Opravy fotbalového stadionu se nestihnou, Hradec začne podzimní sezonu v Boleslavi

Malšovický stadion
Malšovický stadion | autor: fchk.cz

Hradečtí zastupitelé sice odsouhlasili úpravy malšovického stadionu, ale nestihnou se dokončit do začátku příští sezony. Fotbalisté tedy odehrají první dva domácí zápasy v Mladé Boleslavi. FC Hradec Králové o tom informoval na svých webových stránkách.

Starý a nevyhovující královéhradecký stadion už dosluhuje, a aby vyhovoval regulím pro nejvyšší soutěž, musí dojít k úpravám prostor pro VIP, zástupce médií a policii. Rekonstrukce východní tribuny se nestihne včas, proto vedení "Votroků" jednalo o možnosti odehrát úvod sezony v Mladé Boleslavi, nebo v Ďolíčku na hřišti Bohemians 1905.

"Licenční manuál požaduje mít nájemní smlouvu na celou sezonu. Bohemka nám byla ochotna vyjít vstříc pouze do půlky září, Mladá Boleslav nám dala smlouvu na celou sezonu. Musím říct, že jednání s oběma kluby bylo korektní a všichni činovníci nám vycházeli vstříc," uvedl v tiskové zprávě ředitel královéhradeckého klubu Richard Jukl.

Hradec požádal FAČR o to, aby mohl odehrát první dvě kola nové sezony venku. Na stadionu Pod lízátky by se Východočeši mohli poprvé představit v polovině října v závislosti na předání stavby. Rekonstrukce by měla vyjít na čtrnáct milionů korun.

"Vše bude záležet na rychlosti, jakou stavební firma stadion upraví. V duchu si však přeji, aby termín předání stavby byl co možná nejkratší," dodal Jukl.

Už přes deset let se chystá kompletní přestavba královéhradeckého stadionu. Město v minulých týdnech výrazně postoupilo v projektování arény a začít stavět by se mohlo už příští rok. Nový stadion by měl kapacitu 10 000 diváků.

Hradec v uplynulé sezoně druhé ligy skončil na postupovém druhém místě a po roční odmlce se vrátil do nejvyšší soutěže.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
2.6.2016 07:32
B (neregistrovaný)
Jsem zvědavý,
zda vůbec k nějaké rekonstrukci stadionu dojde. Tak dlouho se o tom tlachá a skutek utek´.
2.6.2016 11:08
J (neregistrovaný)
Překvapení ?
No hlavně že tam musí být prostor pro V.I.P, novináře a Policii - ještě by nechtěl Pelta pro sebe postel. Zůstává skutečně rozum stát nad požadavky FAČR.
2.6.2016 19:49
Honza (neregistrovaný)
Tak nevím?
Dnes jsem se byl podívat jak se na stadionu maká a byl tam 1 člověk co sekal trávník.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme