Štítky: | Kraj | Kuks | Turistika |

Kraj má za sebou rekordní sezonu, památky lákají turisty z Německa i Polska

Opravný Kuks je jedním z největších lákadel kraje
Opravný Kuks je jedním z největších lákadel kraje | autor: hradeckralove.cz

Více než milion turistů zavítalo letos do Královéhradeckého kraje, což je nejvíc od začátku jeho existence v roce 2000. Mezi nejnavštěvovanější místa patřila zoo ve Dvoře Králové, zámek Dětenice či barokní hospital Kuks. O výrazném nárůstu počtu hostů mluví také hotely a penziony. Kraj navíc přilákal více cizinců než v předchozích letech, zájem o památky mají především naši sousedé z Německa a Polska.

Ještě není ani konec roku a čísla už lámou statistiky a potvrzují rekordní sezonu. Od vzniku Královéhradeckého kraje sem totiž letos zavítalo nejvíce turistů. A to více než milion. Hranici jednoho milionu hostů se v kraji přitom v celoročním součtu podařilo od roku 2000 překročit jen třikrát.

Sezonu si pochvalují také majitelé hotelů a penzionů. Už loni hlásili nárůst hostů o čtvrtinu oproti předchozímu roku, letos návštěvníků opět přibylo. Jen v červenci, srpnu a září bylo v kraji ubytováno 450 tisíc turistů. Republikové statistiky navíc dokazují, že turistický ruch tu opravu kvete. Kraj se totiž umístil s počtem ubytovaných na pěkném bramborovém místě.

Zajímavé je, že krásy Královéhradecké kraje lákají i čím dál více zahraničních turistů. „Nejčastějšími zahraničními hosty v hradeckém kraji byli v létě turisté z Německa, jejichž počet meziročně vzrostl o 2,2 procenta na 33 729 osob. Na druhém místě byli s růstem o 15 procent na 11 623 hostů Poláci. Třetí příčku obsadili Slováci, kteří zaznamenali výrazný nárůst o 26 procent na 10 374 hostů,“ vypočítává mluvčí kraje Dan Lechmann.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lev Gustík má podpořit turismus v Hradci

Začátkem letních prázdnin hodlá město odstartovat novou kampaň na podporu cestovního ruchu zejména pro rodiče s dětmi. Symbolem tohoto projektu se stal hradecký lev Gustík, se kterým budou moci návštěvníci vyrazit na známá i méně známá místa v Hradci Králové a okolí. Pro…
Čtěte více

Hradecká hvězdárna nyní patří celá Královéhradeckému kraji. Ten chystá její modernizaci

Hradecká hvězdárna už nyní celá patří Královéhradeckému kraji. Krajský radní Václav Řehoř ke konci minulého týdne převzal z rukou náměstkyně primátora Věry Pourové klíče od hradecké hvězdárny. Tímto symbolickým gestem obě strany zpečetily bezúplatný převod části pozemků a budov…
Čtěte více

Titul nejlepší babička Královéhradeckého kraje zůstal v Hradci. Získala ho 91letá Jarmila Chudobová

Celkem osm soutěžících porazila hradecká jednadevadesátiletá Hradečanka Jarmila Chudobová. Vyhrála krajské kolo ankety Babička roku. Získala zároveň ocenění Nejstarší babička a Babička sympatie, kterou volili diváci. Na druhém místě se umístila Pavlína Šťastná z Vrchlabí, třetí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme