Štítky: | Magistrát | Turistika | infocentrum |

Lev Gustík má podpořit turismus v Hradci

Lev Gustík provede děti městem.
Lev Gustík provede děti městem. | autor: MMHK

Začátkem letních prázdnin hodlá město odstartovat novou kampaň na podporu cestovního ruchu zejména pro rodiče s dětmi. Symbolem tohoto projektu se stal hradecký lev Gustík, se kterým budou moci návštěvníci vyrazit na známá i méně známá místa v Hradci Králové a okolí. Pro návštěvníky bude v rámci kampaně k dispozici brožura „Hradec Králové a Hradecko se lvem Gustíkem“, která bude doplněna o leták sloužící jako soutěžní karta pro sbírání samolepek v různých atraktivitách. Projekt bude mít i svůj web.

„Lev, který je symbolem projektu, se jmenuje Gustík, jeho jméno začíná stejně jako kdysi Hradec, tedy Gradec, a objasňuje tak písmeno G ve znaku města“ vysvětluje primátor města Alexandr Hrabálek. Brožury s letákem a soutěžní kartou budou k dostání ve všech informačních centrech města, letáky sloužící ke sbírání samolepek budou k dispozici jak v infocentrech, tak na všech zapojených atraktivitách. „Při návštěvě vybraných míst, například Bílé věže, Labyrintu divadla Drak nebo Hvězdárny a planetária v Hradci, bude možné získat některou z podob lva Gustíka na samolepce. Po návštěvě osmi atraktivit a nasbírání příslušného počtu samolepek bude v informačním centru připravena pro sběratele odměna,“ doplňuje primátor. Bližší informace o soutěži jsou uvedeny v letáku, návštěvníci se je také dozví na všech zapojených místech a na připravovaných webových stránkách gustik.cz.

V rámci podpory cestovního ruchu je město zapojeno v aplikaci Na kole i pěšky, která propaguje turistické cíle, cyklovýlety a tematické okruhy. Hradec také úzce spolupracuje v rámci svazků obcí Česká inspirace a Královská věnná města, kde se propagace nového produktu objeví. Novinkou letošního roku jsou mimo jiné prohlídky města zaměřené na tvorbu Josefa Gočára. Stále také probíhají prohlídky města pro děti nebo Bílé věže s královnou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme