Město chce zimní stadion vybavit elastickými mantinely nutnými pro extraligu

Mantinely na zimním stadionu v Hradci Králové budou elastické.
Mantinely na zimním stadionu v Hradci Králové budou elastické. | autor: hradeckralove.cz

Během letních měsíců dostane hradecký zimní stadion nové elastické mantinely včetně ochranných plexiskel a příslušenství. Radní Hradce Králové schválili jejich dodavatele s cenou téměř pět milionů korun bez DPH. Smlouvu ale radnice bude moci podepsat až poté, co zastupitelé schválí navýšení finančních prostředků.

„Instalace těchto speciálních mantinelů je nutnou podmínkou pro konání extraligových zápasů a navíc se jedná o jeden z důležitých požadavků asociace profesionálních klubů a českého svazu ledního hokeje.  Vzhledem k tomu, že ve městě chceme profesionální sport, je třeba, abychom se také řádně postarali o prostředí, ve kterém se odehrává,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Rada města dodávku a instalaci mantinelů včetně ochranných plexiskel a příslušenství schválila v ceně necelých pět milionů korun bez DPH. 

„Před podpisem smlouvy, který bychom rádi uskutečnili během května, ještě musíme nechat schválit finance v zastupitelstvu města,“ doplňuje náměstek Bláha.

Dodavatel by měl elastické mantinely a plexiskla instalovat během letních měsíců, aby byla hrací plocha na další sezónu připravena. Díky novým mantinelům dojde ke zvýšení bezpečnosti hráčů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Studie má pomoci rozhodnout, co město udělá s malu halou u zimního stadionu

Město nechá zpracovat studii proveditelnosti k areálu zimního stadionu v Hradci Králové, na svém zasedání v tomto týdnu se na tom shodlo zastupitelstvo. První urbanisticko-architektonická studie byla vypracována již v roce 2007. Od té doby se značně zhoršil především technický…
Čtěte více

Hradec prodloužil dohodu s Mountfieldem, hokejový klub zůstane do roku 2026

Po letošním historickém úspěchu, kdy hradecký hokejový klub získal v základní části extraligy Prezidentský pohár, se město Hradec Králové a společnost Mountfield dohodly na prodloužení spolupráce minimálně na dalších několik sezón. Město navíc přispěje na provoz zimního stadionu…
Čtěte více

Opravený prostor před "zimákem" má sloužit hlavně chodcům a cyklistům. Jsou tam i automatické sčítače

V loňském roce byla zahájena přeměna prostoru před zimním stadionem v Hradci Králové, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty. V místě byly dostaveny chybějící a opraveny stávající chodníky a cyklostezky, přibyly nové lavičky i…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme