Štítky: | Kukleny | D11 |

Křižovatka u Kuklen by měla být dokončena, výjezd na Jaroměř bude snadnější

Výlezd na Jaroměř by měl být snazší.
Výlezd na Jaroměř by měl být snazší. | autor: ŘSD

Po více než šesti letech od otevření dokončí Ředitelství silnic a dálnic kompletně mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Kukleny na dálnici D11 u Hradce Králové. Dobuduje takzvaný čtvrtý kvadrant. Stavba má přinést bezpečnější napojení na dálnici ze silnice 611 a naopak. Infromaci přináší server zdopravy.cz.

ŘSD zveřejnilo soutěž na profilu zadavatele. Dokončením čtvrtého kvadrantu vznikne křižovatka tvaru čtyřlístku. Řeší bezpečnější napojení aut ze silnice I/11 ve směru od Chlumce nad Cidlinou směrem na Prahu a z D11 ve směru od Jaroměře na Hradec Králové. Dosud musejí auta dávat na silnici I/11 dávat přednost protijedoucím autům. Stavební povolení nabylo právní moci loni v dubnu.

Podle posledního sčítání dopravy křižovatkou denně projede 25 tisíc aut. Křižovatka byla otevřena v roce 2017. Hotovo by mělo být do pěti měsíců od zahájení stavby. Lhůta pro podání nabídek je stanovena na 23. 3., předpokládaná cena je 29,8 milionu korun.

Původní plány počítaly s kompletní stavbou křižovatky. „V  rámci majetkoprávní přípravy bylo tenkrát riziko získat pozemek paní Havránkové pod 4. kvadrantem a tak byl z projekční přípravy na úrovni dokumentace pro územní rozhodnutí vyjmut,“ vysvětlil generální ředitel ředitelství Radek Mátl.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Tmavý podjezd v Kuklenách čekají opravy. Má z něj být umělecká brána

Tmavý, nízký a úzký podjezd v Kuklenách by se měl zásadně proměnit. Z místa, kteému se říká myší díra, a kde se tu a tam zasekne náklaďák s vyšším přívěsem a nebo se z něj při velké vodě stane rybníček, by se měla stát světlá a umělecky pojatá brána do centra Hradce Králové.…
Čtěte více

Hluk z dálnice u Plačic se bude měřit znovu

Na podzim se bude znovu měřit hluk z dálnice D11 v blízkosti místní části Plačice na západním okraji Hradce Králové. Radnice chce jednat s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) o doplnění protihlukových opatření, která by měla obyvatele této místní části chránit před hlukem z…
Čtěte více

Kukleny zůstávají pro hradeckou radnici stranou. Šanci na vznik má zatím jeden park

Už je to deset let, co hradecká radnice představila velkolepé plány s městskou čtvrtí Kukleny. Měly vzniknout dva parky, v místě koželužny náměstí a domov pro seniory. Zatím však plány zůstávají pouze na papíře. Radnice na ně přitom má projekty i stavební povolení. Šlo by o…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme