Štítky: | sociální | Bydlení | byty |

Lidem v nouzi by mělo sloužit plánované sociální bydlení v Kuklenách

Ilustrační foto
Ilustrační foto | autor: hradeckralove.cz

V Kuklenách ve stávajícím v domě v Pražské ulici 559 by mělo vzniknout celkem 11 nových sociálních bytů. Sloužit by měly jednotlivcům i rodinám v nouzi. Rekonstrukce budovy by měla být zahájena ještě na podzim letošního roku. Rada města na tuto akci přijala dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 21,5 milionu korun, projednávat ji bude ještě zastupitelstvo na začátku března.

„Objekt Pražská 559 je v současné době vyklizen a uzamčen. V rámci kompletní rekonstrukce by mělo dojít například k výměně topení a oken, opravena bude také střecha. Na nový projekt již máme stavební povolení.  Až budou veškeré náležitosti spojené se zadávací dokumentací schválené v orgánech města, vyhlásíme soutěž na zhotovitele. Předpokládáme, že rekonstrukce by mohly být zahájeny na podzim letošního roku,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic. Na tuto akci byla včera radou města přijata dotace ve výši 21,5 milionu korun z Ministerstva pro místní rozvoj, projednat ji ale bude muset ještě zastupitelstvo.

Zrekonstruovaný objekt Pražská 559 by v budoucnu měl nabídnout 11 sociálních bytů. „Chceme podpořit takové projekty, kterými bychom pomohli jednotlivcům i rodinám s dětmi, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Sociální byty v Hradci Králové jsou určené pro osoby, které jsou schopné dodržovat podmínky nájemního bydlení. Rádi bychom do budoucna počty bytů tohoto typu zvyšovali,“ komentuje Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast sociálních věcí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
6.2.2020 14:54
Petr (neregistrovaný)
Rekonstrukce
Myslím, že rekonstrukce tohoto objektu již proběhla poměrně nedávno. Přesně si to nepamatuji, ale mohlo to být asi před 7 roky. To měla předchozí rekonstrukce tak krátkou životnost?
6.2.2020 17:29
Parbat (neregistrovaný)
RE: Rekonstrukce
Je to už třetí rekonstrukce tohoto objetu. Už si nepamatují k čemu ta budova původně sloužila, ale perfektně ji rekonstruovali a vznikly byty II.kategorie. Bydleli tam důchodci a mladé rodiny, které čekali na byt. Lidé co tam bydleli si tam vytvořili zahrádky na zeleninu, směrem k měnírně elektr. proudu pro MHDHK. V létě bylo slyšet zpěv od těch zahrádek, blízko byla zastávka ZVU. Pak se tam nastěhovala jedna rodina nepřizpůsobivých, pak druhá, třetí, vytlačili všechny normální lidi a začala nejhorší devastace tohoto objektu. Tam kde byly zahrádky vznikla skládka odpadů po celé délce objektu až po parapety do výšky 120cm. Vyřezali dřevěné trámy na půdě takovým způsobem, že dělníci, kteří začali druhou rekonstrukci mluvili o zázraku, že to ještě nespadlo a někoho nepřizabilo. Zápach byl takový, že museli posunout zastávku MHD asi 25m směrem k podjezdu. Po rekonstrukci slibovali, že noví obyvatele projdou nějakým výběrem a budou muset, údajně, něco platit. A ejhle po málo létech začíná třetí rekonstrukce. Daňoví poplatníci PLAŤTE!!!!!!!!!!

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město chce využít pozemky u Piletického potoka k bydlení. Zatím jsou v záplavové zóně

Minulý týden schválili městští radní zpracování studie, která prověří možnosti zástavby kolem Piletického potoka. Radnice by chtěla oblast přetvořit na lokalitu s bezpečným a příjemným bydlením, zatím je totiž vedená jako záplavová. Tato studie za necelých 500 tisíc korun včetně…
Čtěte více

Epidemie koronaviru bydlení v Hradci nezlevní. Ceny nájmů i bytů dál porostou.

Epidemie koronaviru mění zaběhlé zvyklosti. Rychlým tempem se mění život řadových občanů i firem. Ačkoliv se všeobecně předpokládá, že nová situace rozhýbe trh s nemovitostmi, odborníci to vidí jinak, přinejmenším v Hradci Králové. Oslovili jsme zástupce několika realitních…
Čtěte více

Los vybral padesáti startovacím bytům nájemníky

Celkem 521 žádostí o startovací byty přijal hradecký magistrát. Los náhodně vybral 50 budoucích nájemců a 30 náhradníků. K dispozici byly byty o velikosti 1+kk a 2+kk. Větší zájem byl o byty 2+1, město jich nabízelo 35. Jedná se o bytové jednotky v Třebši a na Novém Hradci…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme