Na Plachtě začnou růst další bytové domy

Tři domy z první etapy výstavby. | Zdroj: Rezidence Na Plachtě
Tři domy z první etapy výstavby. | Zdroj: Rezidence Na Plachtě

První část rezidenčního areál v blízkosti továrny Petrof v lokalitě Na Plachtě může začít růst. Developerská společnost vybrala zhotovitele stavby. První část nové čtvrti by měla vyrůst do léta příštího roku a měla by přinést bezmála padesát nových bytů. Celkem jich tu vyroste až čtyři sta. Výsavba má ale i své kritiky. Podle nich jsou domy příliš natěsnané.

Výstavba celkem čtyřiceti sedmi nových bytů v první etapě projektu Rezidence Na Plachtě (více o projektu čtěte zde), začne v nejbližších dnech. Původně chtěl developer začít stavět o měsíc dříve, kvůli protahujícímu se výběrovému řízení na zhotovitele ale nakonec celý projekt nabral zpoždění. „Zakázka byla svěřena společnosti SYNER s.r.o. ze skupiny S group holding, která bude při výstavbě plnit roli vyššího koordinujícího dodavatele,“ řekl Deníku vedoucí projektu Rezidence Na Plachtě Petr Kulhánek. Dodal také, že na výstavbě se bude moci podílet i řada místních firem. Zpoždění by se podle developera nemělo projevit na konečném termínu dokončení. „Dokončení první etapy je plánované na léto 2016 tak, aby se již koncem léta mohli stěhovat první majitelé bytů," řekl Deníku Kulhánek.

Byty vyrostou na ploše bývalého skladu materiálu, který patří společnosti Petrof. Dnes tento prostor leží ladem, dřevo tu výrobce pián už dávno neskladuje. Celkem je projekt rozdělen do několika etap, v té první mají vyrůst dva viladomy a jeden bytový dům. Celý komplex má po dokončení má čítat až dvacet čtyřpodlačních budov. V nich má vzniknout více než čtyři sta bytů.

Zástavba je příliš hustá, říkají kritici

Celý projekt má i své kritiky. Těm se nelíbí zejména absence volných prostranství a přílišná hustota zástavby. „Na takhle malém prostoru, když navíc hned vedle stojí sklady logistické firmy, je to z urbanistického hlediska něco hodně ošklivého,“ řekl už dříve zastupitel Martin Hanousek. Podle něho současnou výstavbou Hradec Králové ztrácí punc "Salonu republiky." Nedostatky si podle svých slov uvědomují i sami developeři. „Sami máme pocit, že to nemá být celé ze sta procent zastavěné byty a chceme ještě zvýšit podíl doplňkových funkcí na úkor té bytové funkce,“ řekl už dříve Kulhánek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme