Štítky: | Magistrát | základní škola | školy |

V hradeckých školách vystřídají děti stavební dělníci. Město chce investovat více než 41 milionů

Město chce do škol přes léto investovat více než 41 milionů.
Město chce do škol přes léto investovat více než 41 milionů. | autor: hradeckralove.cz

Zatímco děti už si užívají prázdnin, ve třídách některých hradeckých škol je už brzy vystřídají dělníci a řemeslníci. Město bude do svých škol během letních měsíců investovat více jak 41,5 milionu korun. Opravovat se budou střechy, ústřední topení nebo odborné učebny. V některých školách už práce odstartovaly, například na ZŠ Pouchov, do které se o letošních prázdninách investuje nejvíce.

Prázdninového času se k opravám škol využívá každoročně. „V některých školách už práce odstartovaly týden, dva před začátkem prázdnin. Je to z časových důvodů, aby se všechny potřebné opravy a změny stihly do zahájení nového školního roku,“ sdělila Věra Pourová, náměstkyně primátora pro oblast městského majetku.

Nejvyšší částku město během letošních prázdnin investuje do ZŠ Pouchov. „Tady už opravy probíhají, začaly zhruba v polovině června. Investujeme sem 8,1 milionu korun na generální opravu varny ve školní kuchyni, dojde také k zateplení střech,“ dodala Pourová. Za necelých osm milionů korun budou v ZŠ SNP řemeslníci opravovat ústřední topení, zároveň už i tady probíhá rekonstrukce atik a střech. Také ještě před začátkem prázdnin se dělníci pustili do oprav střech a opravy školního dvora v ZŠ Nový Hradec Králové za 7,6 milionu korun. Rekonstrukce střech se dočkají i budovy základních škol v Bezručově ulici nebo ve Svobodných Dvorech.

V Plotištích se mohou děti těšit na moderní učebny fyziky a chemie

Město během letošních prázdnin opraví majetek ve čtrnácti základních školách a ve dvou základních uměleckých školách. S modernizací a rekonstrukcemi se počítá také na ZŠ Plotiště, ovšem tady město bude moci na akce využít dotace: „Účelem těchto dotací je zvýšit úroveň polytechnického vzdělávání, například modernizací odborných učeben či kabinetů. Součástí projektu je také bezbariérový přístup k těmto prostorám. Úpravy na ZŠ Plotiště vyjdou na 5,5 milionu korun, přičemž z celkových způsobilých výdajů můžeme v rámci ITI hradecko-pardubické aglomerace získat dotaci až do výše 85 procent,“ řekla Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky a dotací.  V ZŠ Plotiště budou provedeny stavební úpravy stávající učebny fyziky a chemie, dojde k vybudování bezbariérového WC a nové venkovní plošiny pro bezbariérový přístup do prvního patra budovy včetně přístupového chodníku. Učebna bude dále vybavena školními pomůckami, novým nábytkem, škola dostane také nové PC vybavení, invalidní vozík a schodolez.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bezbariérový vstup a zelená střecha. Škola v Úprkově ulici prochází rekonstrukcí

Rozsáhlá rekonstrukce základní školy Úprkova v Hradci Králové byla zahájena v těchto dnech. Během následujících jedenácti měsíců stavbaři vybudují nástavbu jednoho podlaží pro rozšíření výukových prostor u jedné z budov školy, přistaví výtah pro zajištění bezbariérového vstupu a…
Čtěte více

Část bývalé ubytovny sester by mohla od srpna sloužit ukrajinským uprchlíkům

V bývalé ubytovně sester v Hradci Králové by mohli najít azyl ukrajinští uprchlíci. Radnice si chce vypůjčit prázdný panelák na Moravském Předměstí od fakultní nemocnice a připravit zázemí pro 70 běženců. Už pět let se přitom město snaží získat budovu od státu do svého majetku.…
Čtěte více

Už víte, koho budete volit do hradeckého zastupitelstva? Můžete vybírat z šestnácti uskupení

Hradecký magistrát přijal kandidátní listiny pro volby do zastupitelstev obcí, které se letos uskuteční v pátek 23. a sobotu 24. září. V Hradci Králové, kde v 85 volebních okrscích budou občané města volit 37 zastupitelů, podalo své kandidátky 16 subjektů.Do 25. července bude…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme