Štítky: | Škola | základní škola | školy |

Letos do lavic prvních tříd usedne o 50 žáků více než loni. Prvňáčci dostanou městské karty

Na děti budou na přechodech dohlížet strážníci.
Na děti budou na přechodech dohlížet strážníci. | autor: hradeckralove.cz

Sedmnáct hradeckých škol zřizovaných městem se připravuje na nové prvňáčky, kteří do lavic usednou již příští týden v pondělí. Letos jich bude více než vloni, otevírat se bude 40 tříd, do kterých nastoupí zhruba 925 prvňáčků. Celkově se bude v roce 2019/2020 v městských základních školách vzdělávat 8305 dětí. Prvňáčci dostanou zdarma městské karty.

„Letos máme prvňáčků více než v loňském roce, zhruba o 50 dětí. Nastoupit by mělo 925 žáků, oproti loňským 872. Zároveň bylo také více žádostí o odklad, ale není to žádné převratné číslo, je to přibližně o 12 dětí více,“ sdělil náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek. Stav žáků, kteří skutečně usedli do lavic začátkem nového školního roku, mají jednotlivé školy zaslat svému zřizovateli do konce září. „Finální počet prvňáčků, kteří do škol nastoupili, budeme vědět až ke konci září, během léta se mohla ještě odehrát řada změn, které ovlivní čísla. Například mohlo dojít k rozhodnutí rodičů, že dítě nakonec dostane odklad,“ vysvětluje Hanousek. Město Hradec Králové zřizuje sedmnáct základních škol, do kterých by mělo ve školním roce 2019/2020 chodit celkem 8305 žáků.

V první školní den přijde prvňáčky navštívit a popřát jim hodně štěstí vedení města. Jako dárek město prvňáčkům zdarma zařídí městské karty, které pak budou moci využívat k platbě jízdného v hradecké MHD nebo vstupu na koupaliště Flošna.

Strážníci se vracejí na přechody

Se začátkem školního roku se k přechodům vrátí dozor. Má ho na starosti hradecké městská policie. Děti jsou ještě roztržité, nepozorné a často myšlenkami ještě na prázdninách. Proto městská policie zvyšuje počet strážníků a asistentů prevence kriminality, kteří dohlíží bezpečné přecházení přes silnici. V první den školního roku budou u přechodů stát ve dvou časových úsecích od 7:30 – 8:00 a od 8:45 – 9:30 hodin, a u vybraných přechodů se bude kontrolovat i dodržování nejvyšší povolené rychlosti.

Během celého školního roku pak hlídky městské policie stojí na nejrizikovějších přechodech u základních a mateřských škol. Jedná se o lokality s hustým provozem nebo nepřehledná místa. Rodičům nejmenších školáků strážníci doporučují nacvičit si cestu do školy i ze školy. Děti jsou pak lépe připravené na možná rizika a nebezpečí, která je mohou n cestě potkat.

Strážníci a APK budou dohlížet na těchto místech:
Habrmanova ul.
Jiráskovo náměstí
Pražská ul. (světelný přechod)
Pražská ul. (veterinární klinika)
Zelená ul.
Pospíšilova ul.
Tř. SNP
Pouchovská ul.
Štefánikova ul.
ul. M. Horákové
ul. P. Jilemnického
Bezručova ul.
Nový Hradec Králové
Úprkova ul.
Štefcova ul.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vyšší ceny za energie trápí i hradecké školy. Magistrát na ně uvolní více peněz

V létě uvolnilo město Hradec králové pro své základní a mateřské školy devět milionů korun na krytí nárůstu cen energií. Nyní by mělo dojít k dalšímu navýšení finančních prostředků pro některé hradecké školy, celkově jde o částku 1,16 milionu korun. Částku na svém zasedání…
Čtěte více

Bezbariérový vstup a zelená střecha. Škola v Úprkově ulici prochází rekonstrukcí

Rozsáhlá rekonstrukce základní školy Úprkova v Hradci Králové byla zahájena v těchto dnech. Během následujících jedenácti měsíců stavbaři vybudují nástavbu jednoho podlaží pro rozšíření výukových prostor u jedné z budov školy, přistaví výtah pro zajištění bezbariérového vstupu a…
Čtěte více

Do hradeckých škol nastoupí 19 ukrajinských prvňáčků

Minulý pátek probíhaly na všech sedmnácti hradeckých základních školách zápisy do prvních tříd pro ukrajinské děti, celkem přišlo 19 budoucích prvňáčků. Všechny děti budou moci být přijaté k řádnému vzdělávání. Vzhledem k tomu, že některé školy nepřijmou žádného ukrajinského…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme