jich asi 530. V nich žijí zejména senioři a lidé se zdravotním postižením. Právě jim se pošta vzdálí a zkomplikuje jim život způsobem, o jakém nemohlo mít vedení České pošty pohledem od stolu ani tušení," uvedla.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na Novém Hradci pošta zůstane, město pro ni hledá nové prostory

Osud pošty na Novém Hradci Králové zůstává nejasný. Pobočka se má proměnit na menší poštu Partner, ale město pro ni hledá vhodné prostory. Zatím se ale její fungování nezmění. Česká pošta původně chtěla zrušit v Hradci Králové polovinu ze 14 poboček. Nakonec vedení města po…
Čtěte více

Pošta na Benešovce zůstane zachovaná, budou ale jiné přesuny oproti plánům

Pobočka České pošty na Benešově třídě v Hradci Králové nakonec nebude zrušena. Vyplynulo to ze čtvrtečního jednání primátorky města Pavlíny Springerové se zástupci České pošty. Současně také dojde k přesunutí pobočky pošty na Novém Hradci Králové do městských prostor. Chystá se…
Čtěte více

Hradec má přijít o polovinu pošt, podle návrhu by se jich mělo sedm zavřít

Návrh vládního nařízení, které zrušení vybraných poboček umožní, bude vláda schvalovat zřejmě příští týden. V Hradci Králové se jedná o pobočky v ulici Jilemnického v Plotištích, ve Štefánikově ulici na Moravském Předměstí, v ulici K Sokolovně ve Věkoších, v ulici Milady…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme