Hradečtí fotbalisté konečně doma. Bude na Slávii vyprodáno?

Nově upravná východní tribuna
Nově upravná východní tribuna | autor: hradeckralove.cz

Po dvouměsíčním vynuceném azylu v Mladé Boleslavi se fotbalisti FC Hradec Králové představí svým fanouškům opět na domácím hřišti. Po rekonstrukci zázemí na východní tribuně je hradecký fotbalový stánek způsobilý přivítat prvoligovou kopanou. A půjde hned o křest ohněm - pod "lízátka" zavítá v sobotu Slavia. O utkání je velký zájem a nelze vyloučit, že oficiální kapacita stadionu bude vyprodána.

Práce na rekonstrukci části východní tribuny se rozběhly prakticky bezprostředně poté, co Votroci vybojovali na jaře postup do 1. ligy. I přesto, že dělníci na stavbě opravdu nezaháleli, podařilo se stavbu předat až před zápasem se Slávií. Jak uvedl generální ředitel klubu Richard Jukl, východní tribuna prošla celá generální opravou, došlo k výměně sedaček, opravilo se oplocení a vznikl nový prostor pro domácí fanoušky a nový sektor pro fanoušky hostujícího týmu. Zcela nové zázemí pak mají novináři, partneři a organizační pracovníci. Veškeré stavební práce vyšly na více než 10 milionů korun.

Všechny práce prováděné přes léto byly nutné proto, aby se mohla v Hradci hrát opět nejvyšší soutěž. Domácí fanoušci, kteří jsou zvyklí na zápasy chodit na západní tribunu, tak změny prakticky nepocítí. V této části ochozů stavební úpravy neprobíhaly. Ovšem díky úpravám východní tribuny nic nebude bránit tomu, aby možná už příští rok začaly práce na rekonstrukci západní části. Nově upravené prostory totiž plně vyhovují ligovým parametrům.

Kompletní rekonstrukce snad již za rok

I po budoucí celkové přestavbě fotbalového stadionu ovšem tyto prostory najdou své uplatnění. "Tato investice nepřijde vniveč, ale bude sloužit jako zázemí pro rekonstruované umělé hřiště. Do budoucna zde bude sídlit okresní a krajský fotbalový svaz," uvedl náměstek primátora a současně člen představenstva fotbalového klubu Jindřich Vedlich. Jak dodal, práce na zcela novém stadionu by mohly začít již příští rok. "Předpokládáme, že v listopadu letošního roku bude zažádáno o územní rozhodnutí. Doufáme, že když není nový projekt spojen s výstavbou obchodního centra, nebudou odpůrci napadat územní rozhodnutí a to do třech měsíců od jeho podání nabude právní moci," doplnil Vedlich s tím, že termín zahájení výstavby v druhé polovině příštího roku je stále reálný.

Bude proti Slávii vyprodáno?

Upravenou východní tribunu si domácí příznivci budou moci prohlédnout již tuto sobotu při zápase proti Slávii. Měli by si ovšem pospíšit s nákupem vstupenek. Ty jdou v předprodeji na odbyt a nelze vyloučit, že bude vyprodáno. Oficiální kapacita stadionu je totiž po úpravách 4500 míst. Lístky je možné zakoupit v předprodeji v prodejně Intersport v OC Futurum nebo v informačním centru na Tylově nábřeží (u muzea). Pořadatelé současně doporučují přijít na stadion s předstihem. Vzhledem k rizikovosti utkání a zvýšenému zájmu diváků se dají při vstupu na stadion očekávat rozsáhlejší bezpečnostní kontroly a s tím spojené fronty.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
14.10.2016 17:12
skalda (neregistrovaný)
proč není natřena střecha tribuny?Ten púodhled je strašidelný.Vlk se nažral a koza zustala celá.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město hledá budoucího provozovatele fotbalového stadionu

Ačkoliv stavba multifunkčního fotbalového stánku v Hradci Králové má být dokončena až v červnu příštího roku, tak již teď město začalo řešit výběr jeho budoucího provozovatele. Vypsalo proto předběžné tržní konzultace, které pomůžou zmapovat situaci na trhu a vyslechnout…
Čtěte více

Stavba fotbalového stadionu bude o 59 milionů dražší a skončí déle

Jednání mezi městem jako investorem a sdružením firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont, které staví nový multifunkční fotbalový stadion, skončilo návrhem dohody, podle které by mělo město zaplatit o 59 milionů korun více. Jednání se uskutečnilo na základě žádosti sdružení…
Čtěte více

Stadion bude asi dražší a později. Ceny materiálů rostou

Stavba nového fotbalového stadionu bude stát zřejmě víc peněz než se předpokládalo. Společnost Strabag, která stadion staví vyzvala magistrát k jednání o ceně a také termínu dokončení stavby. Ceny nasmlouvané před rokem jsou totitž nyní někde. Materiály jsou nyní mnohem dražší.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme