Město chce zimní stadion vybavit elastickými mantinely nutnými pro extraligu

Mantinely na zimním stadionu v Hradci Králové budou elastické.
Mantinely na zimním stadionu v Hradci Králové budou elastické. | autor: hradeckralove.cz

Během letních měsíců dostane hradecký zimní stadion nové elastické mantinely včetně ochranných plexiskel a příslušenství. Radní Hradce Králové schválili jejich dodavatele s cenou téměř pět milionů korun bez DPH. Smlouvu ale radnice bude moci podepsat až poté, co zastupitelé schválí navýšení finančních prostředků.

„Instalace těchto speciálních mantinelů je nutnou podmínkou pro konání extraligových zápasů a navíc se jedná o jeden z důležitých požadavků asociace profesionálních klubů a českého svazu ledního hokeje.  Vzhledem k tomu, že ve městě chceme profesionální sport, je třeba, abychom se také řádně postarali o prostředí, ve kterém se odehrává,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Rada města dodávku a instalaci mantinelů včetně ochranných plexiskel a příslušenství schválila v ceně necelých pět milionů korun bez DPH. 

„Před podpisem smlouvy, který bychom rádi uskutečnili během května, ještě musíme nechat schválit finance v zastupitelstvu města,“ doplňuje náměstek Bláha.

Dodavatel by měl elastické mantinely a plexiskla instalovat během letních měsíců, aby byla hrací plocha na další sezónu připravena. Díky novým mantinelům dojde ke zvýšení bezpečnosti hráčů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Před zimním stadionem bude hotovo do konce června. Město díky dotaci za opravy povrchů ušetří

Na podzim loňského roku zahájila v prostoru před hradeckým zimním stadionem stavební společnost rozsáhlé úpravy dopravního uzlu, dostavují a opravují se chybějící cyklostezky a chodníky. Městu se na tuto akci podařilo získat Rozhodnutí na dotaci z Integrovaného regionálního…
Čtěte více

Stezka k Hučáku je hotová, město požádá o její předčasné užívání

Frekventovaná stezka před zimním stadionem, kde se kříží několik tras pro pěší a cyklisty, prochází výraznými úpravami už od konce léta minulého roku. Stezku podél Jiráskových sadů směrem k elektrárně Hučák se již podařilo prakticky dokončit. Rada města již…
Čtěte více

Úpravy před zimním stadionem běží dle plánu, hotovo bude v červnu

Frekventované místo před zimním stadionem, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty, prochází výraznými úpravami. Na podzim zde stavební firma začala s dostavbou chybějících a opravami stávajících cyklostezek a chodníků. Investiční…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme