Štítky: | protihluková stěna | D11 |

Protihlukové stěny u D11 by měly přinést klid lidem ze Svobodných Dvorů

Protihlukové stěny přinesou klid.
Protihlukové stěny přinesou klid. | autor: FB Svobodné Dvory

Chybějící protihlukové stěny mezi dálnicí D11 a místní částí Svobodné Dvory v Hradci Králové postaví firma FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby. Stavba vyjde na více než 97,5 milionu korun. Místní si tak konečně oddychnou od hluku, který je obtěžuje už od prosince 2021, kdy se nový úsek dálnice z Hradce do Jaroměře otevřel. Informaci přináší Hradecký deník.

"Po dlouhých 4 měsících od skončení lhůty pro podávání nabídek vybralo Ředitelství silnic a dálnic ČR zhotovitele na zakázku 'D11 1106 Hradec Králové - Smiřice - Doplnění PHS km 90,800 - 98,400'," uvádí Komise místní samosprávy (KMS) Svobodné Dvory na facebooku. Protihlukové stěny u Svobodných Dvorů postaví firma FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby. Datum uzavření smlouvy mezi Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) a dodavatelem stavby je 6. února, vyplývá z registru smluv.

Zábrana proti hluku bude stát přes 97,5 milionu korun bez DPH. Doba pro dokončení díla je ve smlouvě stanovena na 190 dnů. "Tak uvidíme, zda se stěn dočkáme ještě letos," zní z komise.

Nových 22 kilometrů dálnice D11 kolem Hradce Králové až k Jaroměři mohou řidiči využívat už od konce roku 2021. Protihlukové clony u Svobodných Dvorů se ale spolu s novým úsekem dálnice nepostavily.

ŘSD se stavbou chybějících protihlukových clon počítalo už v loňském roce. „Už připravujeme zadávací řízení. Všechno, co je potřeba ochránit, to na čem jsme se dohodli se zástupci obcí i Hradce Králové, tak bude z naší strany splněno, aby dálnice okolí obtěžovala co nejméně,“ řekl Deníku hned po otevření dálnice v prosinci 2021 šéf ŘSD Radek Mátl.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hluk z dálnice u Plačic se bude měřit znovu

Na podzim se bude znovu měřit hluk z dálnice D11 v blízkosti místní části Plačice na západním okraji Hradce Králové. Radnice chce jednat s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) o doplnění protihlukových opatření, která by měla obyvatele této místní části chránit před hlukem z…
Čtěte více

Protihlukové stěny uleví obyvatelům Svobodných Dvorů

Obyvatelé Svobodných Dvorů v Hradci Králové se dočkají nových protihlukových stěn, díky nimž se v jejich lokalitě sníží hluk z blízké dálnice. Zatím probíhají přípravné práce, samotná stavba má být zahájena v úvodu letních prázdnin. S tím se pojí také omezení na téměř…
Čtěte více

Křižovatka u Kuklen by měla být dokončena, výjezd na Jaroměř bude snadnější

Po více než šesti letech od otevření dokončí Ředitelství silnic a dálnic kompletně mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Kukleny na dálnici D11 u Hradce Králové. Dobuduje takzvaný čtvrtý kvadrant. Stavba má přinést bezpečnější napojení na dálnici ze silnice 611 a naopak. Infromaci…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme