Úpravy před zimním stadionem běží dle plánu, hotovo bude v červnu

Práce u zimního stadionu běží podle plánu.
Práce u zimního stadionu běží podle plánu. | autor: MMHK

Frekventované místo před zimním stadionem, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty, prochází výraznými úpravami. Na podzim zde stavební firma začala s dostavbou chybějících a opravami stávajících cyklostezek a chodníků. Investiční akce města za necelých 15 milionů korun zatím běží dle plánu. Práce na stavbě budou pokračovat i v zimě, případně se přizpůsobí klimatickým podmínkám. Hotovo by mělo být do konce června příštího roku.

„Cílem těchto úprav je především dát řád tomuto prostoru, kde se kříží cyklostezky podél ulice Československé armády, od Hučáku, lávky přes Orlici a je tady navíc vstup do oblíbených Jiráskových sadů. Věříme, že se změnou dojde ke zvýšení bezpečnosti a zkvalitnění prostředí,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

V současnosti stavbaři pokládají konstrukční vrstvy cyklostezky podél Jiráskových sadů směrem na „Hučák“. V této souvislosti muselo dojít ke zvýšení prahu na místní komunikaci v Křižíkově ulici v prostoru vodní elektrárny.  „Pokud to počasí dovolí, do konce roku by stezka měla mít i vrchní asfaltovou vrstvu. Celá stavba je rozdělená do etap, aby se zachoval, sice omezený, ale alespoň částečný přístup chodců a cyklistů v této lokalitě. Nyní se bude provádět úprava vstupu do Jiráskových sadů a na lávku přes Orlici včetně parkovací plochy,“ doplňuje náměstek Bláha.

Stavba pak bude pokračovat obnovou stezky pro chodce a cyklisty ve směru na Moravský most, její zbylé části podél Komenského ulice a úpravou zpevněných ploch v prostoru před hlavním vstupem do zimního stadionu a hotelu. Postupně by měly být jednotlivé dokončené úseky zprovozněny. V poslední etapě dojde ke stavbě mlatových chodníků, úpravě zelených ploch či k dokončovacím pracím na napojení stávajícího parkoviště před hotelem. Před zimním stadionem zároveň vznikne dostatek míst s cyklistickými stojany pro návštěvníky akcí či hokejových zápasů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Před zimním stadionem bude hotovo do konce června. Město díky dotaci za opravy povrchů ušetří

Na podzim loňského roku zahájila v prostoru před hradeckým zimním stadionem stavební společnost rozsáhlé úpravy dopravního uzlu, dostavují a opravují se chybějící cyklostezky a chodníky. Městu se na tuto akci podařilo získat Rozhodnutí na dotaci z Integrovaného regionálního…
Čtěte více

Město chce zimní stadion vybavit elastickými mantinely nutnými pro extraligu

Během letních měsíců dostane hradecký zimní stadion nové elastické mantinely včetně ochranných plexiskel a příslušenství. Radní Hradce Králové schválili jejich dodavatele s cenou téměř pět milionů korun bez DPH. Smlouvu ale radnice bude moci podepsat až poté, co zastupitelé…
Čtěte více

Stezka k Hučáku je hotová, město požádá o její předčasné užívání

Frekventovaná stezka před zimním stadionem, kde se kříží několik tras pro pěší a cyklisty, prochází výraznými úpravami už od konce léta minulého roku. Stezku podél Jiráskových sadů směrem k elektrárně Hučák se již podařilo prakticky dokončit. Rada města již…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme