Štítky: | Magistrát | základní škola | školy |

V hradeckých školách vystřídají děti stavební dělníci. Město chce investovat více než 41 milionů

Město chce do škol přes léto investovat více než 41 milionů.
Město chce do škol přes léto investovat více než 41 milionů. | autor: hradeckralove.cz

Zatímco děti už si užívají prázdnin, ve třídách některých hradeckých škol je už brzy vystřídají dělníci a řemeslníci. Město bude do svých škol během letních měsíců investovat více jak 41,5 milionu korun. Opravovat se budou střechy, ústřední topení nebo odborné učebny. V některých školách už práce odstartovaly, například na ZŠ Pouchov, do které se o letošních prázdninách investuje nejvíce.

Prázdninového času se k opravám škol využívá každoročně. „V některých školách už práce odstartovaly týden, dva před začátkem prázdnin. Je to z časových důvodů, aby se všechny potřebné opravy a změny stihly do zahájení nového školního roku,“ sdělila Věra Pourová, náměstkyně primátora pro oblast městského majetku.

Nejvyšší částku město během letošních prázdnin investuje do ZŠ Pouchov. „Tady už opravy probíhají, začaly zhruba v polovině června. Investujeme sem 8,1 milionu korun na generální opravu varny ve školní kuchyni, dojde také k zateplení střech,“ dodala Pourová. Za necelých osm milionů korun budou v ZŠ SNP řemeslníci opravovat ústřední topení, zároveň už i tady probíhá rekonstrukce atik a střech. Také ještě před začátkem prázdnin se dělníci pustili do oprav střech a opravy školního dvora v ZŠ Nový Hradec Králové za 7,6 milionu korun. Rekonstrukce střech se dočkají i budovy základních škol v Bezručově ulici nebo ve Svobodných Dvorech.

V Plotištích se mohou děti těšit na moderní učebny fyziky a chemie

Město během letošních prázdnin opraví majetek ve čtrnácti základních školách a ve dvou základních uměleckých školách. S modernizací a rekonstrukcemi se počítá také na ZŠ Plotiště, ovšem tady město bude moci na akce využít dotace: „Účelem těchto dotací je zvýšit úroveň polytechnického vzdělávání, například modernizací odborných učeben či kabinetů. Součástí projektu je také bezbariérový přístup k těmto prostorám. Úpravy na ZŠ Plotiště vyjdou na 5,5 milionu korun, přičemž z celkových způsobilých výdajů můžeme v rámci ITI hradecko-pardubické aglomerace získat dotaci až do výše 85 procent,“ řekla Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky a dotací.  V ZŠ Plotiště budou provedeny stavební úpravy stávající učebny fyziky a chemie, dojde k vybudování bezbariérového WC a nové venkovní plošiny pro bezbariérový přístup do prvního patra budovy včetně přístupového chodníku. Učebna bude dále vybavena školními pomůckami, novým nábytkem, škola dostane také nové PC vybavení, invalidní vozík a schodolez.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Žáci druhého stupně se vracejí do škol. Roušku odloží jen na tělocviku

Do škol v Hradci Králové se od pondělí 3. května začnou vracet další děti, k rotační výuce nastoupí žáci druhého stupně. Novinkou je také obnovení venkovních sportů v rámci výuky. Žáci během nich nebudou povinni nosit ochranu dýchacích cest, naopak její nošení bude povinné…
Čtěte více

Přes letní prázdniny chce město opravovat dvě hradecké školky

Hradecké mateřské školy Lužická a Třebechovická čeká v červnu zahájení stavebních úprav budov. Budovy se dočkají zateplení i nových střech. Práce na obou školách město dohromady vyjdou na více než 19,4 milionu korun. Hotovo by mělo být čtyři měsíce po zahájení oprav.  
Čtěte více

Budoucí prvňáčci na zápis do škol nepůjdou, zapíšou se elektronicky

Stejně jako v loňském roce bude i letos probíhat zápis prvňáčků do hradeckých základních škol elektronickou formou po celý duben. K vyplnění formuláře se rodiče dostanou přes webové stránky vybrané školy. Ti, kteří nemají možnost využít elektronickou formu, se můžou v pátek 16.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme