Štítky: | Hučák | stezka | cyklostezka | zimní stadion |

Stezka k Hučáku je hotová, město požádá o její předčasné užívání

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: cs.wikipedie.cz

Frekventovaná stezka před zimním stadionem, kde se kříží několik tras pro pěší a cyklisty, prochází výraznými úpravami už od konce léta minulého roku. Stezku podél Jiráskových sadů směrem k elektrárně Hučák se již podařilo prakticky dokončit. Rada města již schválila dohodu se zhotovitelem o předčasném užívání stavby, o které město musí ještě požádat stavební úřad.

„V této lokalitě dochází ke stavebním úpravám několika míst a cest, jedná se třeba o cyklostezky podél Komenského ulice, od Hučáku nebo od lávky přes Orlici. Práce pokračují po etapách, a vzhledem k tomu, že se již část z těchto oprav podařilo dokončit, chceme nyní žádat o její předčasné užívání,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Jedná se o část stavby stezky pro chodce a cyklisty podél Jiráskových sadů od třídy ČSA směrem k elektrárně Hučák. Město k žádosti o předčasné užívání této stezky musí vedle dohody se zhotovitelem stavby ještě dodat další potřebná vyjádření dotčených orgánů státní správy, jako například od hasičského záchranného sboru nebo policie. O zprovoznění tohoto hotového úseku pak bude rozhodovat stavební úřad.

Stavba nyní pokračuje obnovou stezky pro chodce a cyklisty ve směru na Moravský most, její zbylé části podél Komenského ulice a úpravou zpevněných ploch v prostoru před hlavním vstupem do zimního stadionu. 

„Kde to půjde, chceme jednotlivé dokončené úseky hned zprovoznit podobně jako v případě stezky podél Jiráskových sadů,“ dodává náměstek Bláha. V poslední etapě dojde ke stavbě mlatových chodníků, úpravě zelených ploch či k dokončovacím pracím na napojení stavebně upraveného parkoviště před hotelem na plochy před zimním stadionem. Zároveň zde vznikne dostatek míst s cyklistickými stojany pro návštěvníky akcí či hokejových zápasů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Úpravy před zimním stadionem běží dle plánu, hotovo bude v červnu

Frekventované místo před zimním stadionem, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty, prochází výraznými úpravami. Na podzim zde stavební firma začala s dostavbou chybějících a opravami stávajících cyklostezek a chodníků. Investiční…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Kvůli stavbě lávky na Hradubické labské cyklostezce Němčice hledají šest Jedličků

Ve výstavbě lávky na cyklostezce z Hradce Králové do Pardubice údajně brání vlastnictví úzkého pruhu půdy u obce Němčice. Ten totiž vlastní příbuzní řídícího učitele ve výslužbě Arnošta Jedličky z Opatovic nad Labem. Těch příbuzných je šest a nikdo neví, kde se v současné době…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme