Štítky: | Filharmonie |

Hudba pod širým nebem, hradecká filharmonie připravuje koncert pro Moravu

Filharmonie bude hrát lidem venku.
Filharmonie bude hrát lidem venku. | autor: FHK

Po úspěchu své předchozí akce, která se udála v polovině června na Eliščině nábřeží, připravuje Filharmonie Hradec Králové další letní Open air koncert. Ten se uskuteční již tuto středu 28. července na Malém náměstí, produkce začíná večer o půl deváté. V úvodu programu zazní nejprve poněkud jiný než očekávaný žánr, kdy se svými písněmi, především pro mladší publikum, vystoupí písničkář Michal Horák. Po něm už podle očekávání nastoupí orchestr Filharmonie Hradec Králové pod vedením zkušeného dirigenta Stanislava Vavřínka, v průběhu večera se k nim připojí také houslistka Pavla Tesařová.

 

Na programu jsou dvě skladby od Antonína Dvořáka (Karneval – předehra, Houslový koncert) a zejména potom symfonická báseň Američan v Paříži od George Gershwina. Stejně jako předchozí Open air koncert bude i tento ozvučen a nasvícen, chybět nebudou ani stánky s občerstvením.

Kromě zpříjemnění letního večera má koncert ještě jedno poslání, jak naznačuje uváděný podtitul „Hradec hraje pro Moravu“. Ve spolupráci s Oblastní charitou Hradec Králové chce Filharmonie pomoci lidem v oblastech zasažených nedávným řáděním tornáda na jihu Moravy. V místě koncertu budou rozmístěny zapečetěné kasičky královéhradecké Oblastní charity do kterých mohou návštěvníci přispět jakoukoli finanční částkou. Celý výtěžek sbírky bude potom odeslán na výše uvedený účel.

Vstup na akci je volný.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Filharmonie vrací částky předplatného, ale také plánuje novou sezónu

Hradecká filharmonie od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou…
Čtěte více

Výroční ceny města jsou rozdány. Svou získal třeba Jan Petrof nebo rekonstrukce Bona publica

Letošní předávání výročních cen města Hradec Králové se poprvé v historii neslo v jiném duchu než doposud. Jednou změnou byla nová vizáž některých ocenění a akce se poprvé konala koncem léta. Cenu dr. Františka Ulricha získal Jan Petrof, který celoživotně přispíval k rozvoji…
Čtěte více

Zveme: V Hradci budou hned dvoje farmářské trhy, koncert i pohádkový les

Na jaké akce se můžete těšit tento víkend v Hradci Králové? Některé jsou vzhledem k pandemii koronaviru zrušené, například koncert ve Filharmonii Hradec Králové nebo festival Na jednom břehu, na jeho počest se ale uskuteční Koncert před branami letního kina Širák. Cesta…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme