Štítky: | Kraj | Kuks | Turistika |

Kraj má za sebou rekordní sezonu, památky lákají turisty z Německa i Polska

Opravný Kuks je jedním z největších lákadel kraje
Opravný Kuks je jedním z největších lákadel kraje | autor: hradeckralove.cz

Více než milion turistů zavítalo letos do Královéhradeckého kraje, což je nejvíc od začátku jeho existence v roce 2000. Mezi nejnavštěvovanější místa patřila zoo ve Dvoře Králové, zámek Dětenice či barokní hospital Kuks. O výrazném nárůstu počtu hostů mluví také hotely a penziony. Kraj navíc přilákal více cizinců než v předchozích letech, zájem o památky mají především naši sousedé z Německa a Polska.

Ještě není ani konec roku a čísla už lámou statistiky a potvrzují rekordní sezonu. Od vzniku Královéhradeckého kraje sem totiž letos zavítalo nejvíce turistů. A to více než milion. Hranici jednoho milionu hostů se v kraji přitom v celoročním součtu podařilo od roku 2000 překročit jen třikrát.

Sezonu si pochvalují také majitelé hotelů a penzionů. Už loni hlásili nárůst hostů o čtvrtinu oproti předchozímu roku, letos návštěvníků opět přibylo. Jen v červenci, srpnu a září bylo v kraji ubytováno 450 tisíc turistů. Republikové statistiky navíc dokazují, že turistický ruch tu opravu kvete. Kraj se totiž umístil s počtem ubytovaných na pěkném bramborovém místě.

Zajímavé je, že krásy Královéhradecké kraje lákají i čím dál více zahraničních turistů. „Nejčastějšími zahraničními hosty v hradeckém kraji byli v létě turisté z Německa, jejichž počet meziročně vzrostl o 2,2 procenta na 33 729 osob. Na druhém místě byli s růstem o 15 procent na 11 623 hostů Poláci. Třetí příčku obsadili Slováci, kteří zaznamenali výrazný nárůst o 26 procent na 10 374 hostů,“ vypočítává mluvčí kraje Dan Lechmann.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecký lev Gustík získal cenu Nejlepší turistický produkt

Podle hodnocení poroty je Hradec Králové a Hradecko se lvem Gustíkem zábavně zpracovaná kampaň, která přiblíží Hradec Králové zástupcům nejmladší cílové skupiny a dopřeje jim zábavné poznávání destinace. Pojetí kampaně je nápadité, hravé, cílová skupina je jasně specifikovaná,…
Čtěte více

Rivalitu mezi Hradcem a Pardubicemi může trochu zchladit kulturní průvodce Art up

Tištěný průvodce zaměřený na umělecký svět s názvem Art up začíná vycházet od září. Rivalita dvou východočeských měst šla v tomto případě stranou. Mapa vás totiž zavede na zajímavá místa jak v Hradci Králové, tak i v Pardubicích. Art up přinese nejen přehled galerií, ale také…
Čtěte více

Město se chce zásobit ochrannými prostředky. Obává se druhé vlny koronaviru

Primátor města Alexandr Hrabálek se minulý týden sešel s představiteli městských organizací, aby společně zhodnotili dosavadní situaci týkající se koronaviru. Zástupci městských organizací byli poté vyzváni, aby se začali připravovat na možnou druhou vlnu koronaviru a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme