Hradečtí fotbalisté konečně doma. Bude na Slávii vyprodáno?

Nově upravná východní tribuna
Nově upravná východní tribuna | autor: hradeckralove.cz

Po dvouměsíčním vynuceném azylu v Mladé Boleslavi se fotbalisti FC Hradec Králové představí svým fanouškům opět na domácím hřišti. Po rekonstrukci zázemí na východní tribuně je hradecký fotbalový stánek způsobilý přivítat prvoligovou kopanou. A půjde hned o křest ohněm - pod "lízátka" zavítá v sobotu Slavia. O utkání je velký zájem a nelze vyloučit, že oficiální kapacita stadionu bude vyprodána.

Práce na rekonstrukci části východní tribuny se rozběhly prakticky bezprostředně poté, co Votroci vybojovali na jaře postup do 1. ligy. I přesto, že dělníci na stavbě opravdu nezaháleli, podařilo se stavbu předat až před zápasem se Slávií. Jak uvedl generální ředitel klubu Richard Jukl, východní tribuna prošla celá generální opravou, došlo k výměně sedaček, opravilo se oplocení a vznikl nový prostor pro domácí fanoušky a nový sektor pro fanoušky hostujícího týmu. Zcela nové zázemí pak mají novináři, partneři a organizační pracovníci. Veškeré stavební práce vyšly na více než 10 milionů korun.

Všechny práce prováděné přes léto byly nutné proto, aby se mohla v Hradci hrát opět nejvyšší soutěž. Domácí fanoušci, kteří jsou zvyklí na zápasy chodit na západní tribunu, tak změny prakticky nepocítí. V této části ochozů stavební úpravy neprobíhaly. Ovšem díky úpravám východní tribuny nic nebude bránit tomu, aby možná už příští rok začaly práce na rekonstrukci západní části. Nově upravené prostory totiž plně vyhovují ligovým parametrům.

Kompletní rekonstrukce snad již za rok

I po budoucí celkové přestavbě fotbalového stadionu ovšem tyto prostory najdou své uplatnění. "Tato investice nepřijde vniveč, ale bude sloužit jako zázemí pro rekonstruované umělé hřiště. Do budoucna zde bude sídlit okresní a krajský fotbalový svaz," uvedl náměstek primátora a současně člen představenstva fotbalového klubu Jindřich Vedlich. Jak dodal, práce na zcela novém stadionu by mohly začít již příští rok. "Předpokládáme, že v listopadu letošního roku bude zažádáno o územní rozhodnutí. Doufáme, že když není nový projekt spojen s výstavbou obchodního centra, nebudou odpůrci napadat územní rozhodnutí a to do třech měsíců od jeho podání nabude právní moci," doplnil Vedlich s tím, že termín zahájení výstavby v druhé polovině příštího roku je stále reálný.

Bude proti Slávii vyprodáno?

Upravenou východní tribunu si domácí příznivci budou moci prohlédnout již tuto sobotu při zápase proti Slávii. Měli by si ovšem pospíšit s nákupem vstupenek. Ty jdou v předprodeji na odbyt a nelze vyloučit, že bude vyprodáno. Oficiální kapacita stadionu je totiž po úpravách 4500 míst. Lístky je možné zakoupit v předprodeji v prodejně Intersport v OC Futurum nebo v informačním centru na Tylově nábřeží (u muzea). Pořadatelé současně doporučují přijít na stadion s předstihem. Vzhledem k rizikovosti utkání a zvýšenému zájmu diváků se dají při vstupu na stadion očekávat rozsáhlejší bezpečnostní kontroly a s tím spojené fronty.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
14.10.2016 17:12
skalda (neregistrovaný)
proč není natřena střecha tribuny?Ten púodhled je strašidelný.Vlk se nažral a koza zustala celá.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lízátka se postupně poroučejí k zemi. Jejich opravy potrvají měsíce

Během prázdnin zahájilo město stavbu fotbalového stadionu, samotným stavebním pracím ale nyní předchází demontáž současného zařízení, jako jsou betonové tribuny, reklamní tabule, veřejná osvětlení, časomíra a mnohé další. V rámci těchto prací byla také dnes zahájena demontáž…
Čtěte více

Malšovický stadion už je v rukách stavebníků. Hotovo by mělo být v roce 2023

Hradecký fotbalový stadion v Malšovicích se během následujících týdnů promění ve staveniště, areál dnes město předalo uskupení firem STRABAG, Geosan a D&D Elektromont. Nyní bude následovat příprava staveniště, k samotným demoličním pracím včetně demontáže lízátek by mělo…
Čtěte více

Hradec bude mít jako desátý v republice fotbalovou akademii při FC Hradec Králové

Vznik Regionální fotbalové akademie (RFA) v Hradci Králové stvrdili už svými podpisy hejtman Martin Červíček, primátor Alexandr Hrabálek a generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan Pauly. Založení akademie, která bude od září tohoto roku fungovat při FC Hradec Králové, je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme