Štítky: | byty | sociální služby |

Mentálně postižení se budou učit žít v samostatných domácnostech v domě na Pražském předměstí

Dva byty budou sloužit k tréninku na bydlení.
Dva byty budou sloužit k tréninku na bydlení. | autor: pixabay.com

Zázemí pro osoby s mentálním či kombinovaným postižením by mělo nově vzniknout v Hradci Králové. Chystá ho Kálovéhradecký kraj. Pro tyto účely zrekonstruuje dům na Pražském předměstí a vytvoří zde prostor pro šest klientů ve dvou domácnostech. Nová služba začne fungovat do dvou let.

„V jednom z domů na Pražském předměstí vytvoříme zázemí pro službu sociální rehabilitace. Ubytování s odpovídající podporou zde naleznou osoby s mentálním či kombinovaným postižením, které nemají zkušenosti s životem mimo rodinu nebo školské, sociální či zdravotnické zařízení. Díky tomu získají zkušenosti, znalosti a dovednosti potřebné pro v maximální míře samostatný život. Zázemí služby sociální rehabilitace bude disponovat kapacitou šesti lůžek ve dvou domácnostech,“ uvedla náměstkyně pro sociální oblast Martina Berdychová.

Sociální rehabilitace v pobytové formě poskytne cílové skupině zkušenost samostatného života a prostor pro intenzivnější nácvik dovedností v reálných podmínkách. Klienti zde získají dostatek zkušeností pro budoucí život, ať již budou mít své vlastní bydlení či bydlení s podporou terénní služby nebo chráněné bydlení.

Tato služba bude poskytována v Hradci Králové na Pražském předměstí. Budova kraji patří a nyní připravuje její rekonstrukci. Má již vydané stavební povolení a stavební práce by se mohly rozeběhnout v polovině příštího roku.

Vytvoření zázemí služby sociální rehabilitace formou pobytové sociální služby v pobytové formě má společně s náklady na stavební práce rozpočet ve výši necelých 24 milionů korun. Kraj při řešení financování požádal o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu 2021–2027 zaměřeného na infrastrukturu sociálních služeb.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kolem Piletického potoka by mohly vyrůst byty, obchody i školka

Moderní čtvrť pro více než dva a půl tisíce obyvatel, malé obchody a služby nebo mateřská škola. I tak by mohla podle vypracovaných studií v budoucnu vypadat nová čtvrť v lokalitě Severní zóna, která je plánována v návaznosti na protipovodňové úpravy a revitalizaci Piletického…
Čtěte více

Město chce díky spolupráci s vlastníky bytů pomoci lidem bez bydlení

Hradec spouští nový projekt na podporu rozvoje bydlení. Jeho cílem je poskytnout více možností nájemního bydlení ve městě, a to navíc v úzké spolupráci se soukromými vlastníky bytů. Rada města schválila aktualizovaný Koncept rozvoje bydlení se sociálním charakterem, který se…
Čtěte více

Odlehčovací služba v Honkově ulici funguje už rok. Zájem neustále roste

Koncem června loňského roku zahájila provoz odlehčovací služba v Honkově ulici. Provozovatelem zařízení, které město vybudovalo, se stala společnost Sociální služby města Hradec Králové. První klienti sem nastoupili 27. června a do dnešního dne se pracovníci Sociálních služeb…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme