Štítky: | Magistrát | Bydlení | zaměstnanec | výhody | benefity | sick days |

Hradecký magistrát láká nové zaměstnance na levnější bydlení

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

Nezaměstnanost je na rekordně nízké úrovni a s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců se potýkají i instituce veřejné správy. Královéhradecký magistrát chce potenciální uchazeče nalákat na výhodnějšího bydlení v městských bytech a rozšiřuje i zaměstnanecké benefity, zavede například takzvané sick days. Na radnici chybí hlavně technici a právníci.

„Největší problém je se získáním kvalifikovaných stavebních nebo investičních techniků a právníků,“ říká tajemnice magistrátu Markéta Bartušová. Město dnes na jedné straně bojuje se všeobecným nedostatkem zájemců na trhu práce, tak jako celá řada soukromých firem a společností, na druhé straně roste počet stavebních řízení, schvalovacích procesů, žádostí o různá vyjádření.

„Hospodářský růst zvyšuje požadavky na zaměstnanost, a pokud k výkonnější ekonomice přidáme i dostupnější dotace, roste i počet stavebních nebo investičních projektů. To pak logicky zvyšuje i související agendu na úřadě,“ dodává Bartušová.

„Co se týká finančního ohodnocení, je veřejná správa velmi omezená tabulkovými platy, a nemůže tak konkurovat privátní sféře. Chceme ale zájemce oslovit nepeněžními benefity a především stabilitou pracovního místa,“ popsala záměr magistrátu tajemnice. 

Zaměstnanci ušetří třetinu na nájmu

Nově tak úřad nabízí pro své nové zaměstnance na strategických pozicích výhodnější nájemné ve vybraných městských bytech, které je na úrovni dvou třetin běžného nájemného. „Máme zatím vytipované tři byty různé velikosti, vhodné pro svobodné absolventy i pro potencionální zájemce s rodinami,“ přiblížila Bartušová. Město má celkem 1 287 bytů a vybrané byty nejsou v současnosti obsazené.

Vedle této pobídky pro nové uchazeče zavádí magistrát další nový benefit pro stávající zaměstnance. Tři dny zdravotního volna mohou pracovníci úřadu během roku využít při zdravotních komplikacích, které nevyžadují potvrzení od lékaře, ale zároveň tím zamezí šíření onemocnění mezi kolegy na pracovišti. Takzvané sick days jsou v soukromé sféře poměrně rozšířený zaměstnanecký benefit, dnes je čím dále více využívaný i na úřadech, nabízí jej například hradecký krajský úřad, magistráty v Pardubicích nebo v Plzni.

V současnosti Magistrát města Hradce Králové zaměstnává celkem 420 lidí. Jeho zaměstnanci mají pět týdnů dovolené, úřad jim navíc přispívá na stravenky nebo vytváří sociální fond, který mohou individuálně dle volby čerpat na penzijní připojištění či regenerační aktivity. Magistrát dle situace umožňuje i různé formy zkrácených úvazků, které v privátní sféře nejsou samozřejmostí. Dlouhodobě je práce ve veřejném sektoru pozitivně vnímána z pohledu stability pracovního místa a jistoty odměny. Zaměstnanci často oceňují i výhodu pružné pracovní doby.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme