Fotookénko: Práce na fotbalovém stadionu pokračují, doma se Votroci představí v půlce října

Úpravy fotbalového stadionu jsou v plném proudu
Úpravy fotbalového stadionu jsou v plném proudu | autor: fchk.cz

Úpravy Všesportovního stadionu v Malšovicích jsou v plném proudu. Stavební práce si "vynutil" postup fotbalistů FC Hradec Králové do první ligy. Stav chátrajícího stadionu totiž nevyhovoval požadavkům Fotbalové asociace ČR pro nejvyšší soutěž. Kvůli probíhajícím úpravám bude muset Hradec několik zápasů hrát mimo svůj stadion.

Náklady na nezbytné úpravy jsou odhadovány na 13 milionů korun, přičemž necelých 10 milionů korun zaplatí radnice, zbylou část bude hradit klub.

Kdy poprvé opravdu doma?

Spíš než finance tak nyní vedení klubu i fanoušci řeší rychlost stavebních prací a termín jejich dokončení. Do doby, než budou práce hotovy, budou totiž Votroci hrát své "domácí" zápasy v Mladé Boleslavi. Může jít až o polovinu zápasů podzimní části. Předpokládaný konec přestavby je na přelomu září a října. Jak sdělil Milan Šedivý z oddělení marketingu FC Hradec Králové, první skutečně domácí zápas by měl být 15. 10. proti Slavii Praha. "Ale firmy pracují přes víkendy, od rána do večera, takže termín by mohl být i zkrácen. V těchto dnech jde spíše o odhady, protože nikdo na stařičkém stadionu nemůže odhadnout, co za překvapení pro stavbaře připraví," upřesnil Šedivý.

Dělníci upravují východní tribunu (ta blíže II. silničnímu okruhu). Zrekonstruovány budou schody v hledišti, na východní tribunu bude přesunutý sektor domácích fanoušků, opraven a zmenšen bude sektor pro hostující fans, nově vyroste VIP sektor včetně zázemí, a zázemí pro novináře. Oba objekty budou mít oddělená schodiště. Nově jsou budovány odpady a přívod vody.

Nový stadion se začne budovat možná už příští rok

Stávající stavební úpravy východí tribuny jsou předzvěstí celkové rekonstrukce. Město totiž připravuje celkovou přestavbu stadionu s předpokládanou investicí 400 milionů korun. Nový fotbalový stánek pro 10 tisíc diváků by se mohl začít stavět již v průběhu příštího roku. Práce by ale probíhaly již za běžného provozu. Postupně by se veškeré zázemí mělo přesunout do nové západní tribuny, která se stane hlavní tribunou. Následně by se pak měly postavit boční tribuny za brankami a nová východní tribuna.

autor: fchk.cz
autor: fchk.cz
autor: fchk.cz
autor: fchk.cz
autor: fchk.cz
autor: fchk.cz
autor: hradeckralove.cz
autor: fchk.cz
autor: fchk.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavbu fotbalového stadionu posvětili zastupitelé, mohlo by se začít na podzim

Výsledek výběrového řízení na stavbu nového multifunkčního stadionu v Hradci Královéschválili na svém březnovém zasedání hradečtí zastupitelé. Vítězem tendru, který město vypsalo na podzim loňského roku, se stalo uskupení Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont s cenou 568…
Čtěte více

Novému fotbalovému stadionu nestojí nic v cestě. Začne se stavět v září?

Hradecký magistrát by mohl po zasedání zastupitelstva 29. března podepsat smlouvu s dodavatelem stavby nového fotbalového stadionu v Malšovicích. Padla totiž překážka v podobě námitky firmy PORR na ÚOHS. Firma svou námitku stáhla. Hodnotící komise začátkem března doporučila k…
Čtěte více

Zájemci o stavbu fotbalového stadionu splnili podmínky magistrátu. Do 5. února mohou předkládat nabídky

První kolo tendru na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu skončilo úspěšně, všichni přihlášení účastníci splnili požadavky na potřebnou odbornost. Přihlásily se čtyři firmy. O pokračování v zadávacím řízení rozhodla hodnoticí komise, která nabídky posuzovala. Bylo zahájeno…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme