O bydlení v Hradci Králové je stále velký zájem

Domy v Labské Zahradě jsou těsně před dokončením
Domy v Labské Zahradě jsou těsně před dokončením

Hradec Králové patří dlouhodobě jako jedno z nejlépe hodnocených měst z pohledu kvality života v celé České republice. Tato skutečnost spolu s dalšími faktory má velký vliv na enormní zájem o bydlení ve městě na soutoku Labe s Orlicí. V současnosti se v Hradci Králové nebo jeho bezprostřední blízkosti staví na plné obrátky. Nové byty a domy rostou jako houby po dešti.

Podle nejrůznějších statistik je bydlení v Hradci Králové po Praze druhé nejdražší v celé republice. Přesto v Hradci vznikají stále nové byty a domy a je o ně velký zájem. Zatím poslední lokalita, kde se v těchto dnech začaly prodávat nové domy, je Labská Zahrada v královéhradecké čtvrti Třebeš. K dispozici zde bude do konce roku 11 řadových rodinných domů. Sedm z nich se právě dokončuje a další čtyři budou hotové do konce roku. I přes cenu v rozmezí 6,2 - 6,9 milionů korun za dům je o bydlení v této atraktivní lokalitě zájem.

"Ze sedmi domů, které budou hotové v červenci, máme již 3 prodané. Ze strany potenciálních zájemců registrujeme nebývalý zájem. Mimo jiné i proto jsme na 1. července připravili Den otevřených dveří, kde si zájemci o tuto lokalitu budou moci jednotlivé domy i celou oblast prohlédnout," říká Romana Mašková z firmy Mája realitní společnost zajišťující pro devolepera v Labské Zahradě prodej domů.
Podle ní stojí za zvýšeným zájmem o nové domy dva faktory. Tím prvním je vysoká vybavenost lokality Labská Zahrada, která je v dosahu MHD, v blízkosti je škola, školka, restaurace či nákupní centrum. Současně jde ale o relativně klidné místo. Tím druhým je situace na hypotečním trhu, kde co nevidět začnou platit přísnější podmínky pro získání hypotéky.

Kromě nového bydlení v lokalitě Labská Zahrada probíhá intenzivní výstavba i na dalších místech v Hradci Králové. Nové bytové či řadové domy se stavěly, staví nebo budou stavět v Plotištích, Na Plachtě, na Moravském Předměstí v Kejzlarově ulici, v Kuklenách a nebo Třebši. Čilá výstavby probíhá i v nedalekých Stěžerách či Čeperce. Většina bytů se přitom prodá ještě před dokončením.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme