Štítky: | Magistrát | Poplatky |

Městské poplatky se v Hradci letos zvyšovat nebudou, dražší bude teplo a voda

| autor: hradeckralove.cz

Za poplatky, které vybírá město, obyvatelé Hradce Králové tento rok nezaplatí peníze navíc. Ve městě se zvýší cena tepla a stoupne také vodné a stočné. Lidé v třípokojovém bytě si ale za rok za teplo při průměrné spotřebě připlatí necelých 300 korun. Podle společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové se jedná o jednu z nejnižších cen v republice. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

„V Hradci Králové se výše poplatků vůbec nemění, všechny zůstávají ve stejné výši jako doposud," shrnula pro rozhlas do jedné stručné věty to nejpodstatnější mluvčí radnice Kateřina Šmídová.

V Hradci nebudou zdražovat parkovné, poplatky za zvířata, nájemné v městských bytech ani svoz odpadu.
„Poplatky za odpady zůstávají 600 korun za rok pro dospělé a pro děti od 6 do 14 let a seniory starší 70 let potom zůstávají na 300 korunách."

Město v koronavirové době nechce zatěžovat obyvatele zdražováním služeb a zastupitelé nenavrhli ani zvýšení ceny jízdného v městské hromadné dopravě nebo navýšení takzvaného místního poplatku z pobytu - místo maximálních 50 korun za osobu a den vybírají v Hradci jen 15 korun, a neplatí se navíc u dlouhodobých pobytů, tedy například na studentských kolejích.

Jedno zdražení ale musí obyvatelé Hradce přijmout - stoupne cena za vodné a stočné, a to o víc než čtyři procenta. Voda od hradeckých vodovodů a kanalizací bude jedna z nejdražších v republice.

Technicko-provozní náměstek společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. Pavel Loskot vysvětluje: „Důvodem navýšení je zejména potřeba finančních prostředků na obnovu a rozvoj vodovodů a kanalizací v okrese Hradec Králové."

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je…
Čtěte více

Náměstkyni a radního za ANO zastupitelé odvolali. Jak bude vypadat vedení radnice zatím jasné není

Odvolání náměstkyně primátora pro oblast správy městského majetku a městských organizací Věry Pourové (ANO) bylo výsledkem bouřlivého jednání pondělní hradeckého zastupitelstva. Zastupitelé v pondělí zároveň odvolali radního Jiřího Langera (ANO) z funkce pověřeného zastupitele…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme