Štítky: | Kukleny | D11 |

Křižovatka u Kuklen by měla být dokončena, výjezd na Jaroměř bude snadnější

Výlezd na Jaroměř by měl být snazší.
Výlezd na Jaroměř by měl být snazší. | autor: ŘSD

Po více než šesti letech od otevření dokončí Ředitelství silnic a dálnic kompletně mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Kukleny na dálnici D11 u Hradce Králové. Dobuduje takzvaný čtvrtý kvadrant. Stavba má přinést bezpečnější napojení na dálnici ze silnice 611 a naopak. Infromaci přináší server zdopravy.cz.

ŘSD zveřejnilo soutěž na profilu zadavatele. Dokončením čtvrtého kvadrantu vznikne křižovatka tvaru čtyřlístku. Řeší bezpečnější napojení aut ze silnice I/11 ve směru od Chlumce nad Cidlinou směrem na Prahu a z D11 ve směru od Jaroměře na Hradec Králové. Dosud musejí auta dávat na silnici I/11 dávat přednost protijedoucím autům. Stavební povolení nabylo právní moci loni v dubnu.

Podle posledního sčítání dopravy křižovatkou denně projede 25 tisíc aut. Křižovatka byla otevřena v roce 2017. Hotovo by mělo být do pěti měsíců od zahájení stavby. Lhůta pro podání nabídek je stanovena na 23. 3., předpokládaná cena je 29,8 milionu korun.

Původní plány počítaly s kompletní stavbou křižovatky. „V  rámci majetkoprávní přípravy bylo tenkrát riziko získat pozemek paní Havránkové pod 4. kvadrantem a tak byl z projekční přípravy na úrovni dokumentace pro územní rozhodnutí vyjmut,“ vysvětlil generální ředitel ředitelství Radek Mátl.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Protihlukové stěny uleví obyvatelům Svobodných Dvorů

Obyvatelé Svobodných Dvorů v Hradci Králové se dočkají nových protihlukových stěn, díky nimž se v jejich lokalitě sníží hluk z blízké dálnice. Zatím probíhají přípravné práce, samotná stavba má být zahájena v úvodu letních prázdnin. S tím se pojí také omezení na téměř…
Čtěte více

Nové náměstí by mohlo začít vznikat v lokalitě zbourané kuklenské koželužny

V místě zbourané koželužny v Kuklenách by mohlo začít vznikat nové náměstí. Developer, který v místě staví bytový dům, se chce pustit do jeho stavby. Nechce čekat na město, jež se se svými plány zpozdilo. Původně radnice počítala, že náměstí vyroste v letech 2023 až 2026, možná…
Čtěte více

Protihlukové stěny u D11 by měly přinést klid lidem ze Svobodných Dvorů

Chybějící protihlukové stěny mezi dálnicí D11 a místní částí Svobodné Dvory v Hradci Králové postaví firma FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby. Stavba vyjde na více než 97,5 milionu korun. Místní si tak konečně oddychnou od hluku, který je obtěžuje už od prosince 2021, kdy se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme