Štítky: | Doprava | D11 Hradec Králové | dálnice |

Otevření úseků D11 a D35 Hradci prospělo, kamiony ubyly

Kolon v Hradci ubylo.
Kolon v Hradci ubylo. | autor:

Poté, co se na sklonku loňského roku otevřely úseky dálnic D11 a D35, kolony, které se tvořily hlavně na příjezdu od Pardubic, prakticky zmizely. Přínos úseků vidí Policie ČR ale i hradecký primátor. Pouze by kvitoval, aby úseky nebyly zpoplatněny. V tomto směru vede jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic. Informaci přináší Hradecký deník.

 

Současná dopravní situace se líbí primátorovi Hradce Alexandru Hrabálkovi (ODS). „Zlepšení je vidět hlavně na úsecích směrem na Ostravu. Došlo zejména k poklesu kamionové dopravy na těchto trasách, které zde v minulosti bohužel byly hlavní brzdou,“ uvedl primátor. Slabinu však vidí v tom, že po otevření úseků dálnic se jejich doposud nezpoplatněné úseky zpoplatnily. „Osobně jsem se domníval, že řidiči budou moci využít nové dálniční úseky jako obchvat i bez úhrady dálničního poplatku, což v současné době není možné. Z tohoto důvodu jsem proto požádal ŘSD, aby svůj krok přehodnotilo a ještě více tak pomohlo ulevit dopravě v našem městě,“ dodal pro Deník primátor.

Přínos dvou nových dálnic pro kraj vidí i Policie ČR. "Nově otevřený úsek dálnice D35 vedoucí od dálnice D11 až po obec Časy v Pardubickém kraji, přinesl větší plynulost silničního provozu převážně v jižní části Hradce Králové a také na silnici z Hradce Králové směrem na Holice. Provoz je plynulejší i na souběžně vedoucí silnici I/33 kopírující nově otevřený úsek D11," uvedl mluvčí krajských dopravních policistů Petr Dušek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Opravy Pražského mostu už se blíží. Nebude ale uzavřen pro všechny

Plánovaná údržba Pražského mostu v centru Hradce Králové začne 8. dubna. Dělníci se na mostě objeví ale už o víkendu 6. dubna, kdy budou zahájeny finální přípravné stavební práce bez dopravních omezení. Během oprav bude otevřená pouze jedna polovina mostu pro chodce, záchranáře…
Čtěte více

Dopravní chaos u hradeckých škol má mírnit plán mobility

Plná parkoviště, nebezpečně a často proti pravidlům zastavující automobily, ze kterých v ranní špičce vystupují děti. To jsou nejčastější příčiny vzniku nepřehledných a kritických situací v blízkosti škol. Město Hradec Králové chce těmto nebezpečným kolizím předcházet vytvořením…
Čtěte více

Hradecký dopravní podnik stále modernizuje svůj vozový park. Vozidla mládnou

Ačkoliv si hradecký dopravní podnik vloni připomněl už pětadevadesáté výročí své existence, jiné podstatné číslo v jeho statistikách neustále klesá. Je jím průměrné stáří vozového parku. To je 7,75 roku. Ve srovnání s posledním známým údajem ze sousedních Pardubic je hradecký…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme