Památkám „aprílové“ léto svědčí, o Bílou věž i Kuks mají turisté větší zájem než loni

Hospital Kuks patří mezi tradiční cíle návštěvníků na Hradecku
Hospital Kuks patří mezi tradiční cíle návštěvníků na Hradecku | autor: hradeckralove.cz

Zatímco hradecké koupaliště Flošna zažívá nejhorší návštěvnost za sedm let své existence, památky si na zájem turistů nemůžou stěžovat. Sezóna ještě ani není u konce a už teď jejich provozovatelé čekají lepší návštěvnost než o loňských prázdninách. Výletníky láká především Bílá věž nebo hospital Kuks.

V červenci měly památky na Hradecku žně. O vyšší návštěvnosti už teď může mluvit hradecká Bílá věž, která je od loňského května otevřena po generální rekonstrukci. V loňském červenci ji navštívilo 5800 lidí. Letos to prý za stejné období bylo minimálně šest tisíc návštěvníků, potvrdil ČTK ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti Miroslav Franc. Největší zájem je tu podle něho nejen o výhled na krajské město, ale také o nasvícený skleněný model Bílé věže.

Velký zájem turistů hlásí i Kuks. "S červencovou návštěvností na Kuksu jsme spokojeni, mohla by být vyšší než loňských asi 26.000 lidí," řekl ČTK kastelán Libor Švec. Návštěvníci tu dokonce letos pokořili rekord – 5. července totiž hospital navštívilo 1875 lidí, což je zatím nejvíce v jeho historii. "Nynější stav areálu je ještě lepší než krátce po dokončení. Nová bylinková zahrada je letos naplno rozkvetlá a lidé se na ni jezdí dívat i opakovaně. Kuks se stal místem, kam si lidé jezdí odpočinout," doplnil Švec.

Letošní převážně oblačné počasí a teplotami mírně nad dvacet stupňů přeje i další památkám. Turisté míří na zámek Karlova Koruna u Chlumce nad Cidlinou, bohatý prázdninový program včetně kostýmovaných prohlídek láká na zámek Hrádek u Nechanic, výletníci si oblíbili i bojiště bitvy u Hradce Králové na Chlumu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na zredukovanou bitvu u Chlumu, dětský den na Správčáku nebo na noční prohlídku Bílé věže

Tolik oblíbená rekonstrukce bitvy z roku 1866, která ke Chlumu každoročně přiláká stovky návštěvníků, se letos po 28 letech neuskuteční. Organizátoři se však jen tak nevzdali a divákům nabídnou alespoň menší bitevní srážku v lese Svíbu u Čistěvsi. Pokud vám ještě ratolesti…
Čtěte více

Zveme: Hradubický běh pandemie nezastaví. Zvon Augustin oslaví konec nouzového stavu

Po dvouměsíční pauze vynucené nouzovým stavem kvůli pandemii koronaviru se opět rozbíhají víkendové akce v Hradci Králové. Rada města schválila mimořádné zvonění na zvon Augustin na Bílé věži, rozezní se první den po ukončení nouzového stavu v České republice, tedy v pondělí v 9…
Čtěte více

Infocentrum už funguje, za pár dní můžete jít na Bílou věž, na divadlo či koncert si lidé ještě počkají

Infocentrum na Eliščině nábřeží už je otevřené, můžete tam řešit například vrácení vstupného na akce, které se kvůli opatřením neuskutečnily. V souvislosti s uvolňováním vládních opatření by se od 11. května měla otevřít další kulturní a vzdělávací místa, jako jsou památky,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme