Štítky: | cyklistika | zimní stadion |

Opravený prostor před "zimákem" má sloužit hlavně chodcům a cyklistům. Jsou tam i automatické sčítače

Prostory před zimním stadionem už jsou hotové.
Prostory před zimním stadionem už jsou hotové. | autor: MMHK

V loňském roce byla zahájena přeměna prostoru před zimním stadionem v Hradci Králové, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty. V místě byly dostaveny chybějící a opraveny stávající chodníky a cyklostezky, přibyly nové lavičky i stojany na kola. Celá akce město vyšla na necelých 15,8 milionu korun bez DPH.

Stavební práce v této lokalitě začaly po letních prázdninách v loňském roce. „Tyto rozsáhlé úpravy dopravního uzlu spočívaly zejména v propojení tras mezi Jiráskovými sady, Křižíkovou ulicí, ulicí Československé armády, Komenského ulicí, lávkou přes Orlici a zimním stadionem. Hlavním smyslem tohoto projektu bylo vytvořit funkční a bezpečné podmínky pro chodce a cyklisty,“ říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha.

Opravena byla stezka vedoucí parkem podél Jiráskových sadů ústící do Křižíkovy ulice u vodní elektrárny Hučák. U zimního stadionu vznikly nové mlatové cesty, které nabízí komfortnější přesun chodců i cyklistů. Před hotelem bylo opraveno parkoviště, které nabízí 49 stání pro automobily. Kompletně zrenovována byla také nástupní plocha před zimním stadionem, která je obohacena o květinový záhon, nové lavičky nebo parkoviště pro kola s 45 místy. Dalších 25 stojanů na kola je umístěno při mlatové cestě u budovy stadionu. „Novinkou je také instalace dvou automatických sčítačů cyklistů a chodců. Jeden z nich se nachází na cyklostezce směrem na Hučák a druhý byl umístěn směrem na lávku přes Orlici,“ doplňuje náměstek Bláha. Celá tato investiční akce vyšla město na zhruba 15,8 milionu korun bez DPH, zhotovitelem byla společnost SOVIS CZ.

Město na stavbu už získalo Rozhodnutí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP)  v rámci ITI hradecko-pardubické aglomerace. „Na základě tohoto rozhodnutí můžeme na tuto akci získat dotaci ve výši více než 4,2 milionu korun. Díky této dotaci se nám podaří ušetřit téměř třetinu financí, které jsme do této investiční akce vložili,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec prodloužil dohodu s Mountfieldem, hokejový klub zůstane do roku 2026

Po letošním historickém úspěchu, kdy hradecký hokejový klub získal v základní části extraligy Prezidentský pohár, se město Hradec Králové a společnost Mountfield dohodly na prodloužení spolupráce minimálně na dalších několik sezón. Město navíc přispěje na provoz zimního stadionu…
Čtěte více

Cyklovraky začnou mizet z ulic města. Budou následovat autovraky, kterých přes léto zmizelo více než dvacet

Město Hradec Králové mapuje cyklovraky a kola, o která již delší dobu nejeví jejich majitelé zájem. Nacházejí se na veřejném prostranství, kde zabírají parkovací místa a ubírají na atraktivitě veřejného prostranství. Město vraky rozdělilo podle technického stavu na několik…
Čtěte více

Před zimním stadionem bude hotovo do konce června. Město díky dotaci za opravy povrchů ušetří

Na podzim loňského roku zahájila v prostoru před hradeckým zimním stadionem stavební společnost rozsáhlé úpravy dopravního uzlu, dostavují a opravují se chybějící cyklostezky a chodníky. Městu se na tuto akci podařilo získat Rozhodnutí na dotaci z Integrovaného regionálního…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme