Štítky: | Magistrát | Turistika | infocentrum |

Lev Gustík má podpořit turismus v Hradci

Lev Gustík provede děti městem.
Lev Gustík provede děti městem. | autor: MMHK

Začátkem letních prázdnin hodlá město odstartovat novou kampaň na podporu cestovního ruchu zejména pro rodiče s dětmi. Symbolem tohoto projektu se stal hradecký lev Gustík, se kterým budou moci návštěvníci vyrazit na známá i méně známá místa v Hradci Králové a okolí. Pro návštěvníky bude v rámci kampaně k dispozici brožura „Hradec Králové a Hradecko se lvem Gustíkem“, která bude doplněna o leták sloužící jako soutěžní karta pro sbírání samolepek v různých atraktivitách. Projekt bude mít i svůj web.

„Lev, který je symbolem projektu, se jmenuje Gustík, jeho jméno začíná stejně jako kdysi Hradec, tedy Gradec, a objasňuje tak písmeno G ve znaku města“ vysvětluje primátor města Alexandr Hrabálek. Brožury s letákem a soutěžní kartou budou k dostání ve všech informačních centrech města, letáky sloužící ke sbírání samolepek budou k dispozici jak v infocentrech, tak na všech zapojených atraktivitách. „Při návštěvě vybraných míst, například Bílé věže, Labyrintu divadla Drak nebo Hvězdárny a planetária v Hradci, bude možné získat některou z podob lva Gustíka na samolepce. Po návštěvě osmi atraktivit a nasbírání příslušného počtu samolepek bude v informačním centru připravena pro sběratele odměna,“ doplňuje primátor. Bližší informace o soutěži jsou uvedeny v letáku, návštěvníci se je také dozví na všech zapojených místech a na připravovaných webových stránkách gustik.cz.

V rámci podpory cestovního ruchu je město zapojeno v aplikaci Na kole i pěšky, která propaguje turistické cíle, cyklovýlety a tematické okruhy. Hradec také úzce spolupracuje v rámci svazků obcí Česká inspirace a Královská věnná města, kde se propagace nového produktu objeví. Novinkou letošního roku jsou mimo jiné prohlídky města zaměřené na tvorbu Josefa Gočára. Stále také probíhají prohlídky města pro děti nebo Bílé věže s královnou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město chce halu hradecké Slavie do svého majetku, aby ji mohlo pořádně opravit

Jedna z největších sportovních hal v republice, kterou vlastní hradecký oddíl TJ Slavia, potřebuje velké investice do oprav. V loňském roce radnice přispěla 11 milionů korun na novou palubovku. Aby město mohlo do oprav haly, která poskytuje zázemí tisícům hradeckých sportovců,…
Čtěte více

Podpora z Antivirusu by se měla dostat ke všem podnikatelům, co zažádali a měli vše v pořádku

Už od 28. května město přijímá žádosti o finanční pomoc určenou drobným hradeckým podnikatelům, která může sahat až do výše 25 tisíc korun. Jedná se o jedno z opatření v rámci programu Antivirus, které má za cíl snížit dopady způsobené koronavirovou krizí. K páteční půlnoci bylo…
Čtěte více

Obyvatelé Svobodných Dvorů musejí vydržet. Tankodrom ve Spojovací ulici město opraví až v druhé půlce prázdnin

Silnice, po které mnoho aut obvykle nejezdí. Kvůli stavbě dálnice D11 už si však místní museli zvyknout na nákladní vozy přepravující stavební materiál. To ale zdaleka netušili, co se bude dít dál. Spojovací ulice v Svobodných Dvorech nyní slouží jako hlavní spojnice pro řidiče,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme