Město chce využít pozemky u Piletického potoka k bydlení. Zatím jsou v záplavové zóně
Minulý týden schválili městští radní zpracování studie, která prověří možnosti zástavby kolem Piletického potoka. Radnice by chtěla oblast přetvořit na lokalitu s bezpečným a příjemným bydlením, zatím je totiž vedená jako záplavová. Tato studie za necelých 500 tisíc korun včetně DPH by měla být hotová do konce letošního roku. Od studie čekají, že posoudí problémy, které by mohly vzniknout a také navrhne jejich řešení.
„V lokalitě podél Piletického potoka má město jedny z posledních pozemků, které by se daly vhodně využít ke kvalitnímu bydlení. Bohužel je území zatím v záplavové zóně, proto je třeba vyřešit charakter potoka tak, aby bylo území bezpečné a bylo jej možné zpřístupnit pro bydlení,“ říká primátor Alexandr Hrabálek. „Jedná se o tzv. severní zónu, ve které má většinu pozemků město. Tato lokalita by v budoucnu měla být využita k zástavbě, má totiž významný potenciál pro kvalitní bydlení v souvislosti s vytvořením přírodního prostředí podél Piletického potoka,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast městských investic. Studii, která prověří možnost zástavby, zpracuje společnost Pelčák a partner architekti za necelých 500 tisíc korun včetně DPH, hotová by měla být do konce letošního roku.
Čtete také
„Od studie čekáme, že nám navrhne, prověří a také posoudí řešení vybraných problémů a nabídne varianty veřejné infrastruktury s ekologickými přístupy. Ty již byly stanoveny v předcházející Studii proveditelnosti revitalizace Piletického potoka a levého břehu Labe,“ doplňuje Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast životního prostředí. Nedílnou součástí plánované studie bude také ekonomické vyhodnocení navrhovaného řešení v závislosti na ceně již v minulosti vykoupených pozemků a také odborný odhad finančních nákladů.
Možnost úpravy území podél Piletického potoka řeší město již delší dobu, naposledy byla zpracována zmiňovaná Studie proveditelnosti revitalizace Piletického potoka a levého břehu Labe. „V této studii bylo navrženo vytvoření přirozeného toku s tzv. meandrovým pásem, což bude území které bude určené k pobytu, rekreaci nebo sportování veřejnosti. Jedná se o jedno z opatření k adaptaci města na klimatickou změnu, a byla by to první revitalizace vodního toku v Hradci Králové,“ dodává náměstek Hanousek.
Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?
Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.
Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.
Komentáře ke článku
Vložit nový komentář
Jméno které jste zadal se shoduje s již zaregistovaným uživatelem.
Pokud jste to Vy přihlašte se prosím.
Pokud ještě nejste registrován vyberte si prosím jiné jméno,
nebo se zaregistrujte.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.